Kitzbühelské Alpy

Celkové hodnocení zájezdu:
4 / 5 (2 hodnocení)

Destinace:
Rakousko
Strava: Polopenze
Doprava: Autobus

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Polopenze
Doprava: Autobus
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: dopravu autobusem včetně kol
3x ubytování v ***hotelu (podrobnější info v "nejčastějších dotazech")
místní polopenzi
průvodce
pojištění léč. výloh
zákonné pojištění CK a 1x pišingr ChimpanzeePoznámka: zájezd jede společně se zájezdem Kitzbühel MTB s náročností 5. Program je tedy možné kombinovat
zobrazit 1 termín
Červenec 2018
 

Popis zájezdu

Popis

Již v roce 1905 se v Kitzbühelu začaly psát dějiny světového lyžování. Právě zde se zrodila myšlenka uspořádat závody ve sjezdu. Pamětníci by však těžko poznali dnešní středisko sahající od luxusního St. Johannu in Tirol na  východě po Westendorf na západě. My ovšem budeme objevovat kouzlo Kitzbuhelských Alp v létě, kdy se horskými loukami nese zvonění stád dobytka a zimní mumraj nám občas připomenou jen lanovky a opuštěné šlepry. Horské salaše vysoko v úbočích tisícimetrových strání spojují s údolím a někdy i mezi sebou různě udržované šotolinové a horské cesty. Díky nim zde bajkování ani cykloturistika nejsou technicky příliš náročné a pokud si sebou na dovolenou vezmete i partnera (-rku), jež horskému kolu neholduje, jistě pro vás nebude problém si najít fyzicky nepříliš náročnou cyklostezku vedoucí údolím. Díky ubytování jednom místě, je možné si udělat program individuální, zcela vyhovující vaší kondici. Ubytování a strava: všechny pokoje (2 lůžka) našeho ***hotelu jsou vybaveny sprchou a sociálním zařízením. V ceně je využití bazénu a wellness zázemí. Polopenze = snídaně formou bufetového stolu, večeře sestávají z polévky, hl. jídla a zákusku. Pouze nápoje se hradí zvlášť.

Program : 1.–2. Odjezd z Brna ve večerních hodinách. Příjezd ráno do rakouského městečka Kirchberg in Tirol. První velký okruh cyklostezek nás povede přes Brixen kolem impozantního HOHE SALVE (1.828 m). Dále údolím řeky Weissache do Ellmau a kolem Reither Ache přes Reith zpět do Kirchbergu. ( ^ 800 m - 60–65 km )

3. Po cyklostezce kolem osvěžujícího SCHWARZSEE (přes Oberndorf po Romerweg) do Kitzbuhelu. Odtud údolím po Achenpromenade do Jochbergu (případně až do Waldwirthu 1.068 m po stezce Pass Thurn Weg). ( ^ 100 m - 20 km )

4. Zvlněnou cyklostezkou přes Brixen do Westendorfu a dále po Adlerweg do RETTENBACHU. Podél Windauer Ache lesními cestami zpět. ( ^ 500 m - 55 km )

5. Odpočinková stezka údolím Aschauer Ache přes Aschau směrem na Hintenbachalm (1.150 m). A zaslouženým klesáním po proudu Ache zpět. Další lákavou možností je lanovka Klausen – HAHNENKAMM, nabízející skutečně dechberoucí výhledy z výšky 1.802 m. ( ^ 1100 m - 35 km ) 
Návrat do Č. Budějovic a poté do Brna v neděli kolem půlnoci.

Doporučený typ kola: trekové nebo horské
Povrch: 85% asfalt, 15% šotolina

 

→ Přejít na 1 termín dovolené Kitzbühelské Alpy
v cenách od 7 500 Kč