Norsko, Dánsko - Severská romance

Celkové hodnocení zájezdu:
4 / 5 (2 hodnocení)

Destinace:
Norsko
Strava: Polopenze
Doprava: Letecky

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Polopenze
Doprava: Letecky
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: letenka z Prahy do Bergenu a zpět z Kodaně vč. let. tax a poplatků cca 6 000 Kč, doprava autobusem/mikrobusem, vnitrostátní a mezistátní trajekty, 7x ubytování v hotelech ve 2lůžkových pokojích s příslušenstvím, 7x snídaně, 2x večeře, 1x oběd, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu, vedoucí zájezdu
Cena nezahrnuje: vstupné maximálně 250 NOK a cca 200 DKK (ekv. cca 1 500 Kč) a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"
3x večeře 2 100 Kč (min. 15 os.), jednolůžkový pokoj 8 000 Kč, *svoz z Brna linkovým autobusem nebo vlakem a zpět mikrobusem (min. 3 os.) 800 Kč
zobrazit 1 termín
Červenec 2018
zobrazit 1 termín
Srpen 2018
 

Popis zájezdu

Popis

Letecký poznávací zájezd do Norska s lehkou turistikou, jehož program uspokojí stálé návštěvníky Norska, a přitom si přijdou na své i ti, pro něž to bude první dovolená v této jedinečné severské zemi. Poznejte krásu divoké krajiny plné fjordů a romantické vesničky jihozápadního pobřeží, kam se jezdí Norové v létě koupat! Největším tahákem trasy zájezdu je kromě mnoha fjordů, desítek vodopádů či nábřeží s dřevěnými domy Bryggen v Bergenu (UNESCO) pěší výstup na proslulou skalní plošinu Preikestolen (Kazatelna). Scenerie nad fjordem Lysefjorden patří bezesporu k těm nejúchvatnějším v Norsku. Během pohodového zájezdu poplujeme trajekty přes fjordy a v poslední části i přes mořský průliv Skagerakk. Následně totiž budeme mít dostatek času poznat další severskou zemi - Dánsko, jejíž vikinská a královská historie tolik ovlivnily celou Skandinávii i Evropu. Ubytovaní budeme v hotelech.

Stravování

7x snídaně, 2x večeře, 1x oběd.

Ubytování

7x ubytování v hotelech v 2lůžkových pokojích s příslušenstvím.

Program zájezdu

1. den

odlet z Prahy do Bergenu podle dostupných letů přímo nebo s přestupy. Přelet nad ledovci a fjordy je za dobrého počasí pěkným zážitkem a přílet do Bergenu patří k nejhezčím na světě. Krátká okružní jízda BERGENEM, procházka mimořádně zachovalou hanzovní čtvrtí BRYGGEN (UNESCO). Odjezd na ubytování.

2. den

po snídani navštívíme známý rybí trh a můžeme jít pěšky (cca 1 hod) nebo se nechat vyvézt pozemní lanovkou na vyhlídku FLOYEN, odkud se nám naskytnou nádherné výhledy na "Město sedmi hor", jak se Bergenu přezdívá. Odpoledne se vydáme na cestu královstvím fjordů, hor a vodopádů. Na jejím začátku se projdeme za vodní clonou vodopádu STEINDALSFOSSEN. Jedny z nejkrásnějších pohledů na fjordy skýtá prostor širokého HARDANGERFJORDU s panoramatem ledovce Folgefonni rýsujícím se na obzoru.

3. den

fjord překonáme po mistrovském dílu norských stavbařů – více jak kilometr dlouhém mostu HARDANGERBRUA. Dnešní den bude hlavně velkým představením mnoha vodopádů. Mezi nejatraktivnější patří dvě mohutná ramena vodopádu LATEFOSS. Nejprve se však z obce Kinsarvik vydáme na několikahodinovou vycházku (cca 3 hod), při které nahlédneme do údolí vodopádů HUSEDALEN. Navečer přejedeme na další ubytování a večeři (v ceně zájezdu).

4. den

po snídani dojedeme do lůna norské přírody a na výchozí bod pěší túry – na skalní plošinu PREIKESTOLEN (Kazatelna). Na konci stezky nás čeká ohromující pohled z výšky 600 m do hlubin LYSEFJORDU. Výlet nám zabere přibližně 5 hodin, případně o něco déle. Navečer se krátce zastavíme ve městě STAVANGER, které je historickým i současným ekonomickým centrem západního Norska. Projdeme se v historické části Gamle Stavanger. Odjezd na hotel a večeři (v ceně zájezdu).

5. den

dramatické scenerie s hučícími vodopády a mohutnými skalními masivy nad fjordy vystřídají v dalším programu malebné šérové ostrůvky, zapomenuté rybářské vesničky, a k nemalému překvapení mnohých, i písčité mořské pláže vhodné ke koupání. Dnes se projdeme po ostrově EIGEROYA nedaleko města Egersund a v zákoutích vesnice SOGNDALSSTRAND s dřevěnými domy usazenými na ohlazených skaliscích nad ústím řeky Litlá do Severního moře. Nakonec se zastavíme u nejjižnějšího norského majáku LINDESNES, jenž je zároveň důležitým historickým místem Norska.

6. den

po třech dnech v přírodě se na chvíli vrátíme do civilizace. Dopoledne se projdeme v typickém norském městě KRISTIANSAND. Prohlédneme si fotogenickou rybářskou čtvrť FISKEBRYGGE a nedaleké architektonicky zajímavé centrum múzických umění Kilden. Ze zdejšího mezinárodního přístavu vyplujeme odpoledne moderním trajektem přes více jak 100 km široký mořský průliv SKAGERRAK. V ceně plavby je bohatý obědový bufet. Po připlutí do severodánského přístavu Hirsthals se vydáme po Jutském poloostrově na ubytování.

7. den

ARHUS, druhé největší město Dánska, se již dlouho snaží vystoupit ze stínu Kodaně. Může se pochlubit mj. novou moderní architekturou: Muzeum moderního umění ARoS (se zelenou střechou, po které se dá chodit), Dokk 1 – multimediální a zároveň největší veřejná knihovna ve Skandinávii a obytný komplex Ledovec – Isbjerget. Cestou na východ Dánska náš čeká zastávka v JELLINGU – runové kameny z 10. století patří mezi základní historická místa Dánska. Spolu s mohylami a kostelem jsou od roku 1994 součástí světového dědictví UNESCO. Po mostě Store Belt nad stejnojmenným průlivem dojedeme na další ostrov SJAELLAND, kde později odpoledne navštívíme pěkně položené město ROSKILDE na konci stejnojmenného fjordu. To bylo po celý středověk hlavním sídlem dánských králů. Toto slavné období připomíná především románsko-gotická katedrála, která slouží také jako pohřebiště dánských králů a královen. Jedinečná cihlová stavba je od roku 1995 na seznamu památek UNESCO. Přímo u fjordu se nachází moderní prosklená stavba Muzea vikinských lodí, ve kterém můžeme obdivovat slavné "dračí lodě - drakkary".

8. den

téměř celý poslední den strávíme v hlavním městě Dánska KODANI. Malá mořská víla je drobná soška, která se stala symbolem města. Zde ukončíme úvodní okružní jízdu městem. Pak se pěšky projdeme po nábřeží do historického centra. Počkáme si na střídání stráží u královského paláce Amalienborg. Odpoledne se mohou zájemci vydat z přístavu NYHAVN s okolními barevnými domy na plavbu po městských kanálech, kolem paláce Christiansborg až k moderní stavbě kodaňské Opery. Večer odlet do Prahy.

 

→ Přejít na 1 termín dovolené Norsko, Dánsko - Severská romance
v cenách od 31 900 Kč