Velký okruh Albánií

Celkové hodnocení zájezdu:
4 / 5 (3 hodnocení)

Destinace:
Albánie
Strava: Polopenze
Doprava: Autobus

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Polopenze
Doprava: Autobus
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: dopravu autobusem
polopenzi
9x albánský kemp
průvodce kudrnovského i místního
pojištění léčebných výloh
zákonné pojištění CK a 2x pišingr ChimpanzeeStudentská cena:10.800 Kč
zobrazit 1 termín
Červenec 2018
 

Popis zájezdu

Popis

Tradiční kudrnovský okruh vám představí Albánii v její čiré přirozenosti – jako zemi rozverné balkánské povahy, která naši dalekou cestu odmění nezapomenutelnými zážitky. Poznáme odlehlé pláže Jaderského a Jónského moře, divoké hory, pirátské osady, historická města, v nichž se bez konfliktů snoubí islám s křesťanstvím. Všeobecné povědomí o Albánii je aktuálně svázané spoustou předsudků, o to příjemněji vás možná překvapí, jak srdečnou a pohostinnou krajinu zde objevíte. Pro Kudrnu je Albánie srdeční záležitostí a tento pestrý nabitý okruh s ubytováním ve stanu vám ji představí přesně takovou, jakou jsme si ji oblíbili v 90. letech a kam se pořád tak rádi vracíme.

Program : 1.–4. Cesta z Brna přes Makedonii a zadními vrátky přes hraniční přechod Gorica u Prespanského jezera do Albánie. Na úvod zamíříme do města Korcë – přezdívaného též Paříž Albánie se skoro orientálním tržištěm. Následuje vycházka i noc v horách Voskopojë s prohlídkou zapomenutých klášterů. Navštívíme také bizarní zkamenělý „Jurský park“ v NP BREDHI DRENOVË.

5.–6. Průjezd horami při řecké hranici k termálním pramenům a starému tureckému mostu u říčky Langarica. Dále malebným údolím řeky Vjosë s  lehkou túrou k malebnému klášteru Svatého Sotira na skalním ostrohu do města bílých střech GJIROKASTËR  . Koupačka ve smaragdové vyvěračce Syri i Kaltër – tzv. „Modré oko“ a krátký odpočinek na plážičkáchJónského moře poblíž antických vykopávek v BUTRINTU  .

7.–8. Pohodové zkoumání Albánské riviéry. Romantické pobřeží při pirátské vesničce Qeparo (pro zájemce výlet do staré pirátské vesničky), mořská pevnost Ali Paši Tepelenského, blízká ponorková základna, poetické letovisko Dhërmi s vilou Envera Hodži, kilometry opuštěných pláží, vycházka na Anastáziovu horuze sedla v NP LLOGARASË (1.024 m) a antická Apolónia, kde vyrůstal římský císař Augustus.

9.–10. Historický BERAT – „Město tisíce očí“ a noc přímo na místním hradě. Okoukneme cvrkot v hlavním městě TIRANË a vystoupíme na vyhlídkový vrch Tudjevit nad městem. Prohlédneme si i i Krujë – rodné město albánského národního hrdiny Skanderbega, bektašistickou svatyni v horách nad. Po výstupu na pevnost Rozafat u ŠKODRY  odjezd do horského kempu na břehu Skadarského jezera.

11.–12. Celodenní návštěva bývalého největšího rakouského přístavu KOTOR  s krátkou túrou v kopcích nad městem kolem rakouské pevnosti Vrmac a možností koupání v moři. Návrat do ČR.

 

→ Přejít na 1 termín dovolené Velký okruh Albánií
v cenách od 11 800 Kč