Pohodový týden na kole - Rakousko - Kouzlo dachsteinského velikána s kartou

Celkové hodnocení zájezdu:
3.4 / 5 (3 hodnocení)

Destinace:
Rakousko
Strava: Polopenze
Doprava: Autobus

Termíny, ceny a rezervace zájezdu


Varianta 1:

Strava: Polopenze
Doprava: Autobus
Odlety: Praha
Cena nezahrnuje: vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"
1lůžkový pokoj 1 800 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně pojištění na horskou turistiku a připojištění stornopoplatků do 30 000 Kč za 245 Kč
zobrazit 1 termín
Červenec 2018
 

Varianta 2:

Strava: Polopenze
Doprava: Autobus
Odlety: Pardubice
Cena nezahrnuje: vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"
1lůžkový pokoj 1 800 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně pojištění na horskou turistiku a připojištění stornopoplatků do 30 000 Kč za 245 Kč
zobrazit 1 termín
Červenec 2018
 

Popis zájezdu

Stravování

Snídaně formou švédského stolu a večeře menu o 3 chodech s výběrem a salátový švédský stůl. Jednou je místo večeře grilování na hotelové salaši.

Ubytování

Ubytováni budeme v ***hotelu na okraji světoznámého městečka Schladming ve 2lůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením, fénem, telefonem, sat. TV a balkónem. V hotelu můžeme relaxovat v sauně.

Popis

Na kole projedeme nejhezčí trasy v okolí Schladmingu, Radstadtu či Altenmarktu v oblasti Dachstein-Taury. S letní kartou SOMMERCARD (obdrží každý klient zdarma) si můžeme trasy zpříjemnit využitím přírodních koupališť či bazénů, výjezdy lanovkami, a můžeme se "kochat panoramaty". Ubytováni budeme v ***hotelu na okraji světoznámého městečka Schladming ve 2lůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením, fénem, telefonem, sat. TV a balkónem. Snídaně formou švédského stolu a večeře menu o 3 chodech s výběrem a salátový švédský stůl. Jednou je místo večeře grilování na hotelové salaši. V hotelu můžeme relaxovat v sauně. Provází D. Špás.

Program zájezdu

1. den

odjezd z ČR pozdě večer do Rakouska.

2. den

příjezd na ubytování do SCHLADMINGU, dopolední snídaně, ubytování dle možností hotelu, odpoledne volno, seznámení se Schladmingem a okolím nebo možnost využití karty Sommercard (krytý bazén, minigolf, výjezd místním busem na PLANAI atd.), večeře.

3. den

snídaně, výjezd s pěšími turisty k lanovce na Hochwurzen, na kolech údolím URSPRUNG k MOARHOF farmě nebo až na vrchol údolí, kde jsou jednotlivé salaše, krásné výhledy, možnost procházky kolem údolí. Poté pěkný sjezd na PICHL a podél Enns do hotelu (cca 35 km), večeře.

4. den

snídaně, odjezd busem s "pohodáři" mýtnou silnicí na parkoviště, výjezd lanovkou na HUNERKOGEL-DACHSTEIN (2 687 m n. m.), k chatě SEETHALERHÜTTE - fantastické vyhlídky, stejnou cestou zpět k horní stanici lanovky s možností prohlídky ledové jeskyně, sjezd na parkoviště, pěšky k chatě ALPINHÜTTE (alpské muzeum, vstup zdarma) a přes ROSEGGENSTEIG k chatě EDELBRUNN, krátký sestup a zpět do hotelu (alt. pěší výstup z RAMSAU), večeře.

5. den

snídaně, busem s "pěšími" do ROHRMOOSU, nejdříve údolím OBERTAL k chatě ESCHACHALM nebo pouze k Moosmanderwaldu (miniatury domečků) a zpět na rozcestí u Rohrmoosu, poté druhým údolím UNTERTAL k vodopádům RIESACHFÄLLE, pro zdatné výstup k jezeru RIESACHSEE, pozdě odpoledne grilování na hotelové salaši. Návrat do hotelu busem s možností dřívějšího výstupu u soutěsky TALBACHKLAMM.

6. den

snídaně, rovinatá etapa podél Ennsu do městečka RADSTADT a zpět (cca 45 km). Pro zdatnější možnost odbočení do FILZMOOSU či dojetí do ALTENMARKTU (možnost koupání). Pro nenasyty prodloužení trasy o zajížďku do FLACHAU (+ 15 km), večeře.

7. den

snídaně, odjezd do ADMONTU, prohlídka benediktinského kláštera s největší světovou klášterní knihovnou, procházka městečkem, odjezd do ČR, příjezd v pozdních nočních hodinách.

 

→ Přejít na 2 termíny dovolené Pohodový týden na kole - Rakousko - Kouzlo dachsteinského velikána s kartou
v cenách od 11 690 Kč do 12 690 Kč