Bosnou s krosnou

Celkové hodnocení zájezdu:
3.7 / 5 (3 hodnocení)

Destinace:
Bosna a Hercegovina
Strava: Bez jídla
Doprava: Autobus

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Bez jídla
Doprava: Autobus
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: dopravu autobusem
veškerou společnou místní dopravu
4x nocleh v kempu
5x tábořiště
průvodce
vstupné do NP Sutjeska a k Trnovačku jezeru
pojištění léčebných výloh
zákonné pojištění CK a 2x pišingr ChimpanzeeStudentská cena:8.700 Kč
zobrazit 1 termín
Srpen 2018
 

Popis zájezdu

Popis

Časy, kdy se nad Bosnou a Hercegovinou vznášel temný stín války, už dávno minuly, milý poutníku! Tato  balkánská  kráska znovu otevírá svou náruč. Překvapuje divokými pohořími s tyčícími se vápencovými štíty i nekonečně zelenými loukami, prostotou horských salaší i pestrostí orientálních tržišť. V horách jen zřídka narazíš na jiné tuláky, častějšími společníky jsou divocí koně a stáda ovcí. V zapadlých muslimských vesničkách tě překvapí stařenky v krojích pletoucí ponožky a rukavice. Ve městech ochutnáš turecké lahůdky i pravou bosenskou kávu. A také vzpomeneš na pohnutou historii této kouzelné země. Projdeme čtvero bosenských pohoří včetně nejvyšší hory Bosanski Maglić. Navštívíme kulturně rozmanité Sarajevo s unikátní tržnicí Baščaršija i slavný Starý most v Mostaru . Tak nasaď krosnu a projdi s námi Bosnu! :-) Po dvou až třech dnech se vždy setkáme s autobusem, kde doplníme zásoby na další horskou etapu. 

Cestujeme společně v jednom autobuse se zájezdem Hory Bosny a Hercegoviny a Bosna a Hercegovina na kole, můžete tedy pozvat i kamarády odlišných zájmů a po programu se s novými zážitky potkávat ve stejném kempu, případně program po dohodě i kombinovat.

Program : 1. - 3. Přejezd z Brna až do rozlehlého pohoří BJELAŠNICA. Za dva dny přejdeme přes hory a pastviny, prohlédneme si starou muslimskou vesničku Lukomir (1. den - 14 km, ^ 700 m, ˇ 340 m, 2. den - 13 km, ^ 450 m, ˇ 1.200 m).  Na skok navštívíme město Konjic s křivolakými uličkami a krásnými mešitami a navečer rozbalíme tábor u Boračka jezera s fantastickým koupáním v podhůří Prenje.

4. - 5. Po makadamových cestách vyrazíme k bráně do království pohoří PRENJ. S výhledy na skalní velikány dojdeme pohodovou pěšinou až k horolezecké útulně Jezerce (- 16 km, ^ 1.050 m, ˇ 140 m). Další den nás překvapí vápencový labyrint a výhledy na nejvyšší hory Zelenglavu a Otiš (- 15 km, ^ 470 m, ˇ 1.000 m). Večer zakotvíme v městečku Blagaj s dervišským klášterem a mohutnou vyvěračkou Vrelo Bune.

6. Autobus nás doveze do města MOSTAR , které se pyšní slavným Starým mostem. Můžeme si projít muzea, mešity, orientální tržiště, či jen posedávat u kávy. Navečer se přemístíme opět do hor.

7. - 8. Ze sedla Čemerno zahájíme další dvoudenní túru v pohoří MAGLIĆ. Přejdeme hřeben VOLUJAK a na noc se utáboříme u romantického Trnovačka jezera (- 18 km, ^ 1.020 m, ˇ 780 m). Druhý den můžeme nalehko vyběhnout na nejvyšší bosenskou horu BOSANSKI MAGLIĆ (2.386 m) (- 23 km, ^ 920 m, ˇ 1.800 m, polovina trasy se jde nalehko). Večer strávíme v horské vesnici Tjentiště procházkou k ohromujícímu památníku slavné bitvy na Sutjesce.

9. - 10. Od jezera Gornje Bare vyrazíme na dvoudenní přechod divokým a liduprázdným pohořím ZELENGORA se spoustou jezer, krasových útvarů a malebných dolin (1. den - 18 km, ^ 920 m, ˇ 670 m; 2. den - 14 km, ^ 530 m, ˇ 1.100 m). Přechod ukončíme v horském městečku Kalinovik. Tady nasedneme do autobusu, který nás doveze do kempu na předměstí SARAJEVA. Zájemcům se nabízí večerní výlet ke starému Římskému mostu.

11. - 12. Poslední den v Bosně a Hercegovině nás čeká dopolední výlet po trase zrušené úzkokolejky z Pale do Sarajeva plné tunelů a starých železničních mostů s výhledy do divokého kaňonu řeky Miljacky (- 13 km, ^ 20 m, ˇ 300 m) anebo kratší procházka k bobové dráze ze XIV. ZOH 1984 (- 7 km, ^ 40 m, ˇ 600 m). Odpoledne a podvečer věnujeme prohlídce Sarajeva, nákupu suvenýrů a posezení v místních kavárnách. Večer vyrazíme zpět do ČR, do Brna přijedeme v dopoledních hodinách.

 

→ Přejít na 1 termín dovolené Bosnou s krosnou
v cenách od 9 700 Kč