Podkarpatské toulání

Celkové hodnocení zájezdu:
3.7 / 5 (3 hodnocení)

Destinace:
Ukrajina
Strava: Polopenze
Doprava: Autobus

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Polopenze
Doprava: Autobus
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: dopravu autobusem
4x kemp
2x placená tábořiště
polopenzi
průvodce
pojištění léč. výloh
zákonné pojištění CK a 2x Chimpanzee pišingrStudentská cena: 7.900 Kč
zobrazit 1 termín
Srpen 2018
 

Popis zájezdu

Popis

Podkarpatská Rus – nejvýchodnější výspa meziválečného Československa. Mnohým je známa díky románu Ivana Olbrachta o zbojníkovi Nikola Šuhajovi. Možná i to je důvod, proč k podivu obyvatel Zakarpatí čeští turisté tak hojně směřují do vesničky Koločava, která v našem programu chybět nemůže stejně jako kouzelná příroda Zakarpatí, do níž budeme nalehko podnikat jednodenní túry. Nahlédneme do historie kraje, kde je živobytí stále ještě velmi nesnadné a kde čas plyne podstatně pozvolněji, než jak jsme zvyklí u nás. Cestujeme společně v jednom autobuse s cyklozájezdem Podkarpatské bicyklování.

Program : 1.–2. Odjezd z Brna s nočním přejezdem přes Slovensko na Ukrajinu. Prohlídka hlavního města zakarpatské oblasti UŽHORODU (prohlídka skanzenu, hradu i centra), přesun do hor pod Boržavskou poloninu.

3. Túra k tajemnému vodopádu Šipot a výstup na hlavní hřeben  Boržavské poloniny. Cestou zdoláme i její nejvyšší vrchol Velikij Verch (1598 m).

4.–5. Vycházka ze Siněvirského průsmyku po bočním hřbítku až do údolí řeky Těrebly. Návštěva nejzajímavějšího místa  SINĚVIRSKÉHO národního parku – jezero Siněvir. Druhý den etapa povede přes divoké  jezírko Ozerce dále přes Negrovický hřeben až do KOLOČAVY – rodné vsi Nikoly Šuhaje loupežníka.

6. KOLOČAVA. Dle chuti navštívíme hrob Nikoly Šuhaje, bývalou četnickou stanici, dřevěný kostel, skanzen, muzeum úzkokolejky a muzeum Ivana Olbrachtaa na závěr se vyfotíme u pomníku neznámého pasáka. Zkrátka oddechový den ;-).

7.–8. Náročná túra na nejvyšší horu Podkarpatské Rusi a Ukrajiny vůbec – HOVERLU (2.061 m). Nejvýchodnější městečko prvorepublikového Československa Jasina se starobylým kostelíkem Strukivskaja cerkva, návštěva starého židovského hřbitova a oddechová vycházka v okolí Jablonického sedla. Odpoledne vyrazíme k domovu.

9. Po noční přejezd dorazíme v dopoledních hodinách do ČR.

 

→ Přejít na 1 termín dovolené Podkarpatské toulání
v cenách od 8 700 Kč