Korutany

Celkové hodnocení zájezdu:
4 / 5 (1 hodnocení)

Destinace:
Rakousko
Strava: Polopenze
Doprava: Vlastní

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Polopenze
Doprava: Vlastní
Cena zahrnuje: 4x ubytování v apartmánu či dvoulůžkovém pokoji
rakouskou polopenzi
průvodce
pojištění léč. výloh
zákonné pojištění CK a 2x Chimpanzee pišingr
Cena nezahrnuje: dopravu
která je možná za příplatek 1.200 Kč/os. a příplatek za jednolůžkový pokoj ve výši 1.350 Kč/os./pobytDětská sleva: 30% pro dítě do 14 let včetně na 3./4. lůžku
zobrazit 1 termín
Srpen 2018
 

Popis zájezdu

Popis

Hory, voda, kolo… Nejjižnější republika Rakouska nabízí mnohé. Čisťounká jezera dosahující v červenci teploty okolo 25 stupňů jsou příjemným lákadlem stejně tak jako malebná kopcovitá krajina často ozdobená starobylými hrady a zámky. Skvělé cyklostezky vedené vesměs půvabnou krajinou podél řek a jezer lze okořenit návštěvou opičí hory s volně žijící tlupou makaků. Pohled na svět v malém nabízí klagenfurtský Minimundus. Základnou pro výlety bude prázdninová vesnička na břehu jezera Ossiacher see s upravenou travnatou pláží, přímým vstupem do jezera a skvělým rekreačně sportovním zázemím. Ubytovani budeme ve dvoulůžkových apartmánech či pokojích s možností přistýlky a během pobytu bude zajištěna místní bohatá a chutná polopenze. Do Korutan můžete vyrazit i s dětmi

Program : 1. Vyrazíme z Brna do Alt Ossiachu do prázdninové vesničky ležící na břehu třetího největšího jezera v Korutanech – Ossiacher see. Ubytujeme se a vyrazíme na kolech do nedalekého městečka Feldkirchen in Kärnten ( - cca 40 km ). Trasu je možné prodloužit přes Sankt Nikolaus a Tauern ( - cca 60 km ).

2. Čeká nás první etapa, při které prozkoumáme místní nádherná jezera. Cyklostezka vedoucí po břehu velkého Ossiacher See nás zavede k městečku VILLACH. Na hradě Landskron můžete navštívit expozici dravých ptáků s ukázkami jejich chovu nebo vyhledávanou Opičí horu, kde volně žije komunita stovky makaků ( - cca 65 km ).

3. Po vedlejších silničkách dojedeme do korutanské metropole – KLAGENFURTU a poté vyrazíme na cestu okolo jezera Wörther See. Pro zájemce je možné etapu prodloužit kolem jezer Rauschele See, Keutschacher See a Hafner See, nebo výjezdem na rozhlednu Pyramiden Kogel. Večerní slastný odpočinek v bazénu či sauně ( - 60 - 100 km ).

4. Nabízí se buď pohodová jízda okolo masivu Gerlitzenu přes sedlo Innerteuchen a nebo náročnější výjezd na samotnou horu Gerlitzen (1.909 m) (^ 1200 m - 12 km). K výjezdu je také možné využít lanovku (cca 24 EUR vč. kola). Odměnou nám budou úžasné výhledy s pohořím slovinských Karavanek na obzoru, malebné selské usedlosti, nezapomenutelný kochací sjezd a cesta zpět do místa ubytování ( - cca 70 - 80 km ).

5. Před odjezdem do ČR ještě navštívíme Minimundus – svět v malém. Využijete-li dopravu mikrobusem, předpokládaný příjezd do Brna je kolem 19:00 hod.

Nástupní místo: Brno
Doporučený typ kola: trekové 
Povrch: 95% asfalt, 5% šotolina

 

→ Přejít na 1 termín dovolené Korutany
v cenách od 7 800 Kč