Norsko - Lofoty a příroda na polárním kruhu

Celkové hodnocení zájezdu:
3.7 / 5 (3 hodnocení)

Destinace:
Norsko
Strava: Polopenze
Doprava: Letecky

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Polopenze
Doprava: Letecky
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: letenka Praha-Evenes a Bodo-Praha (s přestupy) vč. let. tax a poplatků cca 11 000 Kč, doprava mikrobusem, vnitrostátní trajekt, 4x ubytování v turistických hotelech ve 2lůžkových pokojích s příslušenstvím, 4x snídaně, 2x večeře, 3x ubytování v apartmánech a chatách (2-3 ložnice pro 4-6 osob, WC, sprcha, vybavená kuchyňka), pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu, vedoucí zájezdu
Cena nezahrnuje: vstupné cca 300 NOK (tj. cca 35 EUR), výlet lodí do Trollfjordu cca 80 EUR a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"
1lůžkový pokoj (3x v rámci 2-3 pokojového apartmánu nebo chaty) 8 000 Kč, zvýšení pojištění storna zájezdu do 80 000 Kč za 600 Kč
zobrazit 1 termín
Srpen 2018
 

Popis zájezdu

Popis

Souostroví Lofoty (norsky Lofoten) je podle mnohých nejkrásnějším koutem celé Skandinávie. Láká zejména jedinečnou krajinou – horskými štíty, které rostou přímo z vody až do výšky jednoho kilometru a malebnými rybářskými vesničkami, ležícími pod těmito štíty. V takovém nádherném prostředí budeme ubytováni 3 noci v pěkných apartmánech a chatách.
Magická hranice polárního kruhu je cílem mnoha cestovatelů. Vyfotí se u cedule a jedou dále na sever. Kdyby věděli, o co přicházejí! Ne nadarmo je příroda této oblasti chráněna několika národními parky. Dostaneme se k ledovci, vodopádům a divokým řekám. Budeme vyhlížet stáda sobů a obdivovat arktickou flóru Junkerdalenu. Ochutnáme laponské speciality. Z horského hotelu, kde budeme ubytováni 2 noci můžete vykročit přímo do přírody. Chodíte rádi na houby? Zde je nemusíte hledat, stačí sbírat!

Poznámka : informace o letech jsou informativní, mohou se změnit.

Stravování

4x snídaně, 2x večeře.

Ubytování

4x ubytování v turistických hotelech ve 2lůžkových pokojích s příslušenstvím, 3x ubytování v apartmánech a chatách (2-3 ložnice pro 4-6 osob, WC, sprcha, vybavená kuchyňka).

Program zájezdu

1. den

odlet z Prahy v červnu v poledne, přestup v Oslo a odlet za polární kruh a transfer na nocleh. V srpnu odlet večer, nocleh u letiště Oslo a odlet za polární kruh ráno 2. den.

2. den

pojedeme nádhernou vyhlídkovou cestou LOFAST podél fjordů a přes největší norský ostrov HINNOYA do oblasti hlavního města Lofot - SVOLVARU. V červnu se ze Svolvaru můžeme vydat na fakultativní výlet lodí do pohádkového TROLLFJORDU (cca 3,5hodinová plavba za příplatek). V srpnu tento výlet není z časových důvodů není možný. Noclehy v oblasti městeček Leknes - Stamsund.

3. den

dnes navštívíme mimo jiné rybářskou obec HENNIGSVAR. Panoramatické scenerie písčitých pláží, šérového pobřeží i ostrých horských štítů uvidíme jak na severním pobřeží, tak z úzké silničky č. 815.

4. den

během dnešního dne budete mít možnost nafotit si nejkrásnější scenerie Lofot: zajedeme totiž do rybářských vesniček NUSFJORD (UNESCO), REINE a A.

5. den

trajektem odplujeme z MOSKENES na pevninu do přístavního města BODO. Zastavíme se u SALTSTRAUMEN, nejsilnějších vodních vírů světa. Příroda kolem polárního kruhu je fascinující. Jednu z nejrozsáhlejších divočin Evropy chrání několik národních parků. Ubytujeme se zde proto na dvě noci v hotelu Polarsirkelen (Polární kruh). Čeká nás výlet na polární kruh a k ledovci, procházky v přírodě, možnost sběru hub a lesních plodů a také vynikající místní kuchyně. 2 večeře jsou v ceně zájezdu.

6. den

výlet na polární kruh a dále do NP SALTFJELLET-SVARTISEN, který chrání druhý největší evropský ledovec (369 km2). Zde přeplujeme lodičkou přes jezero SVARTISVATNET a budeme pokračovat pěšky k ledovcovému splazu AUSTERDALSBREEN.

7. den

NP JUNKERDAL se díky specifickému mikroklimatu může chlubit poměrně teplým suchým létem a mimořádně bohatou květenou. Zkusíte najít zakrslé laponské rododendrony? Nebo budete vyhlížet stáda pasoucích se sobů? V Junkerdalu žije kultura a tradice Sámů, původních obyvatel Laponska. Svá stáda zde pasou od 16. století až dodnes. Navečer přejedeme na ubytování do přístavního města BODO.

8. den

po snídani odjezd na letiště a odlet s přestupem do Prahy.

 

→ Přejít na 1 termín dovolené Norsko - Lofoty a příroda na polárním kruhu
v cenách od 43 900 Kč