Mauritánie a Západní Sahara

Celkové hodnocení zájezdu:
3.5 / 5 (2 hodnocení)

Destinace:
Maroko

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava:
Doprava:
Cena zahrnuje: veškerou dopravu většinou nepohodlnými auty nebo teréňáky
ubytování (6x v hotelu
6x v kempu ve vlastním stanu
1x na korbě vlaku
2x v poušti)
třídenní výlet s karavanou velbloudů a beduíny do pouště
průvodce
pojištění léčebných výloh a zákonné pojištění CK
Cena nezahrnuje: letenku (orientační cena ve variantě Dakhla s nízkonákladovkou z Mnichova od 12.000 Kč
ve variantě do Nouakchottu od 25.000 Kč)
vízum
vstupy do památek a muzeí
zobrazit 1 termín
Leden 2019
 

Popis zájezdu

Popis

Afrika! V kudrnovských kuloárech doposud Terra Incognita. Toto významně bílé místě na naší cestovatelské mapě nakousneme vyjímečnou expedicí, která i z bezpečí nenásilně organizované skupiny nabídne ryzí objevitelské zážitky. Mauritánie, chudičká výspa Sahary, slibuje skutečné dobrodružství pro všechny, kteří se pro nejlepší zážitky nebojí vykročit z komfortní zóny. Na korbě nejdelšího nákladního vlaku Světa se přiblížíme k impozantnímu pohřebišti lodních vraků, navštívíme stařičká karavanní města a ochutnáme život místních beduínů. S karavanou velbloudů se vypravíme na putování do pouště, 3 dny jsou tak akorát na to, aby se jemný saharský písek a svérázný pouštní životarytmus dostal člověku správně pod kůži. Poznáme skutečnou černou Afriku bez pozlátka masové turistiky, o to hlubší zážitky si z cesty přivezeme.

Program : 1.-2. Přílet do DAKHLY, nejjižnější výspy Západní Sahary, odkud se pokusíme co nejrychleji přepravit po atlantské dálnici přes poušť do severní výspy Mauretánie, přístavu Nouadhibou, kde po dlouhé cestě spočineme.

3.- 5. Dopoledne strávíme podle nálady buď koupačkou na pláži nebo popíjením čaje, a od brzkého poledne budeme stepovat na nádraží a čekat na Železný vlak, na jehož korbě podnikneme dobrodružnou (ale bezpečnou) cestu do vnitrozemí. Cílem bude městečko Choum, které už je coby kamenem dohodil (a zbytek dojel teréňákem) od pouště. Pořádně se posilníme a pak se vypravíme do CHINGUETTI , kulturního centra staré Mauretánie. Načerpáme trochu vědění v místních zapomenutých knihovnách, navštívíme mešitu, která je symbolem země a okoukneme místní suvenýry. Mezi vším tím budeme dlouze pozorovat poušť, popíjet čaj a nerušeně odpočívat před velkou výpravou.

6.-8. Naše batohy připevníme na záda velbloudů, v jejichž společnosti vyrazíme na putování pouští. Třídenní výprava je tak akorát ideální doba k tomu, aby jemný saharský písek pronikl do těch nejzazším záhybů lidského prožívání a aby nás dokonale prostoupil svérázný duch života v poušti.Ve společnosti beduínů bude naše malá karavana putovat přes několik oáz ke Zpívajícím dunám, jejichž libozvučnost nás dozajista okouzlí. V pravý čas se vrátíme do civilizace a teréňákem zamíříme ke ksouru OUDANE , kde se necháme ovlažit náručí oázy.

9.-10. Po návratu z pouště nám bude zdejší života rytmus o poznání bližší, popijeme tradičně čaj, poklábosíme s místními a užijeme si klidu a míru v prastarém karavanním centru. Nabízí se také fakultativní výlet k legendárnímu Oku Afriky, neboli Struktuře Richat, gigantickému kráteru v poušti, kolem kterého se tvoří legendy a příběhy o mimozemských kulturách i Atlantidě. Výlet terénním autem by měl být zakončen letem balónem nad kráterem (cena cca 100 EUR). Inšalláh (= výlet je opředen značnou mírou rizika na rozmarech místní agentury, která jej zajišťuje. Pokud to bude jen trochu možné, rádi vám tento zážitek zprostředkujeme, nicméně 100% zaručit bohužel nemůžeme).

11. Přejedeme do božské oázy TIRJIT, kde se pod palmami vykoupeme a osvěžíme pod jasnou noční oblohou. Tirjitu se ne nadarmo říká nejdokonalejší místo Mauretánie.

12.-13. Odvezeme se do Nouakchottu, hlavního města, abychom si po deseti dnech mimo civilizaci opět navykli nočním světlům, barům a modernímu oblečení. Ráno vyrazíme do rybářského přístavu, kde pracují obyvatelé celé Západní Afriky a pak se vrátíme na Kennedyho bulvár, centrum hlavního města. Omrkneme saúdskou mešitu, lidový trh a pokoupíme nějaké suvenýry, aby nám tuto cestu přátelé věřili.

14.-15. Ráno naskočíme do auta a vydáme se zpět na sever do NOUADHIBOU, kde navštívíme Cap Blanc s koloniemi tuleňů a pozůstatky koloniální moci.

16. Čeká nás dlouhá cesta podél pobřeží zpátky na Západní Saharu, kde konečně navštívíme město Dachla, prohlédneme si jeho unavené, růžové ulice, pochutnáme si na posledních fících a vykoupeme se v moři.

17. Z Dachly vyrazíme opět na cestu domů. Procitneme v náruči civilizace s úlevou, že to byl jen sen, ze kterého nám zůstala spousta neotřelých zážitků a pár zrnek písku v nejskrytějších zákrutech zavazadel, které nám v pohodlí domova vždy připomenou tuto neotřelou sondu do srdce černé Afriky.

 

→ Přejít na 1 termín dovolené Mauritánie a Západní Sahara
v cenách od 31 800 Kč