Transsibiřská magistrála

Celkové hodnocení zájezdu:
3.5 / 5 (2 hodnocení)

Destinace:
Rusko
Strava: Bez jídla

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Bez jídla
Doprava:
Cena zahrnuje: veškerou společnou dopravu vlakem
místními busy
pronajatými maršrutkami i přívozem
noclehy 10x v kupé a 5x v hostelu
průvodce
pojištění léčebných výloh a zákonné pojištění CK
Cena nezahrnuje: letenku (orientační cena zpáteční letenky od 16.000 Kč včetně tax)
vízum
stravování
poplatky za úschovu zavazadel při návštěvě měst
vstupy do památek a muzeíPOZOR! Kvůli vyřízení víz je možné se přihlásit nejpozději 4 týdny před odjezdem. Veškeré podklady k vyřízení vám poskytne CK
poplatek za vyřízení (aktuálně cca 2.300 Kč) není zahrnutý v ceně zájezdu
zobrazit 1 termín
Září 2018
zobrazit 1 termín
Říjen 2018
 

Popis zájezdu

Popis

Na světě jsou dnes v provozu milióny kilometrů železničních tratí, ale pouze na jedné z nich si jako pasažéři můžete koupit vlakovou jízdenku, která vás opravňuje projet jedním vlakem plných 9288 km, což je největší tarifní vzdálenost světových železnic. Po trati Transsibiřské magistrály, jednoho ze zázraků světového stavitelství, z Moskvy do Vladivostoku pojedeme 164 hodin napříč dvěma kontinenty a občas i rychlostí 140 km/hod, projedeme 89 měst, překročíme 16 velkých řek a sedm časových pásem,  projedeme přes řeku Amur po nejdelším mostě měřícím 2568 metrů a na břehu největší světové zásobárny pitné vody spatříme jediné nádraží na světě postavené z mramoru. A to vše v pohodlí tradičních ruských lůžkových vozů vybavených stevardkou a samovarem s neustále horkou vodou na čaj či kávu. Za oknem nám bude ubíhat zlátnoucí sibiřské lesy, ve speciálním zimní termínu pak obrázky typické ruské zimy. Po cestě několikrát vystoupíme, abychom navštívili ta nejznámější místa na trati. Projedeme oblastmi obývanými různými národy a ochutnáme speciality regionálních kuchyní – ruské, tatarské, mongolské, kavkazské, čínské.

Ruské vlaky
Cestování ruskými vlaky je i na velké vzdálenosti pohodlné i díky skutečnosti, že ruské vagony jsou díky širšímu rozchodu o něco větší. Ruské lůžkové vagony jsou vybaveny stejně jako naše, v kupé jsou čtyři lůžka, stoleček, osvětlení, místo na zavazadla. V některých vlacích je možné zajistit i dvoulůžkové kupé za příplatek. O pohodlí cestujících se stará stevard, po celou dobu je k dispozici samovar s horkou vodou na přípravu jídla nebo nápojů. Stravovat se lze v jídelním voze nebo se lze zásobovat jídlem přímo na nádražích nebo na nástupištích, kde často domorodci prodávají potraviny, uzené ryby nebo teplé pirožky.

Program : 1.- 2. Přílet do MOSKVY , ubytování v hostelu, prohlídka centra, Rudé náměstí , GUM, Chrám Vasila Blaženého , návšteva Kremlu  a Treťjakovské galerie. Odjezd vlakem z Jaroslavského nádraží a první nocleh ve vlaku.

3. První zastávkou bude KAZAŇ , centrum Tatarské republiky rozkládající se na řece Volze. Prohlédneme si historické centum, místní Kreml , tatarskou mešitu, pobřeží Volhy a na noc se vrátíme do vlaku.

4. Přijedeme do JEKATĚRINBURGU (bývalý Sverdlovsk), hraničního města mezi Evropou a Asií, centra Uralu. Prohlédneme si centrum města s Chrámem všech svatých na krvi, který stojí na místě, kde bolševici v roce 1918 povraždili carskou rodinu. Nočním vlakem se vydáme na další cestu.

5. Zastávka v NOVOSIBIRSKU, největším sibiřském velkoměstě na řece Ob. Návštívíme centrum města, prohlédneme si hráz gigantické hydroelektrárny a večer opět nasedneme do vlaku.

6. Příjezd do KRASNOJARSKU, městě na řece Jeniseji. Prohlédneme si místní hydroelektrárnu a navštívíme přírodní rezervaci Krasnojarské sloupy.

7. - 8. V IRKUTSKU vlak na chvíli opustíme a ubytujeme se na dvě noci na pevné půdě hostelu. Upoutá nás historické centrum s původními dřevěnými domky, muzeum děkabristů, nábřeží řeky ANGARY a místní tržiště. Přejedeme do skanzenu TALCY, kde budeme obdivovat stavby Evenků a sibiřských osadníků. Poté se přesuneme do Listvjanky na prohlídku unikátního limnografického muzea s akváriem s bajkalským tuleněm – něrpou a určitě nemineme ani trh s pečenými a uzenými omuly právě vylovenými z Bajkalu. Přes ústí řeky Angary se přeplavíme kolem pověstmi opředeného Šamanského kamene k nádraží Port Bajkal, bývalé stanici Krugobajkalky a vrátíme se na nocleh do Irkutsku.

9. Ráno vlakem přejedem do Sljudjanky na břeh BAJKALU , nejhlubšího jezera na světě, kde můžeme obdivovat jediné nádraží na světě, které je celé postaveno z mramoru. Bylo dokončeno v roce 1904 jako pomník připomínající oběti a utrpení stavitelů a završující stavbu unikátní a technicky mimořádně náročné "krugobajkalky". Návštívíme pobřeží Bajkalu a uděláme si pěší výlet do údolí masivu Chamar Daban kolem romantické říčky Sljudjanka. Ohřejeme se v opravdové ruské bánji (sauně) a poté opět usedneme do vlaku a vyrazíme na další cestu.

10. V ULAN UDE, hlavním městě Burjatské republiky, naši pozornost upoutá buddhistický klášter (dacan) v Ivolginsku, centrum města s největší hlavou V. I. Lenina na světě a staré čtvrti města s dřevěnými kupeckými domy zdobenými dřevořezbou. Navštívíme také skanzen dokumentující architekturu Burjatska a večer opět odjedeme vlakem.

11. - 12. Za zastávku rozhodně stojí i ČITA, kdysi významná pevnost na cestě kolonizace Sibiře. Prohlédneme si centrum, Muzeum zabajkalské železnice, vlastivědné muzeum a večer opět odjedeme vlakem, kde strávíme následující dvě noci a den.

13. Nevynecháme ani BIROBIDŽAN, hlavní město Židovské autonomní oblasti se zajímavou historií. Po prohlídce města se synagogou a židovským kulturním centrem přejedeme do CHABAROVSKA, centra ruského Dálného východu na řece Amur jen 20 km od čínských hranic.

14. – 16. Cílová stanice - VLADIVOSTOK na pobřeží Tichého oceánu. Ubytujeme se, prohlédneme si město i muzeum ponorek a navštívíme nové oceanárium na Ruském ostrově – jedno z největších na světě. Poté již vyrazíme na cestu k domovu.

Nástupní místo: Moskva
Výstupní místo: Vladivostok

 

→ Přejít na 2 termíny dovolené Transsibiřská magistrála
v cenách od 32 600 Kč