Madagaskar - Nepoznané krásy Madagaskaru

Celkové hodnocení zájezdu:
4 / 5 (2 hodnocení)

Destinace:
Madagaskar
Strava: Snídaně
Doprava: Letecky

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Snídaně
Doprava: Letecky
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: zpáteční letenka Praha-Antananarivo a přelet Toliara-Anatananarivo vč. let. tax a poplatků cca 30 000 Kč, místní doprava (minibus, auta), 15x ubytování v hotelu nebo lodgi, 15x snídaně, vstupné do NP Pyereras, Andasibe, Ranomafana, Anja a Isalo, pojištění léčebných výloh v zahraničí vč. storna zájezdu, vedoucí zájezdu, místní průvodce, informační materiály
Cena nezahrnuje: vstupné, vízum (cca 30 EUR) a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"
1lůžkový pokoj 12 800 Kč, zvýšení pojištění storna do 80 000 Kč za 600 Kč
zobrazit 1 termín
Říjen 2018
 

Popis zájezdu

Program zájezdu

1. den

letecký přesun do ANTANANARIVA.

3. den

prohlídka města ANTANANARIVO (čtvrti Isokara, památník Philiberta Tsiranany),výjezd na pahorek ROVA (zbytky královského paláce, panoramatické výhledy na město), přesun přes město MORAMANGA (památník Malagašského povstání) do betsimisaracké vesnice ANDASIBE (zemědělci na rýžovištích a plantážích vanilky), noční safari v NP ANDASIBE.

4. den

safari v NP ANDASIBE (deštný prales s osmi druhy lemurů a největším druhem "Indri Indri", orchideje, tenreci, chameleoni), soukromý park VAKONA s "ostrovem přátelských lemurů" (možnost pozorovat lemury opravdu zblízka).

5. den

návrat do ANTANANARIVA, zastávka v soukromé rezervaci PYERERAS REPTILES (lemuři sifaka, chameleoni, mnoho druhů plazů, motýlů), cesta po národní silnici č. 7 se zastávkami v domorodých vesnicích, večerní příjezd do ANTSIRABE (lázně, termální prameny, zpracovávání diamantů a polodrahokamů, miniatury aut, možnost projížďky rikšou - "pousse pousse").

6. den

zastávka u jezera ANDRAIKIBA, cestou do uměleckého centra celého ostrova AMBOSITRA (dřevořezbářské dílny, benediktýnská katedrála), krajina rýžovišť a eukalyptů, a dále mezi banánovými a kávovými plantážemi do městečka RANOMAFANA.

7. den

nejznámější NÁRODNÍ PARK RANOMAFANA (12 druhů lemurů - nejvzácnější lemur širokonosý a lemur zlatý, více než 100 druhů ptáků, z nichž většina jsou endemité, mnoho druhů orchidejí, vodopády, horké prameny), návštěva tradiční vesnice kmene Tanala, setkání s místním etnikem a jejich způsobem života, prohlídka dalších vesnic a možnost léčivé koupele v místních termálních lázní.

9. den

odjezd přes město FIANARANTSOA (centrum katolické víry a vzdělání, "brána na jih") do vesnice AMBALAVA (centrum vinařství, prohlídka vinařského závodu s ochutnávkou vína), výrobna papíru ANTEIMORO (doklad arabské civilizace na ostrově), možnost navštívit největší dobytčí trh, soukromá rezervace ANJA (možnost pozorovat lemury kata ve volné přírodě), přejezd na suchý jih pohořím ANDRINGITRA (žulové bloky skal, plošina Horombe) do městečka RANOHIRA.

10. den

dvoudenní návštěva NÁRODNÍHO PARKU ISALO (340 druhů zvířat, skaliska pískovcových hor, hluboké kaňony, přechodné hroby kmene Bara a Sakalava ve skalách, možnost koupání v přírodních jezírkách).

12. den

vesnička ILAKAKA (důležité centrum těžby safírů, místní tržiště), pěší výlet po NÁRODNÍM PARKU ZOMBITSE (endemické druhy ptáků, 6 druhů lemurů, baobaby, hroby kmenů Mahafaly a Antandroy), přesun do hlavního města jihozápadu přístav TOLIARA.

13. den

procházka po botanické zahradě - arboretu ANTSOKAY, odjezd do letoviska IFATY na březích Mosambického kanálu, návštěva soukromé rezervace RENIALA s baobaby a dalšími madagaskarskými endemity a rezervace mangrovů komunity Honky.

14. den

relaxace a koupání na nekonečných bílých plážích, bohaté možnosti vodních sportů, šnorchlování, možnost plavby na tradičním rybářském člunu pirogue, fakultativně návštěva rybářské vesnice skupiny VEZO nebo bývalého anglického koloniálního městečka ze 17. st. SAINT AUGUSTIN apod., návrat do TOLIARA.

17. den

letecký přesun do ANATANANARIVA a návrat do ČR.

 

→ Přejít na 1 termín dovolené Madagaskar - Nepoznané krásy Madagaskaru
v cenách od 94 990 Kč