Požitkářské a termální Malé Karpaty

Celkové hodnocení zájezdu:
4 / 5 (1 hodnocení)

Destinace:
Slovensko
Strava: Snídaně
Doprava: Autobus

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Snídaně
Doprava: Autobus
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: dopravu mikrobusem
3x ubytování v hotelu se snídaní
průvodce
pojištění léčebných výloh a zákonné pojištění CK
zobrazit 1 termín
Září 2018
 

Popis zájezdu

Popis

Chcete se dozvědět, jak to doopravdy dopadlo s krvelačnou Čachtickou paní? Toužíte hodovat u pravé „husacie pečienky s lokšami“, ochutnávat vybraná malokarpatská vína v zámeckém sklepě grófa Pálffyho,  či zakusit pěnivý mok přímo z ležáckého sklepa soukromého pivovaru? Chcete se projít malebnými vinařskými vesničkami, namalovat svůj vlastní hrnek při prohlídce dílny tradiční slovenské l´udové Majoliky? A co takhle protáhnout kosti nenáročnou turistikou malebných Malých Karpat a pak zajít na halušky do nefalšované furmanské krčmy? A k tomu všemu každodenní prohřívání v přilehlých termálech a večerní oddechování v trnavském hotýlku? Že se již nemůžete dočkat? Pak je tento podzimní prodloužený víkend jako stvořený právě pro vás. Stačí nasednout do připraveného mikrobusu a vyrazit.

Program : 1. Ranní odjezd z Brna, návštěva Čachtického hradu, odpoledne zkoukneme židovskou synagogu ve Vrbovém, tajně vyfotíme jadernou elektrárnu Jaslovské Bohunice a kosti prohřejeme v termálu Vincov les. Večerní doplňování tekutin spojené s prohlídkou soukromého pivovaru Sessler.

2. V parku Pálffyho zámku Budmerice nasbíráme chlupaté žaludy, prohlédneme si malebnou vině-keramickou vísku Modra, soukromou dílnu i výrobní družstvo slovenské Majoliky s krátkým workshopem a malovaním vlastního hrnku. Na oběd si necháme připravit Husacie hody ve vyhlášené dědince Slovenský Grob. Odpolední termálování a dovádění v termálu Senec.

3. Dopolední prohlídka jednoho z největších slovenských hradů Červený kameň. Poté si projdeme vinařskou vísku Svätý Jur a zapadneme na degustaci vybraných malokarpatských vín přímo do zámeckého sklepa zámku grófa Pálffyho. Před čvachtáním v útulném termálu Horné Sáliby zkusíme stihnout návštěvu chovné oázy ussurijských tygrů.

4. Dopolední výšlap na rozhlednu Veľká Homoľa v nitru Malých Karpat, na halušky se zastavíme v Furmanské krčmě, na krátkou procházku se zastavíme u „slovenského Bouzova“ Smolenického zámku a stihneme i unikátní vodní mlýn v obci Hradiště pod Vrátnom. Návrat do Brna ve večerních hodinách.

 

→ Přejít na 1 termín dovolené Požitkářské a termální Malé Karpaty
v cenách od 4 600 Kč