Saalbach-Hinterglemm MTB

Celkové hodnocení zájezdu:
3.7 / 5 (3 hodnocení)

Destinace:
Rakousko
Doprava: Autobus

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava:
Doprava: Autobus
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: dopravu mikrobusem včetně kol
4x ubytování v chalupě (podrobnější info v "nejčastějších dotazech")
průvodce
pojištění léč. výloh a zákonné pojištění CK
1x Chimpanzee energetická tyčinka a 4x jonťák.Studentská cena:7.000 Kč
zobrazit 1 termín
Srpen 2018
 

Popis zájezdu

Popis

Dřina a pot během stoupání do závratných výšek budou vyváženy jedinečnými horskými scenériemi a dlouhatánskými sjezdy. Značná část tras vede po hřebenech nad hranicí lesa, čímž jsou zaručeny atraktivní výhledy na věčně bílé ledovce Kitzsteinhornu, Großglockneru a dalších třítisícových štítů. Jak se již stalo na těchto náročných cyklozájezdech tradicí, dostanete každý den na cestu energetickou tyčinku a jonťák. Útočištěm nám bude útulná rakouská chalupa na okraji Saalbachu určená jen pro naši komorní skupinku.

Program : 1.–2. V úterý ve 22:00 odjezd z Brna do Č. Budějovic (středa 01:00) a dále do Rakouska. Ráno nás nečeká nic menšího než výjezd z LEOGANGU (788 m) na Asitzkopf (1.914 m). Parádní hřebenovkou stále v 1.800 metrech na Kohlmaiskopf. Ve sjezdu se můžete rozhodnout, zda si to zkrátíte do Saalbachu dáte ještě dalších tisíc výškových metrů přes Wieseralm. 
(| 2010 m, - 68 km)

3. Náročný výjezd na WEST SCHATTBERG (2.096 m) s výhledy na nedaleké ledovce, nekonečný sjezd úzkou stezkou do Hinterglemmu (1.028 m). Výjezd na Panoramaalm (1.570 m) a vyhlídkovým traverzem na Lochalm (1.676 m), odkud se zřítíme po šotolině do Viehofenu (870 m). (| 2400 m, - 70 km)

4. Mírně odpočinkový výlet údolím do Bruck an der Glocknerstrasse (755 m). Odtud lesem nad GROSSGLOCKNER HOCHALPENSTRASSE. Výjezd na Schnabler Alm a sjezd po turistickém chodníku do Fusche. Po stezce pasáků dobytka se dostaneme údolím Ferlleitental s výhledy na zasněžené a zaledněné třítisícovky na chatu Trauner Alm. Po Grossglockner Hochalpenstrasse sjezd do Zell am See. (| 2100 m, - 80 až 120 km)

5. Z druhé strany jezera obzor uzavírá HUNDSTEIN (2.117 m), k jehož vrcholu budeme pár hodin stoupat. Odměnou nám budou nezapomenutelné pasáže na úzké stezce klikatící se vysoko nad srázy a famózní sjezd do Brucku (750 m). (| 1700 m, - 60 km)

6. V pohodě dospíme a po snídani vyrazíme na cestu zpět do ČR.

Doporučený typ kola: horské, celoodpružené horské
Povrch: 15% asfalt, 80% šotolina, 5% terén


komornější akce pro max. 13 lidí !

Šance pro dámský doprovod
Chcete-li s sebou vzít i vaši drahou polovičku a je vám jasné, že celý program asi nezvládne, není problém. Drtivou většinu tras lze jednoduše zkrátit anebo rovnou vyrazit po pohodových údolních cyklostezkách. Nenáročných variant je nepřeberně a obvykle se na zájezdu sejde více takových, kterým volnější program vyhovuje.

 

→ Přejít na 1 termín dovolené Saalbach-Hinterglemm MTB
v cenách od 7 700 Kč