Apeniny turisticky

Celkové hodnocení zájezdu:
3.5 / 5 (2 hodnocení)

Destinace:
Itálie
Strava: Polopenze
Doprava: Autobus

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Polopenze
Doprava: Autobus
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: dopravu autobusem
6x ubytování (4x v kempu
2x u farmy)
polopenzi a ochutnávku italských dobrot
průvodce
pojištění léčebných výloh
zákonné pojištění CK a 2x pišingr Chimpanzee
zobrazit 1 termín
Září 2018
 

Popis zájezdu

Popis

Apeniny – horská páteř centrální Itálie, kraj velice přitažlivý, leč turisty dosud velmi málo navštěvovaný. Národní parky Monti Sibillini, Gran Sasso a Monti della Laga přímo volají po objevných výpravách, odhalí nám své horské poklady i tradiční život ve starých vesničkách. Smočíme se v blankytné modři Lago di Fiastra, navštívíme zemní pyramidy a vylezeme na vrcholky tyčící se nad vesničkou Castelluccio, tím se nám naskytne i rozhled na neuvěřitelná políčka Piana Grande. Závěrečnou tečkou bude nejvyšší vrchol celých Apenin – Gran Sasso a odpočinek ve vodách Jaderského moře. Objevíme tak méně známý, ale o to ryzejší a klidnější panenský kout Itálie. Nocovat budeme ve třech kempech, ze kterých budeme vždy hvězdicově vyjíždět na jednotlivé výlety. Na některých výletech se dostaneme do zóny zemětřesení v roce 2016. Budeme svědky toho, jak se místní obyvatelé dokázali s touto přírodní katastrofou vyrovnat a jak se postupně navrací k normálnímu životu, i když mají před sebou ještě dlouhou cestu. Jsme rádi, že i tímto zájezdem můžeme místní podpořit v jejich nelehké situaci.

Jedeme společně se zájezdem Apeniny MTB, můžete tedy přibalit partnera/ku či kamarády odlišných zájmů a po programu se s novými zážitky setkávat ve společném kempu.

Program : 1. – 2. V sobotu odpoledne odjedeme z Brna, ráno procitneme u blankytného Lago di Fiastra, kde se nachází náš kemp. Vydáme se procházkou okolo jeskyně Grotta dei Frati, kde přebývali poustevníci a uvidíme unikátní zemní pyramidy Lame rosse, nacházející se kouek od přehrady.

3. Z BOLOGNOLY se vydáme táhlým kaňonem na hřeben a vrchol Tre Vescovi (2.092 m, ^ 980 m, ˇ 1300 m ). Poté přejdeme do lesnatého divokého údolí toku Ambro a dojdeme až ke svatyni Santuario Madonna dell"Ambro, kde se opět setkáme s busem. Pokud budeme mít štěstí, potkáme zde endemitní kamzíky apeninské.

4.  Čeká nás výstup z malebné vesničky FOCE na Palazzo Borgheze (2.476 m, |  940 m), odkud uvidíme rozlehlé Piano Grande, na kterém se pěstuje čočka s barevnými květy a uprostřed trčí na pahorku vesnička CASTELLUCCIO. Večer přejedeme na louku u Italské farmy v Accumoli, kde na další dvě noci rozložíme své stany. Zde je možné se fakultativně ubytovat i v nových 4 - 5 lůžkových mobilhomech (za příplatek 10 EUR / os. / noc).

5. Odpočinkový den - Vyjedeme se podívat do Ascoli Picene -  hlavního města provincie Marché Budeme se toulat jeho starobylými uličkami, pochutnávat si na plněných smažených olivách a pravé italské zmrzlině. Odpoledne vyrazí zájemci na procházku do kopců nad kempem.

6. Po přejezdu do horského celku Gran Sasso vystoupáme na horu Monte Camicia (2.564 m, |  960 m) se strmými stěnami na její severní straně a s malebnými svahy na straně druhé. Výhled na všechny navštívené horské celky i sousední Majellu, roztodivně modelovaný hřeben a vrcholová skalní stěna jsou vyloženou chuťovkou. 

7. Na nejvyšší majestátní horu Corno Grande (2.912 m, |760 m  v národním parku GRAN SASSO vyšplháme po skalnatých chodníčcích vedoucích mezi vápencovými závrty. Odměnou za námahu bude nádherný rozhled na táhlé Apeniny a na Jaderské moře. Startovat budeme od hotelu Campo Imperatore, kde byl vězněn Mussolini.

8. – 9. S Gran Sassem se rozloučíme kratším výletem na hrad Rocca Calascio a zájezd odpoledne zakončíme čmácháním a relaxováním v Jaderském moři. Večer se odpočinutí rozjedeme zpět směr Brno.

 

→ Přejít na 1 termín dovolené Apeniny turisticky
v cenách od 10 800 Kč