Norsko - Do srdce norských fjordů

Celkové hodnocení zájezdu:
3 / 5 (2 hodnocení)

Destinace:
Norsko
Strava: Polopenze
Doprava: Letecky

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Polopenze
Doprava: Letecky
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: letenka Praha-Bergen a Oslo-Praha vč. let. tax a poplatků cca 8 000 Kč, doprava autobusem, vnitrostátní trajekty, vyhlídková plavba po Geirangerjordu, 5x ubytování ve 2lůžkových pokojích turistických hotelů (WC, sprcha, povlečení jsou na pokoji), 5x snídaně, 3x večeře (mimo 1. a 5. den), pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu, vedoucí zájezdu
Cena nezahrnuje: vstupné cca 500 NOK (tj. cca 60 EUR) a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"
1lůžkový pokoj 5 000 Kč, svoz z/do Brna linkovým autobusem nebo vlakem a zpět mikrobusem 800 Kč (od 3 osob)
zobrazit 2 termíny
Červenec 2018
 

Popis zájezdu

Stravování

5x snídaně, 3x večeře (mimo 1. a 5. den).

Ubytování

ubytování ve 2lůžkových pokojích turistických hotelů (WC, sprcha, povlečení jsou na pokoji).

Popis

Tento letecký poznávací zájezd je sestaven tak, aby i bez turisticky náročného programu zahrnul všechna známá místa Norska, po jejichž zhlédnutí většina lidí touží. Čeká vás dovolená v Norsku, jak má být. Zájezd obsahuje dvě památky UNESCO: norské fjordy včetně vyhlídkové plavby po nejznámějším z nich - Geirangerfjordu - a malebné královské město Bergen s dřevěnými domy Bryggen na nábřeží. Dalším pěkným zážitkem je vycházka ke splazu Briksdalsbreen největšímu kontinentálnímu ledovci Jostedalsbreen. Zastavíme se v olympijském městě Lillehammer, kde se nachází nejznámější norský skanzen Maihaugen. Nakonec budeme moci dobře poznat zelenou norskou metropoli Oslo, která je sídlem královské rodiny.

Poznámka : V termínu 11.6.-17.6. je zájezd prodloužen o jeden den: 1. den: ve večerních hodinách odlet z Prahy do Bergenu, nocleh. 2. den: prohlídka Bergenu.

Program zájezdu

1. den

odlet z Prahy odpoledne, přílet do Bergenu navečer. Prohlídku druhého největšího města Norska – BERGENU začneme procházkou po nábřeží, kterému vévodí řada hanzovních domů BRYGGEN (UNESCO). Zájemci pak budou mít možnost podívat se na vyhlídku FLOYEN, kam se lze, podobně jako na pražský Petřín, svézt pozemní lanovou dráhou. Světlo je na severu v letních měsících dlouho do noci, proto ještě večer odjedeme mimo Bergen na ubytování.

2. den

dnešek již bude zcela ve znamení fjordů a ledovců. Přes nejdelší fjord světa SOGNEFJORDEN poplujeme trajektem. Pokračujeme malebnými sceneriemi norské přírody, kolem fjordů, údolími vymodelovanými ledovcem i serpentinami přes horské hřebeny. Odpoledne budeme mít čas na cca 2-3hod. vycházku za pohledy na ledovcový splaz BRIKSDALSBREEN, který již ustoupil vysoko nad skálu a pod sebou vytváří ledovcovou lagunu. Splaz je součástí největšího ledovce evropské pevniny JOSTEDALSBREEN. Poté dojedeme na ubytování a večeři, která je v ceně zájezdu.

3. den

během dneška nás čeká další atraktivní program - plavba po fjordu GEIRANGERFJORDEN (UNESCO) kolem vodopádů Sedm sester a Nápadník, která je v ceně zájezdu. Pokud nám bude přát počasí, vyjedeme desítkami serpentin až na vyhlídku na hoře DALSNIBBA (1 497 m n. m.), odkud jsou za dobrého počasí vidět okolní ledovcová a sněhová pole a konec fjordu Geiranger hluboko v údolí. Autobusem se vydáme i na vrchol slavné silnice TROLLSTIGEN (Trolí stezka), v jejímž okolí se nachází moderní vyhlídky a možnosti krátkých vycházek.

4. den

dopoledne se potěšíme zastávkou u mohutných peřejí divoké řeky Otta a u sloupového kostelu v LOMU. Pak se vydáme do velkolepého údolí Gudbrandsdalen, kterým dojedeme do olympijského města LILLEHAMMER u největšího norského jezera MJOSA. Zde budeme mít možnosti navštívit nejstarší norský skanzen MAIHAUGEN a podívat se na vrchol skokanských můstků nad areálem, kde se konal zahajovací i závěrečný ceremoniál ZOH 1994. Poté odjedeme na ubytování. V ceně je oběd nebo večeře.

5. den

kolem poledne dojedeme do hlavního města Norska - OSLA, poklidné zelené metropole. Během prohlídky se postupně podíváme na vrcholek sportovního areálu Holmenkollen s moderním skokanským můstkem s ozdobou polární záře a vyhlídkou na Oslo a přiléhající fjord. Zajdeme si do parku FROGNER. Zde je umístěno 212 soch Gustava Vigelanda, vč. symbolu města - SINNATAGGEN (v překladu Vztekající se chlapeček), fontánou, monolitem a dalšími sochami tohoto nejznámějšího norského sochaře. Velkým pojmem pro všechny návštěvníky Osla je poloostrov muzeí BYGDOY, na který lze doplout lodičkou. Zde našla svůj trvalý domov polární loď FRAM, na které se plavili polární dobyvatelé Nansen, Amundsen a Sverdrup k severnímu a jižnímu pólu. Můžeme si prohlédnout vor Kon Tiki, papyrovou loď Ra II Thora Heyerdahla, tři vikingské lodě staré více než tisíc let anebo zajít do muzea námořní plavby. Ubytování.

6. den

dále uvidíme jednu z moderních dominant města - budovu Opery, která leží přímo u fjordu. Pěší zónou Karl Johans Gate, kolem níž jsou rozesety hlavní budovy města (parlament, univerzita, Národní divadlo), dojdeme ke královskému paláci. Po poledni odjezd na letiště Gardermoen severně od Osla. Odlet do Prahy navečer.

 

→ Přejít na 1 termín dovolené Norsko - Do srdce norských fjordů
v cenách od 30 900 Kč