Prázdniny ve Skotsku

Celkové hodnocení zájezdu:
3.4 / 5 (3 hodnocení)

Destinace:
Velká Británie
Strava: Polopenze
Doprava: Autobus

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Polopenze
Doprava: Autobus
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: dopravu autobusem
6x nocleh v karavanu
kudrnovskou polopenzi
3x hostel s místní stravou (3x snídaně
1x večeře)
1x Fish and Chips
1x místní večeře
průvodce
2x trajekt
pojištění léč. výloh
zákonné pojištění CK a 2x Chimpanzee pišingr
zobrazit 1 termín
Červenec 2018
 

Popis zájezdu

Popis

Ideální místo jako stvořené pro prázdninové lenošení a pohodové poznávání Skotska je u městečka Fort William. Šest nocí budeme ubytováni v kempu na břehu jezera Loch Linnhe v karavanech se vším nezbytným komfortem – postelemi s povlečením, teplou sprchou, wc, mikrovlnou troubou, ledničkou, vařičem, ba dokonce i barevnou televizí. Karavany jsou vybaveny dvěma od sebe oddělenými ložnicemi – jedna je s manželskou postelí a jedna s dvěmi samostatnými lůžky. Formou hvězdicových výletů odtud pak budeme přejíždět za tím nejzajímavějším, co zdejší oblast nabízí. Místo výletů si samozřejmě můžete udělat program vlastní – kochat se výhledy na travnaté kopce, podniknout horskou túru, toulat se okolo jezera či na sebe nechat dopadnout zádumčivou náladu mlhou zahalených vřesovišť a věnovat se degustaci tradiční whisky. Jednoduše prázdniny! Během pobytu ve Fort William bude zajištěna tradiční kudrnovská polopenze. První dvě noci strávíme v hostelu v Edinburghu, poslední noc pak v hostelu v Londýně

Program : 1. - 2. Přes Prahu, Ústí nad Labem, následně pak Německo, Belgii a Francii přejedeme do francouzského přístavu Calais. Odtud trajektem přeplujeme do Anglie. Čeká nás krátká zastávka v historickém a náboženském centru jihovýchodní Anglie CANTERBURY  a přejezd do Skotska. Dvě noci strávíme v hostelu v Edinburghu.

3. - 4. EDINBURGH  – sídlo skotských králů a současně hlavní město Skotska rozhodně nevynecháme. Návštívíme unikátní Rosslynskou kapli známou z filmu Šifra mistra Leonarda. Prohlédneme si město Stirling – bývalé srdce Skotska, jezerní oblast a národní park THE TROSSACHS, kde zbojničil známý Rob Roy. Přesuneme se do srdce skotských Highlands a nedaleko městečka Fort William se ubytujeme na 6 nocí v karavanech.

5. - 6. Perlou prázdnin pak bude návštěva SKYE, jednoho z nejkrásnějších ostrovů Skotska. Cestou se zastavíme na nejfotogeničtějším hradu Skotska Eilean Donan, kde nám snad fotku oživí i hrající dudák. Fakultativně lze také podniknout výlet do zahrad hradu Dunvegan a odtud plout lodičkou do zálivu tuleňů (cca 16 GBP). Své tajemství nám možná odhalí světoznámé jezero LOCH NESS, obhlédneme zříceninu hradu Urquhart a odpoledne se projdeme v nádherném údolí GLEN AFFRIC.

7. - 9. Navštívíme klasické skotské Highland Games ve městečku Arisaig. Nemůžeme opomenout pohlednicové údolí GLEN COE, kde na nás zapůsobí nejen dramatická krajina, ale i pohnutá historie, tajemný hrad Stalker čnící z jezerní hladiny a pokusíme se také zdolat nejvyšší horu Velké Británie – BEN NEVIS (1.343 m).

10. - 12. Přejedeme do malebného YORKU se slavnou obří katedrálou, úzkými středověkými uličkami, hradbami a pouličními umělci. Odjezd do Londýna. Ráno nás čeká prohlídka hlavního města LONDÝNA a poté již budeme směřovat zpět do ČR.

 

→ Přejít na 1 termín dovolené Prázdniny ve Skotsku
v cenách od 24 400 Kč