Maroko, Vysoký Atlas a Sahara

Celkové hodnocení zájezdu:
3 / 5 (1 hodnocení)

Destinace:
Maroko
Strava: Plná penze

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Plná penze
Doprava:
Cena zahrnuje: veškerou společnou dopravu v Maroku (místní dopravou i najatými vozy)
muly v horách Vysokého Atlasu i velbloudy na Sahaře na přepravu výstroje
5x ubytování v levnějších hotýlcích
2x v gites d´ etape a 9x v nomádských či vlastních stanech
služby kudrnovského i místního průvodce
kuchaře a štábu místních mulařů a velbloudářů
berberskou
marockou a nomádskou plnou penzi
pojištění léčebných výloh i zákonné pojištění CK
Cena nezahrnuje: zpáteční letenku v ceně od cca 13.000 Kč (včetně tax)
zobrazit 1 termín
Říjen 2018
 

Popis zájezdu

Popis

Při přechodu čtyřtisícového Vysokého Atlasu nás bude v hlubokých údolích pohádkově barevných hor provázet podmanivá atmosféra kamenných berberských vesnic obklopených svěže zelenými terasovitými políčky. Turisté jsou zde stále vzácností a není divu, když se k nám seběhne polovina vsi. Zde žádné turistické značky nevedou… Díky domorodému kuchaři nakoukneme pod pokličku místní kuchyni, spát budeme pod vlastními stany a v soukromých vesnických domech, kde na vlastní kůži zažijeme skvělou tradici marocké pohostinnosti, velkorysosti a otevřenosti. Pocit prvních afrických expedic umocní muly, které využijeme pro přepravu našich batohů. Putování s karavanou velbloudů saharskými dunami poskytuje jedinečnou příležitost vychutnat si pro nás velmi exotické prostředí největší pouště světa i s tamními oázami, to vše při zajištěném pohodlí transportu zavazadel a stravování. V noci padne na hebký písek absolutní ticho a hvězdy na sametově černé obloze jsou takřka na dosah… Kontrastem k přírodě a životu v horách a oázách je královské město Marrákeš s neuvěřitelně rušnými uličkami staré mediny, kde nás ohromí tisíce vůní, zvuků, chutí a nepřeberné množství rozmanitého zboží z krámků namačkaných na každém čtverečním centimetru bazaru. Tvrdě usmlouvaná cena malého suvenýru i vás nakonec naplní pocitem spokojenosti z dobrého obchodu a při pohledu na něj ještě dlouho budete vzpomínat na Afriku.

Program : 1. - 3. Letecky do Maroka, přesun do MARRÁKÉŠE , kde se poprvé krátce seznámíme s kulturou, náboženstvím, arabskou architekturou, trhy, zaklínači hadů, muzikanty a tanečníky v jedinečném královském městě. Přejezd na Saharu do oázy M´Hamid. Poznáme pouštní architekturu tzv. ksarů a datlové háje.
4. - 6. Putování s karavanou velbloudů k obrovské LVÍ DUNĚ Zahar. Fantaskní prostředí písečné pouště, noci pod neuvěřitelně hvězdnatou oblohou, mysteriózní východ slunce nad pouští. Detailní seznámení s velbloudy a pohybem v poušti.
7. Přejezd z pouště do OUARZAZATU, města které poskytuje alespoň trochu civilizačních vymožeností, se zajímavými zastávkami v pouštních oázách ÚDOLÍ DRAA.
8. - 15. Putování VYSOKÝM ATLASEM v oblasti druhé nejvyšší hory M´Goun (4.071 m). Nádherná horská příroda je doplněna důmyslnými terasovými políčky za humny berberských vesnic. Scenérie mají vzhledově velice blízko k Tibetu, a to i proto, že berberské ženy chodí v tradičních pestrobarevných krojích. I vás si získá svěží zeleň ořešákových hájů obklopených červenými a okrovými skalami.
16. - 17. Návrat do Marrákéše, odpočinek v tradičním hammámu (horkých arabských lázních), nákupy a gurmánské zážitky. Přesun na letiště a odlet domů.

Poznámka: podzimní termín má program opačně – nejdříve v horách a poté na Sahaře

 

→ Přejít na 1 termín dovolené Maroko, Vysoký Atlas a Sahara
v cenách od 26 600 Kč