Kolmo kolem Bretaně

Celkové hodnocení zájezdu:
3.4 / 5 (3 hodnocení)

Destinace:
Francie
Strava: Polopenze
Doprava: Autobus

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Polopenze
Doprava: Autobus
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: dopravu autobusem včetně kol
9x kemp
polopenzi
průvodce
pojištění léčebných výloh
zákonné pojištění CK a 3x Chimpanzee pišingr
zobrazit 1 termín
Červenec 2018
 

Popis zájezdu

Popis

Cykloputování drsnou, ale o to kouzelnější výspou Francie, na jejímž pobřeží se odehrává věčný souboj moře a země a kde si minulost podává ruku s přítomností. Budeme projíždět krajem plným legend a záhad. Vydáme se obdivovat tajemný Merlinův les, menhiry, dojedeme až „na konec světa“, nenecháme si ujít ani kamenné Kalvárie, zapomenuté kostelíky a majáky ošlehané větrem. Putování zakončíme u zázraku středověké architektury – Le Mont Saint Michel. Nebudete věřit vlastním očím, kolik tváří tento kout země dokáže vykouzlit. Pláže s jemným písečkem se střídají s rozervanými útesy, moře jako zrcadlo se lusknutím prstu promění v běsnící živel, z šedivé oblohy najednou vysvitne slunce a nebo právě naopak se odkudsi od oceánu přižene neprostupná hradba mraků. Možná nás Bretaň poškádlí svými krátkými deštíky, ale o to lépe nám pak bude chutnat místní cidre, všelijaké mořské potvory nebo třeba vyhlášené palačinky – crepes.

Program : 1.–2. Ráno odjezd z Brna přes Prahu do Francie. Polední příjezd do Foret de Paimpont a vyjížďka kolem vodního hradu Trecesson do Údolí bez návratu. Návštěva Merlinova lesa – tajemného a pověstmi opředeného působiště čaroděje Merlina a víly Viviane ( - 32 km).

3.–4. Prozkoumáme megalitická pole u Kerzerho a CARNACU, projedeme se po „Divokém pobřeží“ poloostrova QUIBERON, koupání v moři a spousta možností ochutnat mořské plody či jiné delikatesy Francie ( - 45 km) a ( - 48 km).

5.–6. Skrz unikátní kamenné vesničky se spoustou kostelíků dojedeme až na konec světa k nejzápadnějšímu mysu Francie – Pointe du Raz s rozeklanými útesy, tříštícími se vlnami a majáky na obzoru. Přes jedinečný historický přístav Douarnenez dojedeme obdivovat farní dvorec v Guimilliau ( - 55 km) a ( - 65 km).

7. Podél zálivu do Morlaix s impozantním viaduktem, kolem prehistorického megalitu Cairn de Bernenez,  dojedeme až do zasněného městečka Plougasnou s artyčokovými poli ( - 47 km).

8.–9. Dále nás čeká výlet po nejkrásnějším úseku bretaňského pobřeží – CÔTE DE GRANIT ROSE, oddechový den a opět koupání ( - 65 km).

10. Malebné, vysoce fotogenické, historické a úchvatné korzárské přístavní město Saint-Malo. Z Cancale, města ústřic, přejedeme k pohádkovému LE MONT SAINT MICHEL , na večerní prohlídku ( - 45 km).

11.–12. Tečkou za naším putováním bude zastávka v historickém městě CHARTRES se slavnou gotickou katedrálou Notre Dame , která je jednou z největších gotických staveb světa. Odpolední odjezd přes Francii a Německo domů.

Doporučený typ kola: silniční, trekové 
Povrch: 100% asfalt

 

→ Přejít na 1 termín dovolené Kolmo kolem Bretaně
v cenách od 14 300 Kč