Hory Bosny a Hercegoviny

Celkové hodnocení zájezdu:
3.5 / 5 (2 hodnocení)

Destinace:
Bosna a Hercegovina
Strava: Bez jídla
Doprava: Autobus

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Bez jídla
Doprava: Autobus
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: dopravu autobusem
veškerou společnou místní dopravu
9x ubytování (1x horská chata
6x kemp
2x tábořiště)
průvodce
vstupné do NP Sutjeska
k vodopádům Kravica a k Trnovačku jezeru
pojištění léčebných výloh
zákonné pojištění CK a 2x pišingr ChimpanzeeStudentská cena:9.000 Kč
zobrazit 1 termín
Srpen 2018
 

Popis zájezdu

Popis

Časy, kdy se nad Bosnou a Hercegovinou vznášel temný stín války, už dávno minuly, milý poutníku!. Tato  balkánská  kráska znovu otevírá svou náruč. Překvapuje divokými pohořími s tyčícími se vápencovými štíty i nekonečně zelenými loukami, prostotou horských salaší i pestrostí orientálních tržišť. V horách jen zřídka narazíš na jiné tuláky, častějšími společníky jsou divocí koně a stáda ovcí. V zapadlých muslimských vesničkách tě překvapí stařenky v krojích pletoucí ponožky a rukavice. Ve městech ochutnáš turecké lahůdky i pravou bosenskou kávu. A také vzpomeneš na pohnutou historii této kouzelné země.

Projdeme patero bosenských pohoří včetně nejvyšší hory Bosanski Maglić. Navštívíme kulturně rozmanité Sarajevo s unikátní tržnicí Baščaršija i slavný Starý most v Mostaru , pirátskou osadu Počitelj, dervišský klášter v Blagaji i monumentální vodopády Kravica. To vše nalehko jen s malým baťůžkem. Tak zahoď krosnu a projdi s námi Bosnu :-)

Cestujeme společně se zájezdy Bosnou s krosnou (vícedennní túry do hor) a Bosna a Hercegovina na kole. Můžete tedy pozvat i kamarády odlišných zájmů a po progamu se s novými zážitky potkávat ve stejném kempu, případně program po dohodě i kombinovat.

Program : 1. – 3. Přes noc přejedeme z Brna až do osady Tušila, podnikneme pohodový výšlap do pohoří VISOČICA a případně i na vrchol Drstva s nádhernými výhledy do hlubokého kaňonu Rakitnice  (- 9 km, ^ 740 m, ˇ 740 m). Další den se vydáme na půldenní výlet do pohoří BJELAŠNICA se starými muslimskými vesničkami  (- 9 km, ^ 400 m, ˇ 400 m). Odpoledne autobusem přejedeme do města Konjic s křivolakými uličkami a krásnými mešitami. Utáboříme se u Boračka jezera s fantastickým koupáním v podhůří Prenje.

4. – 5. Přejedeme do sedla Rujiště, odkud podnikneme celodenní túru po vápencovém kralovství pohoří PRENJ  (- 11 km, ^ 800 m, ˇ 800 m). Další den zamíříme do srdce Hercegoviny. Navštívíme antické ruiny Mogorjelo, vodopády Kravica a staré osmanské město Počitelj. Ochutnáme vína a speciality na hercegovské vinici a na večer zakotvíme v městečku BLAGAJ s dervišským klášterem a mohutnou vyvěračkou Vrelo Bune.

6. Autobus nás doveze do města MOSTAR , které se pyšní slavným Starým mostem. Můžeme si projít muzea, fotogalerie, orientální tržiště, či jen posedávat u kávy. Navečer se přemístíme opět do hor.

7. – 9. Ze sedla Čemerno vyrazíme na další túru po hřebeni Lebršniku (- 16 km, ^ 640 m, ˇ 640 m). Přenocujeme v horské vesnici Tjentiště s ohromujícím památníkem slavné bitvy na Sutjesce. Místními furgony vystoupáme do sedla Prijevor a po svých dojdeme k malebnému Trnovačku jezeru. Od jezera je možné vyběhnout na nejvyšší bosenskou horu BOSANSKI MAGLIĆ (2.386 m) (- 16 km, ^ 1.100 m, ˇ 1.100 m). Další den vyrazíme na procházku do pohoří ŽIVANJ (- 12 km, ^ 550 m, ˇ 550 m).

10. Navštívíme městečko Kalinovik a vystoupíme na vrchol Velika Lelija (2.032 m) (- 16 km, ^ 780 m, ˇ 780 m). Potom už nasedneme do autobusu, který nás doveze do kempu na předměstí SARAJEVA. Zájemcům se nabízí večerní výlet ke starému Římskému mostu.

11. – 12. Poslední den v Bosně a Hercegovině podnikneme dopolední výlet po trase zrušené úzkokolejky z Pale do Sarajeva plné tunelů a starých železničních mostů s výhledy do divokého kaňonu řeky Miljacky (- 13 km, ^ 20 m, ˇ 300 m)anebo kratší procházku k bobové dráze ze XIV. ZOH 1984 (- 7 km, ^ 40 m, ˇ 600 m). Odpoledne a podvečer věnujeme prohlídce Sarajeva, nákupu suvenýrů a posezení v místních kavárnách. Večer vyrazíme zpět do ČR, do Brna přijedeme v dopoledních hodinách.

 

→ Přejít na 1 termín dovolené Hory Bosny a Hercegoviny
v cenách od 10 000 Kč