Burgundsko a Champagne

Celkové hodnocení zájezdu:
3 / 5 (2 hodnocení)

Destinace:
Francie
Strava: Polopenze
Doprava: Autobus

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Polopenze
Doprava: Autobus
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: dopravu autobusem včetně kol
6x ubytování (v chatkách
hostelu)
polopenzi
1x místní večeři a snídani
průvodce
pojištění léčebných výloh
zákonné pojištění CK a 2x pišingr Chimpanzee
Cena nezahrnuje: degustaci vín v místních sklepích (za příplatek pro zájemce)
zobrazit 1 termín
Září 2018
 

Popis zájezdu

Popis

Beaujolais ... Mâconnais ... Côte d´Or ... Champagne ... Co mají společného? Jiskru v oku nejednoho milovníka vína a shodnou kolébku původu. Málokterá oblast nabízí tolik značek zvučných jmen jako právě Burgundsko, málokteré období je vhodnější pro jeho návštěvu, než právě období sklizně a málokterý způsob poznávání poetičtější, než ze sedla kola. Dokonalá infrastruktura vinařských cyklostezek povyšuje Burgundsko na ideální cíl pro milovníky vína a pohodové cykloturistiky. Zajímavým zpestřením je poježdění podél vodních kanálů i četné historické památky. Připravili jsme pro vás vyvážené denní etapy mezi 55–65 km, zpestření v podobě několika degustací (pro zájemce za příplatek) a návštěvu kraje Champagne jako velkolepý bonus na závěr. Ke zvýšenému komfortu přispívá ubytování pod střechou a kudrnovská polopenze, kterou doplní i místní specialita a la Bourgogne.

Program : 1.–2. Z Brna přes Prahu a Plzeň do Francie, kam dorazíme v ranních hodinách. Úvodní cykloetapa vinařským krajem CÔTE CHALONNAISE až k proslulému opatství CLUNY, v jehož blízkosti se ubytujeme ( - 55 km).

3.–4. Mezi vinicemi kraje MÂCONNAIS se sklípky vábícími k ochutnávce a kolem skály Roche Solutré budeme šněrovat do oblasti lahodné už svým názvem – BEAUJOLAIS ( - 50 - 60 km). Na dvě noci se ubytujeme ve vinařské vesničce Fleurie, odkud vyrazíme na cykloetapu lemovanou vinicemi, sklípky a románskými kostelíky ( - 50 km). Vyjížďku korunujeme degustací v místních sklepích.

5. Odpočinkový den bez kol nás přivede do historického městečka BEAUNE – centra vinařské oblasti CÔTE D´OR se symbolem všech burgundských pohlednic – špitálem Hôtel-Dieu, jehož střecha hraje všemi barvami. Navštívíme i malebné městečko FLAVIGNY, jehož uličky možná znáte i z filmu Čokoláda.

6.–7. Pohodová cyklostezka v údolí řeky Yonne z Auxerre podél kanálu CANAL DU NIVERNAIS (- 58 km). Přes historické město Clamecy s krásnou katedrálou a hrázděnými domy k opatství VÉZELAY s nádhernou bazilikou.

8.–9. Závěrečná cykloetapa nás provede vinařským krajem CHAMPAGNE z historické REMEŠE  se slavnou gotickou katedrálou, kde byli korunováni francouzsští králové, do Épernay, kde nakoukneme do místních vinařských sklepů a se sklenkou pravého šampaňského se rozloučíme. Vybaveni nejedním suvenýrem v lahvi vyrazíme na cestu do svých domovů.

Doporučený typ kola: trekové nebo horské s hladšími plášti

Povrch: 40% cyklostezky, 60% místní komunikace

 

→ Přejít na 1 termín dovolené Burgundsko a Champagne
v cenách od 12 900 Kč