Ferraty Lago di Garda

Celkové hodnocení zájezdu:
3.5 / 5 (2 hodnocení)

Destinace:
Itálie
Strava: Polopenze
Doprava: Vlastní

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Polopenze
Doprava: Vlastní
Cena zahrnuje: dopravu autobusem (krom varianty s vlastní dopravou
3x ubytování v kempu ve vlastních stanech (či lůžková varianta za příplatek)
polopenzi
průvodce
pojištění léčebných výloh
zákonné pojištění CK a 1x pišingr ChimpanzeeCena vlastní doprava: 6.200 Kč
zobrazit 1 termín
Září 2018
 

Popis zájezdu

Popis

Blankytně modré jezero obklopené dvoutisícovými vápencovými masívy a v nich celé klubko ferratových linek směřujících k vrcholům. Pastva pro oči a horolezecké útočiště, kam se dá ukrýt když u nás sluníčko teprve nabírá nebo začíná ztrácet sílu. Vydejte se tam s námi na jaře nebo na podzim, kdy okolní lesy obléknou barevné kabátky a slunko se přitom ještě příjemně opírá do vápencových stěn. Přichystali jsme pro vás pestrý výběr těch nejlepších ferrat, které oblast nabízí. Z příjemného kempíku u Lago di Ledro budeme vyrážet za výstupy, které odkrývají výhledy na celé jižní Dolomity. Kuchař čekající s teplou večeří je na takových výletech příjemným komfortem.

Ubytování: Nocovat budeme ve vlastních stanech (v ceně zájezdu), ale za příplatek je možné domluvit i ubytování pod střechou:


2 lůžková chatka / mobilní domek / apartmán - příplatek 2.400 Kč/os.
3 lůžková chatka / mobilní domek - příplatek 1.600 Kč/os.
4 lůžková chatka / mobilní domek - příplatek 1.200 Kč/os.
5 lůžková chatka / mobilní domek - příplatek 950 Kč/os.


V jednom autobuse cestují společně také cyklozájezdy Lago di Garda MTB a silniční cyklistika. Můžete se tedy přihlásit i s kamarády, kteří absolvují úplně jiný program a večer se o zážitky podělíte ve stejném kempu. Krom společné dopravy autobusem je volitelně také možnost vlastní dopravy za zvýhodněnou cenu (podrobnosti v záložce "Nejčastější dotazy").

Program : 1.–2. Večerní odjezd z Brna přes Rakousko do Itálie. Na úvod vyzkoušíme svou ferratistickou formu v lehčí zajištěné cestě Sentiero attrezzato Fausto Susatti (B) vedoucí na CIMA CAPI (909 m). Po rozhlédnutí následuje další jednoduchá ferrata Sentiero attrezzato Mario Foletti (B) (- celkový okruh obou ferrat 7 hod.,  ^ 900 m). Zajímavostí jsou také zákopy z první světové války. Poté se přesuneme do kempu u jezera LAGO DI LEDRO, kde rozbalíme tábor a okusíme teplotu vody.

3. Z malého městečka Pietramurata vystoupáme delší ferratou pojmenovanou podle známého revolucionáře Ernesta Che Guevary (C) k vrcholu MONTE CASALE (1.632 m), kde se můžeme občerstvit na chatě Rifugio Don Zio (- cca 7 hod. + pauzy, ^ 1.400 m).

4. Sportovní ferrata Monte Albano (D, - 4 hod, ^ 400 m, ˇ 400 m) je zlatým hřebem programu. Budeme si užívat nádherné výhledy na městečko, hory a široké okolí. Odpoledne nás zajímavá kaňonovitá ferrata Rio Sallagoni (C) dovede přes lanové mostky a skrz soutěsku až k hrádku Drena (- 2 hod, ^ 300 m).

5.–6. Před odjezdem se protáhneme na velmi vzdušné ferratě Via dell´Amicizia (B/C), zalezeme si po žebřících (až 75 m dlouhých!) a užijeme si panorama od vrcholové od vrcholového kříže Cima S.A.T. (1.246 m). V podvečer si v klidu prohlédneme městečko Riva Sul Garda (- cca 7-8 hod, ^ 1.250 m, ˇ 1.250 m) ležící u jezera Lago di Garda. Do Brna se vrátíme v ranních hodinách.

 

→ Přejít na 1 termín dovolené Ferraty Lago di Garda
v cenách od 7 200 Kč