Do finských národních parků

Celkové hodnocení zájezdu:
3 / 5 (1 hodnocení)

Destinace:
Estonsko
Strava: Polopenze
Doprava: Autobus

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Polopenze
Doprava: Autobus
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: dopravu autobusem
2x trajekt
4x ubytování v kempu a 8x na tábořišti ve vlastním stanu (podrobnější info v "nejčastějších dotazech")
polopenzi
průvodce
návštěvu pravé finské sauny
pojištění léč. výloh
zákonné pojištění CK a 3x pišingr Chimpanzee
zobrazit 1 termín
Červenec 2018
 

Popis zájezdu

Popis

Finsko je známé jako země lesů a jezer. Těžko bychom mohli nalézt jiný stát, kde je jich tolik. Podle družicového snímkování je zde asi 300.000 vodních ploch. A lesní tajga středního Finska také nemá v Evropě obdoby. Nejcennější oblasti své rozlehlé krajiny si Finové chrání v rezervacích a národních parcích. A právě tyto klenoty jsou cílem naší výpravy. Nebudou nás tolik zajímat města (ale i ta navštívíme!), zato téměř každou noc přespíme v lůně překrásné přírody s posezením u ohýnku na břehu malebných jezer. Oficiální tábořiště jsou přímo v národních parcích. V každém uděláme lehkou túru v délce okolo 10 km. Celkem 2x (v NP HIIDENPORTTI a NP OULANKA) nasadíme batohy se spacáky a stany a vyrazíme na trek, abychom mohli plnými doušky hltat krásy finské přírody. Několikrát si užijeme i pravé finské sauny.

Program : 1.–3. Z Brna přes Polsko do Pobaltí, kde navštívíme VILNIUS - hlavní město Litvy, kterému se též přezdívá Jeruzalém severu. Trajektem se přeplavíme do finské metropole HELSINEK. Nasajeme atmosféru Finska a na noc už spočineme na prvním typicky romantickém tábořišti u jezera.

4.–6. Procházka po stezkách v NP NUUKSIO a město SAVONLINNA s vodním hradem OLAVINLINNA a muzeem lodí. Největší dřevěný kostel v KERIMÄKI, toulání národními parky KOLOVESI a KOLI, kde vystoupáme na nejvyšší bod Ukko-koli a užijeme si výhledy z křemencového hřbetu na jezero Pielinen. Dále zamíříme do Soutěsky zlých skřítků v NP HIIDENPORTTI a vychutnáme si nenáročnou dvoudenní túru (- 16 km) s noclehem u romantického jezera Kitulanlampi.

7.–9. Jezerní krajinou budeme pokračovat na sever. Přespíme v kempu se saunou a poté přijde zlatý hřeb programu - dvoudenní túra kolem peřejí a přes visuté mosty v nejznámějším NP OULANKA (- varianty 30 - 45 km).  Překročíme severní polární kruh poblíž ruské hranice a posbíráme "5 svatých tundrových vrchů" v NP PYHÄTUNTURI, nejsevernějším bodu naší cesty.

10.–12. Návštívíme Santa Clause na polárním kruhu v hlavním městě Laponska ROVANIEMI i muzeum Laponska ARKTIKUM. V NP ROKUA nás překvapí písečné duny i obrovské polštáře lišejníků - nejměkčí spaní ve finské přírodě. Přejedeme do NP SALAMANJÄRVI, kde snad potkáme i divoké soby. Romantické projížďky po jezeře, pozorování vodního ptactva.

13.–14. Lesní rezervace v NP PYHÄ-HÄKKI a návštěva stařičkého dřevěného kostelíku v PETÄJÄVESI . Výšlap v NP HELVETINJÄRVI, poslední večerní posezení u ohně blízko písčité pláže.

15.–17. Trajektem přes Finský záliv, prohlídka hlavního města Estonska TALLINU a návštěva vodního hradu TRAKAI a dále přes Polsko do Brna.

 

→ Přejít na 1 termín dovolené Do finských národních parků
v cenách od 18 200 Kč