Hory a národní parky Skotska

Celkové hodnocení zájezdu:
4 / 5 (1 hodnocení)

Destinace:
Velká Británie
Strava: Polopenze
Doprava: Autobus

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Polopenze
Doprava: Autobus
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: dopravu autobusem včetně výletů
přepravu místním autobusem z Fort William do Glen Coe
10x kemp
polopenzi
1x Fish and Chips
průvodce
2x trajekt
pojištění léč. výloh
zákonné pojištění CK a 3x Chimpanzee pišingr
zobrazit 1 termín
Červenec 2018
 

Popis zájezdu

Popis

Jak již název napovídá, tento zájezd je mnohem více než-li na poznávaní historie a památek Skotska, zaměřený na jeho divokou horskou přírodu. Akce je tedy určena všem nadšeným turistům a horalům, kteří chtějí Skotsko poznat z pohledu highlanderů a baží po nevšedních toulkách typickými svěže zelenými horami se svými zádumčivými sceneriemi a osamělými jezery. Skotsko je bez pochyb turisticky a krajinářsky velice atraktivní a my si jeho podmanivé přírody užijeme opravdu do sytosti. Možná nás překvapí, že i přesto, že se budeme pohybovat na území turistické velmoci, často během našich výletů kromě zdejších mohutných býků s ofinou nepotkáme ani živáčka. Semtam nás možná potrápí aprílové počasí, které je zde na denním pořádku i během července, ale o to více nám pak „bodne“ hřejivá Whisky, která v místech svého zrodu chutná zcela jinak, než-li v teple české kotliny. Tak jako tak, na Skotsko, ač drsné, budete vzpomínat ještě dlouho po návratu a dost možná vás tato vzpomínka donutí vrátit se zpět.

Program : 1.–2. Přes Prahu, Ústí nad Labem a následně Německo, Belgii a Francii přejedeme do francouzského přístavu Calais. Odtud trajektem kolem doverských útesů přeplujeme do Anglie. Navštívíme CANTERBURY  – historické a náboženské centrum jihovýchodní Anglie se slavnou katedrálou. Kdo se již bude chtít rozchodit, může do Canterbury dorazit pěšky půvabnou anglickou krajinou (cca 18 km). Noci využijeme k přejezdu k našemu hlavnímu cíli, Skotsku.

3.–4. Navštívíme jezerní oblast národního parku LOCH LOMOND and THE TROSSACHS, kde zbojničil známý Rob Roy, prohlédneme si krásná jezera Loch Katrine a Loch Lomond proslavená díky Walteru Scottovi i okolní hory. Přesuneme se do srdce skotských Highlands a nedaleko městečka Fort William se ubytujeme v kempu.

5.–8. Nemůžeme vynechat fotogenické údolí GLEN COE, kde na nás zapůsobí nejen dramatická krajina, ale i pohnutá historie. Pokusíme se zdolat nejvyšší horu Británie – BEN NEVIS (1.343 m)  ( ^ 1.300 m  - 6 hod.). Jedním z vrcholů pak bude návštěva jednoho z nejkrásnějších ostrovů Skotska – SKYE. Projdeme se v pohoří Cuillins, které je pro svůj charakter nazývané skotské Alpy, půjdeme oblastí hřebene Quiraing a zastavíme se v místním malém skanzenu, abychom se dozvěděli něco o často nelehkém životě ve zdejším divokém kraji.

9.–10. V našem putování budeme pokračovat západní Vysočinou, na další túru vyrazíme v oblasti Torridon, zastavíme se v městečku Ullapool, pokusíme se dobýt skalnatý vrchol STAC POLLAIDH (612 m), který je dominantou kraje a užijeme si pohodové vycházky romantickou krajinou oblasti Lochinver.

11.–13. Od moře se přesuneme do skotského vnitrozemí, a to nejdříve do malebného  údolí Glen Affric a posléze do oblasti NP CAIRNGORMS. Při našich výletech se tu pokusíme vystoupit na druhou nejvyšší horu Británie – BEN MACDUI (1.309 m),  ale také se pokochat krásou Loch Nagaru, oblíbeného cíle výletů královny Victorie. Formou ochutnávky se taky pokusíme proniknout do tajů světa výtečné skotské whisky. Noci opět využijeme k dlouhému přejezdu.

14.–15. Náš poslední den společně strávíme v LONDÝNĚ návštěvou světoznámé botanické zahrady Kew Gardens, případně individuálním poznáváním londýnských památek. Přejezd do ČR.

 

→ Přejít na 1 termín dovolené Hory a národní parky Skotska
v cenách od 18 400 Kč