Podkarpatské bicyklování

Celkové hodnocení zájezdu:
3 / 5 (3 hodnocení)

Destinace:
Ukrajina
Strava: Polopenze
Doprava: Autobus

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Polopenze
Doprava: Autobus
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: dopravu autobusem včetně kol
4x kemp
2x placená tábořiště (podrobnější info v "nejčastějších dotazech")
polopenzi
průvodce
pojištění léč. výloh
zákonné pojištění CK a 2x Chimpanzee pišingrStudentská cena:7.800 Kč
zobrazit 1 termín
Srpen 2018
 

Popis zájezdu

Popis

Máte opět příležitost navštívit Podkarpatskou Rus oblíbeným způsobem – v sedle svého bajku. Při našem putování projedeme křížem krážem nejzajímavější místa této západními turisty dosud opomíjené krajiny. Uvidíme travnaté poloniny i hluboké zalesněné doliny s rázovitými karpatskými vesničkami. Na každý den je připravena základní pohodová etapa (převážně „silniční“), která bude mít i náročnější terénní verzi. Délka základních denních tras je 20–75 km, po místním asfaltu, nezpevněných cestách a terénem. Cestujeme společně v jednom autobuse se zájezdem Podkarpatské toulání, je tedy možné kombinovat cyklistiku s pěšími túrami.

Program : 1.–3. Odjezd z Brna s nočním přejezdem přes Slovensko na Ukrajinu. Prohlídka hlavního města zakarpatské oblasti UŽHORODU a přejezd do oblasti Siněvirského národního parku. Cestou lehká cyklovyjížďka k tajemnému vodopádu Šipot pod Boržavskou poloninou. Okruh přes sedlo Perekreste do něhož vystoupáme údolím dřevěných kostelíků a odměnou nám bude mimo jiné výhled na hřeben poloniny Boržava.


4.–5. Přes Siněvirský průsmyk a udolím řeky Těrebly až k pověstí opředenému SINĚVIRSKÉMU JEZERU, dále etapa povede pod poloninu KRÁSNÁ k jezeru Merešor. Navštívíme rekonstrukci vorařské hráze, shlédneme zajímavosti KOLOČAVY (muzeum Ivana Olbrachta, hrob Nikoly Šuhaje Loupežníka i českých četníků, dřevěný kostelík, zbytky židovského hřbitova, nový skanzen s muzeem úzkokolejky, pomník neznámého pasáka…).

6.–7. Projížďka údolími řek TĚREBLY a TĚRESVY s možností prohlídky pravoslavných klášterů, během přejezdu busem do Rachovské oblasti navštívíme „karpatskou riviéru“ v Solotvině. Etapa začne na Jablonickém průsmyku, kde zabajkeříme po hraničním hřebenu a pod Svidoveckou poloninou. Mezi úchvatnými pohledy do okolního kraje se nám zjeví i dvoutisícovky Hoverla a Petrš.

8.–9. V sedle bajku po staré cestě legionářů, přes boční hřbety Svidovce a poté nás již čeká noční přejezd do ČR.

Doporučený typ kola: horské, zájemcům o pohodové ježdění stačí i trekové
Povrch: 50% ukrajinský asfalt, 15% šotolina, 35% terén
Poznámka: ukrajinským táborištěm se rozumí louka se suchým WC a možností se umýt. V některých kempech je možné si připlatit za ubytování pod střechou.

 

→ Přejít na 1 termín dovolené Podkarpatské bicyklování
v cenách od 8 700 Kč