Beaujolais na kole

Celkové hodnocení zájezdu:
4 / 5 (2 hodnocení)

Destinace:
Francie
Strava: Bez jídla
Doprava: Autobus

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Bez jídla
Doprava: Autobus
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: dopravu autobusem s přívěsem na kola
ubytování v chatkách s vybavenou kuchyní, koupelnou a WC po 4 osobách
mechaniky
průvodce
barevné mapy
pojištění CK proti úpadku
zobrazit 1 termín
Září 2018
 

Popis zájezdu

Popis

Na kole krajem vinic a lesů

Ubytování

ve 4 lůžkových chatičkách s kuchyňkou, WC a koupelnou.
Camping du Lac des Sapins, Cublize

Program zájezdu

1. den

Odjezd v 6.00 hod. z Prahy. Přejezd přes Německo, ubytování v Camping du Lac des Sapins (Cublize).

2. den

La Boucle des Sapins (jedlový okruh) Etapa bez autobusu projíždí údolími říčky Le Reins a L´Azergues. Budeme projíždět městečky Meaux-la-Montagne, Grandris, Chamelet a Saint-Just-d´Avray. Na trase budeme odměněni pěknými výhledy. Celá trasa měří 59 km, ale lze ji zkrátit v Saint-Just-d´Avray o 22 km.

3. den

Beaujolais a jeho památky Autobusem do Beaujeu, v malebném městečku začíná cyklotrasa Voie Verte, která vede až do Belleville. My jí opustíme už v Cercié a trasou zdobenou hrady, kláštery a malebnými vesničkami pojedeme přes Charentay a St-Étienne-des-Oullière do Veaux-en-Beaujolais. Tato vesnička byla předlohou pro známé Zvonokosy. Tady skončí po 25 km krátká trasa a naloží se do autobusu. Dlouhá trasa dojede dalších 25 km do kempu.

4. den

Villefranche-sur-Saône Autobusem do St-Cyr-le-Châtoux, kde sedneme na kola a pojedeme lesy a vinicemi přes Le Perréon, Veaux-en-Beaujolais, Salles-Arbuissonnas-en-Beaujolais, Blacé a Saint-Julien do Villefranche-sur-Saône. Tady končí po 30 km krátká trasa a nasedne do autobusu. Dlouhá dojede dalších 33 km až do kempu.

5. den

Vinicemi Beaujolais Autobusem odjedeme do Cercié, kde sedneme na kola a podjedeme přes Régnié-Durette, Villié-Morgon, Chiroubles a Fleurie do Corcelles-en-Beaujolais, kde se do autobusu naloží ti více znavení (budou mít za sebou 35 km). Ostatní dokončí na kolech okruh až do Cercié (41 km). Na cestě vás zdrží kromě vína i mnohé kostelíčky a hrady.

6. den

La Vallée du Soanan (údolí řeky Soanan) Autobusem odjedeme do městečka Tarare. Na kolech pojedeme trasou, která nám odhalí bohatost krajiny Beaujolais. Lesy se střídají s vinicemi a vinařskými vesničkami. Přes Dareizé, Saint-Vérand a Ternand vyjedeme na Col du Pilon (726 m) a odtud sjedeme do kempu. Etapa měří 49 km.

7. den

La Vallée de la Trambouze (údolí řeky Trambouze) Poslední etapa bez autobusu nás zavede na pěkné vyhlídky masivu Beaujolais. Pojedeme přes La Chapelle-de-Mardore, Thizy (nenechte si zde ujít ekomuzeum Beaujolais), Cours-la-Ville, La Gresle, Bourg-de-Thizy a Saint-Jean-la-Bussière. Trasa měří 65 km, ale lze ji na několika místech zkrátit (například hned v Thizy na pouhých 28 km).

8. den

Odjezd od Lac des Sapins, zastávka na nákup, přejezd Německem. Příjezd v nočních hodinách.

 

→ Přejít na 1 termín dovolené Beaujolais na kole
v cenách od 11 700 Kč