Portugalsko - Porto, příroda, památky a víno

Celkové hodnocení zájezdu:
3.5 / 5 (2 hodnocení)

Destinace:
Portugalsko
Strava: Bez jídla
Doprava: Letecky

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Bez jídla
Doprava: Letecky
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: zpáteční letenka Praha – Lisabon – Porto vč. letištních tax cca 4 800 Kč, transfer letiště – hotel a zpět, 4x hotel, 4x snídaně, veřejná doprava, vyhlídkový bus, lodě, lanovky, příp. pobyt. taxu a vstupné (90 €), vedoucí zájezdu, informační materiály
Cena nezahrnuje: vstupy, strava a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"
1lůžkový pokoj 2 900 Kč, fakult. výlet lodí Douro 2 870 Kč, fakult. výlet místním busem 4. den 1 700 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu do 30 000 Kč za 175 Kč
zobrazit 1 termín
Červen 2018
zobrazit 1 termín
Srpen 2018
 

Popis zájezdu

Popis

I Vy si zamilujete Porto, přístavní město nad řekou Douro, proslavené výrobou slavných portských vín. Poznáte památky UNESCO i mořské pobřeží, kraj vinic a barevných lodí, ochutnáte skvělá portská i zelená vína. Čekají Vás pohledy na strmé svahy řeky Duoro Douro, navštívíte slavné poutní místo Bom Jesus do Monte a v červnu největší svátek sv. Jana.

Poznámka : CK si vyhrazuje právo záměn částí programu nebo směru jízdy lodi vzhledem k úpravám letového řádu a změnám v dopravě.

Program zájezdu

1. den

odlet z ČR v podvečer, ubytování.

2. den

PORTO (UNESCO), cesta vyhlídkovým busem za památkami i výhledy: katedrála Sé z 12. stol., věž Torre dos Clerigos, moderní budova Casa Música, Fundaçaode Serralves, krásný veřejný park s museem moderního umění, Castelo do Queijo, pláže Matosinhos, Palacio de Cristal, výtahem nebo pěšky do rybařské čtvrti Ribeira (UNESCO), Palácio de Bolsa, výhledy na slavný most Ponte Dom Luis I., cesta lodí pod 6 mosty až k ústí do moře, nábřeží čtvrti Villa Nova de Gaia s rybářskými loďkami, místní delikatesy ve stylové tržnici, možnost lanovky s pohledy na Monsteiro da Serra do Pilar a na město, exkurze do výrobny na výrobu proslulých vín porto s ochutnávkou, večerní nábřeží s možností večeře.

3. den

v červnu: historické centrum při slavnosti sv. Jana, patrona města PORTO, zlatem zdobený kostel Sao Francisco, atmosféra čtvrti Ribeira (UNESCO) a Baixa s tradičními obchůdky i ulice Santa Catarina s kavárnou Majestic ve stylu  Art Nouveau, koncerty v Casa da Música a parcích, večer slavnost vrcholí - ulice plné veselí, tance, všichni si pochutnávají na grilovaných sardinkách a vínu, skáče se přes ohně, vypouštějí lampiony a možná dostanete i plastovým kladivem pro štěstí, na závěr ohňostroj. v srpnu: fakult. celodenní výlet po řece Douro (UNESCO) lodí a vlakem s obědem do města REGUA, centrum vinařské oblasti, malebnou krajinou s výhledy na strmé svahy porostlé vinicemi, oběd přímo na lodi, přehrady Crestuma-Lever a Carrapatelo, večer návrat vlakem do PORTA podél řeky na hist. nádraží Sao Bento, budova zdobená typickými modrobílými ajulejos, variantně procházky v centru a návštěva muzeí, atmosféra večerního města, možnost večeře.

4. den

fakult. celodenní výlet místním busem vinicemi do vnitrozemí regionu Minho a řeky Douro, známé nejen víny Vinho Verde, ale i červenými a bílými víny, exkurze na do vinařství s ochutnávkou, GUIMARAES (UNESCO), město považované za kolébku portugalského národa (narodil se 1. portugalský král Alfons I.), vévodský palác, hrad Castelo de Sao Miguel, kostel Nossa Senhora da Oliveira s olivovníkem ze 14 stol., BRAGA, jedno z nejstarších portugalských měst, arcibiskupské sídlo, barokní klenot Bom Jesus do Monte, poutní místo zasazené do zeleně nad městem, historická lanovka podél křížové cesty, dodnes využívá pro pohon důmyslný systém přečerpávání vody, procházky v rozsáhlém parku, návrat do PORTA, večerní město a fakult. večeře.

5. den

transfer na letiště a odlet do ČR, návrat odpoledne.

 

→ Přejít na 1 termín dovolené Portugalsko - Porto, příroda, památky a víno
v cenách od 16 990 Kč do 17 990 Kč