Provence na kole

Celkové hodnocení zájezdu:
4 / 5 (2 hodnocení)

Destinace:
Francie
Strava: Polopenze
Doprava: Autobus

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Polopenze
Doprava: Autobus
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: dopravu autobusem včetně kol
9x kemp
polopenzi
průvodce
pojištění léč. výloh
zákonné pojištění CK a 2x pišingr
zobrazit 1 termín
Srpen 2018
 

Popis zájezdu

Popis

Levandulí a kořením provoněný kraj Cézanna, Van Gogha a Markýze de Sade. Oblast oplývající antickými a středověkými památkami. Kraj rušných měst i klidného venkovského života, jemuž vévodí řeka Rhôna, která při svém nekonečném souboji s mořem přetváří rozsáhlé pobřežní oblasti v ráj plameňáků, divokých bílých koní a černých býků. Vystoupáme i do vápencových vršků malebného pohoří Luberon, ochutnáme nápoj místních vinic či speciality jihofrancouzské kuchyně. Během našeho putování poznáme poetické vnitrozemí, koupání v moři i stoupání v podhůří Provensálských Alp.

Program : 1.–3. Noční jízda přes Německo do Francie. Úvodní vyhlídková trasa kolem hlubokého kaňonu řeky Ardéche s nádhernými výhledy a slavnou jeskyní Grotte de la Madeleine. Navštívíme muzeum levandule ve vyhlášené oblasti Lavande St Reméze ( - 33 km) a  ( - 53 km).

4. V samotném srdci Provence navštívíme město ORANGE , které se pyšní vítězným obloukem a nejzachovalejším antickým divadlem ( - 53 km).

5. Vinicemi projedeme přes světoznámé Châteauneuf du Pape až k papežskému paláci a mostu v AVIGNONU . Okoupeme se pod slavným římským akvaduktem Pont du Gard a projdeme hrad TARASCON, pyšně se tyčící nad Rhônou  ( - 51 - 80 km).

6. Navštívíme skalní město v Les Baux, antickou arénu, divadlo a originální Van Goghův most v ARLES  ( - 58 km).

7. Delta řeky Rhôny, známá pod názvem Camargue, je unikátní ptačí rezervací. V národním parku se kromě plameňáků možná setkáme také s divokými koňmi a býky. Zakotvíme v přístavním městečku SAINTES MARIES DE LA MER – mekce evropských Cikánů. Pokud budeme mít štěstí, zastihneme i býčí zápasy  ( - 62 km).

8. Odpočinek na písečných plážích s fakultativním výletem lodí do ústí Malé Rhôny. Pro zdatnější návštěva opevněného středověkého města Aigues Mortes se salinami a pašeráckou věží  ( - 64 km).

9. Rozloučení s mořem a nádhernými písečnými plážemi téměř bez lidí, odpoledne přejezd busem do pohoří Luberon.

10.–12. Hornatější tvář Provence spatříme v NP LUBERON, pro nějž jsou charakteristické vápencové vršky a vyhlášené provensálské vesničky jako třeba Gordes, Roussillon, Bonnieux, které jako orlí hnízda stráží okolní rozsáhlé vinice. Navštívíme hrad Markýze de Sade a projedeme se i cedrovým lesem. Rozloučíme se s Francií v unikátní Fontaine de Vaucluse a pak už návrat přes Německo zpět do ČR  ( - 83 km) a  ( - 17 km).

Doporučený typ kola: silniční, trekové 
Povrch: 90% asfalt, 10% šotolina

 

→ Přejít na 1 termín dovolené Provence na kole
v cenách od 14 200 Kč