Lisabon, Město Mořeplavců

Celkové hodnocení zájezdu:
4 / 5 (2 hodnocení)

Destinace:
Portugalsko
Strava: Snídaně
Doprava: Letecky

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Snídaně
Doprava: Letecky
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: let. přepravu Praha – Lisabon – Praha
letištní taxy a poplatky
transfer do/z hotelu
dopravu autokarem 3.den
3x ubytování v hotelu – 2lůžk. pokoje s příslušenstvím
3x snídani
průvodce
Cena nezahrnuje: vstupné
pobytovou taxu
fakultativní výlety
místní dopravu
vše ostatní co není v odstavci "Cena zahrnuje"
Fakultativní příplatek:
1lůžk. pokoj 2590 Kč
komplex. pojištění vč. storna zájezdu 140 Kč
zobrazit 1 termín
Září 2018
 

Popis zájezdu

Doprava

Nástupní místa : 01.06. - 04.06. L5 28.09. - 01.10. L5

Popis

Poznáme Lisabon, dokonalou směsicí moderního velkoměsta a klidných historických uliček. Nejen Lisabon, ale i jeho okolí je velkým magnetem pro cestovatele. Navštívíme pozoruhodnou Sintru, nejzápadnější mys Evropy Cabo de Roca, ochutnáme atmosféru předměstí Casccais a na závěr si prohlédneme portugalské Monte Carlo – Estoril. LISABON - SINTRA - CABO DA ROCA - CASCAIS - ESTORIL

1.den zájezdu Odlet z Prahy do Lisabonu, transfer na ubytování. 2.den zájezdu Prohlídka LISABONU , města, na které shlíží ze své výše socha Krista, přesná kopie té slavnější v Riu de Janeiro. Lisabon se díky svému přístupu k Atlantickému oceánu stal významným obchodním přístavem a křižovatkou světa s největšími suchými doky na evropském kontinentě. O jeho velkoleposti a jedinečné atmosféře se přesvědčíme během prohlídky: historické srdce a duše Portugalska, to je starobylá čtvrť Belém s klášterem sv. Jeronýma (vrchol mayské architektury s nádhernou křížovou chodbou), věž Torre de Belém (původně obranná věž a maják na řece Tejo), maurská pevnost Castelo de Sao Jorge , odkud je úchvatný výhled na celé město. Starobylé uličky nás zavedou do nejstarší čtvrti Alfama , založené již Féničany, ten nefalšovaný kolorit Portugalska zažijeme asi nejvíce na Praca de Comércio, jednom z největších a nejkrásnějších náměstí Lisabonu a nakonec vyjedeme v ýtahem Elevador de Santa Justa (podle návrhu žáka slavného stavitele A. G. Eiffela), starobylý Lisabon se nám ukáže jako na dlani. Návrat na ubytování. Fakultativní návštěva představení typického portugalského hudebního žánru – fado. 3.den zájezdu Celodenní výlet do okolí Lisabonu - Sintra, Cabo da Roca, Cascais a Estoril. SINTRA , bývalé letovisko portugalské šlechty, plné paláců různých stylů a křivolakých uliček s malými obchůdky je nejnavštěvovanějším místem Portugalska (UNESCO). Hlavní atrakcí je známý Palácio da Pena z 19. století, který je nejzachovalejším příkladem romantické portugalské architektury. Dalším lákadlem je letní rezidence portugalského krále Palacio Nacional de Sintra, postavená na přelomu 15. a 16. století. Na CABO DA ROCA (nejzápadnější cíp kontinentální Evropy) si vychutnáte nádherné výhledy a v rybářském městečku CASCAIS zase ochutnáme některou z místních rybích specialit. Na závěr si prohlédneme portugalské Monte Carlo – ESTORIL . Návrat na ubytování. 4.den zájezdu Individuální volno v Lisabonu a dle letového řádu transfer na letiště a odlet do ČR.

Ubytování

Ubytování je zajištěno v Lisabonu, v hotelu ve 2lůžk. pokojích s vlastním příslušenstvím. Možno zajistit ubytování 3. osoby na přistýlce bez slevy. V případě včasného přihlášení do 2 měsíců před odjezdem se zájmem o doobsazení nebude účtován příplatek za 1/1 pokoj.

Hotel

 

→ Přejít na 1 termín dovolené Lisabon, Město Mořeplavců
v cenách od 18 990 Kč