Kitzbühel MTB

Celkové hodnocení zájezdu:
3.5 / 5 (2 hodnocení)

Destinace:
Rakousko
Strava: Polopenze
Doprava: Autobus

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Polopenze
Doprava: Autobus
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: dopravu autobusem včetně kol
3x ubytování v ***hotelu (podrobnější info v "nejčastějších dotazech")
místní polopenzi
průvodce
pojištění léč. výloh
zákonné pojištění CK
jonťák a 1x pišingr ChimpanzeePoznámka: zájezd jede společně se zájezdem Kitzbühelské Alpy s náročností 3. Program je tedy možné kombinovat
zobrazit 1 termín
Červenec 2018
 

Popis zájezdu

Popis

Již v roce 1905 se v Kitzbühelu začaly psát dějiny světového lyžování. Právě zde se zrodila myšlenka uspořádat závody ve sjezdu. Pamětníci by však těžko poznali dnešní středisko sahající od luxusního St. Johannu in Tirol na východě po Westendorf na západě. My ovšem budeme objevovat kouzlo Kitzbuhelských Alp v létě, kdy se horskými loukami nese zvonění stád dobytka a zimní mumraj nám občas připomenou jen lanovky a opuštěné šlepry. Horské salaše vysoko v úbočích tisícimetrových strání spojují s údolím a někdy i mezi sebou různě udržované šotolinové a horské cesty. Díky nim zde bajkování není nijak technicky náročné a pokud si sebou na dovolenou vezmete i partnera (-rku), jež horskému kolu neholduje, jistě pro vás nebude problém si najít fyzicky nepříliš náročnou trasu vedoucí údolím. Díky ubytování na jednom místě, je možné si udělat program individuální, zcela vyhovující vaší kondici.

Ubytování a strava: všechny pokoje (2 lůžka) našeho ***hotelu jsou vybaveny sprchou a sociálním zařízením. V ceně je využití bazénu a wellness zázemí. Polopenze = snídaně formou bufetového stolu, večeře sestávají z polévky, hl. jídla a zákusku. Pouze nápoje se hradí zvlášť.

Program : 1.–2. Odjezd z Brna ve večerních hodinách. Příjezd ráno do rakouského městečkado Kirchberg in Tirol. Odtud vyrazíme k jezeru Speichersee a dále na vyhlídkový Brandlstand (1.650 m) a Hartkaiser (1.555 m). Z Ellmau pak okruh po úpatí skalnatého masivu WILDER KAISER do St. Johann in Tirol a údolím až do našeho penzionu v Kirchbergu v těsné blízkosti Kitzbühelu. (^ 1200 m - 65 km) Ubytování, večeře.

3. Na zahřátí nás táhlé údolí dovede do sedla STANGENJOCH (1.713 m), sjezdíčkem spadneme k Vorstadl Grundalm, abychom vyšplhali na vrcholek GENSBICHLSCHARTE (2.127 m). Ovšem výhledy na celý hřeben Vysokých Taur za to jistě budou stát. Přes rašeliniště v sedle Filzenscharte (1.686 m) se přehoupneme zpět na naši stranu hor. (^ 2200 m - 80 km)

4. Dalším velkolepým počinem bude výjezd na hřeben mezi Oberkaseralm a Mittagskogel (1.999 m), sjezd do Pass Thurn (1.274 m) a přes Zweitausender (2.004 m) panoramatická cesta do Stangenjoch (1.713 m) a hravá cyklotrasa z Aschau do Kirchbergu. ( ^ 1600 m - 55 km)

5. Úplně na závěr si prohlédneme Kitzbühelské Alpy a samotný Kitzbühel z ptačí pespektivy z vrcholů PENGELSTEIN (1.938 m) a HAHNENKAMM (1.712 m). ( ^ 1500 m - 35 km) Návrat přes Č. Budějovice a do Brna v neděli kolem půlnoci.

Doporučený typ kola: horské
Povrch: 90% šotolina a horské cesty, 9% asfalt, 1% singltrail

 

→ Přejít na 1 termín dovolené Kitzbühel MTB
v cenách od 7 500 Kč