Západ USA - USA-NP Západ, New York

Celkové hodnocení zájezdu:
4 / 5 (1 hodnocení)

Destinace:
USA
Ubytování: USA_NP západu USA, New York
Strava: Snídaně
Doprava: Letecky

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Snídaně
Doprava: Letecky
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: 14 x ubytování v motelu nebo hotelu 2/3 stars, 2 lůžkové pokoje se soc. zařízením - 8 x snídaně (některé hotely podávají kontinentální snídani nebo sladké pečivo s nápojem, velmi jednoduché snídaně s plastovým nádobím)- Letenka Praha– Los Angeles, San Francisco – New York - Praha včetně všech tax a palivových příplatků- Vstupné do všech Národních parků dle programu - Lodní výlet v San Franciscu, lodní výlet kolem sochy Svobody v New Yorku- Průvodce CK NOVA  - Ing. Milena Vančurová- Pronájem 2 minivanů po celou dobu pobytu (1 řídí průvodce, 2. účastníci sami)- Pohonné hmoty po celou dobu programu- Pojištění proti úpadku CK dle zákona 159/1999 Sb
Cena nezahrnuje: Registrace ESTA (pokud máte platný pas a platné vízum, není třeba) ve výši 500,- CZK- Komplexní cestovní pojištění (dle nabídky CK)  - se stornem ze zdravotních důvodů s limitem plnění do 130 000,-Kč za  2440,-Kč/osoba  nebo se stornem ze zdravotních důvodů s limitem plnění do 50 000,-Kč za  1440,-Kč/osoba- Ostatní stravu neuvedenou v program- Ostatní fakultativní výlety – informativní ceny: vstup do filmových studií Universal v Hollywoodu cca cca 2.650 Kč dospělý i děti od 10 let, let letadlem nad Grand Canyonem: cca 3.690,- Kč nebo helikoptérou 4.890,- Kč, let nad Lake Powell a Rainbow Bridge: cca 2 650 Kč, noční let helikoptérou nad Las Vegas: cca 2 190 Kč, .....(ceny budou přepočítány kurzem v době nákupu výletu!!!)- PŘÍPLATEK:- Oddělené postele v motelu nebo hotelu  ...
zobrazit 1 termín
Srpen 2018
 

Popis zájezdu

Popis

USA – během 16 denní cesty poznáte nejznámější národní parky západu s jejich dech beroucími kaňony, bizarními skalnatými formacemi a jedinečnou krásou. Půvabný kontrast nabízí barvami hýřící město hazardu Las Vegas a velkolepé San Francisco. New York s jeho mrakodrapy, Manhattanem a sochou Svobody by neměl vynechat nikdo, kdo USA navštíví.

Průvodce : Průvodce CK NOVA - Ing. Milena Vančurová.

Poznámka : CENA ZA OSOBU:  Osoba ve dvoulůžkovém pokoj s manželskou postelí                            72.900,- Kč  Osoba ve třílůžkovém pokoji se dvěma manželskými postelemi          69.700,- Kč  Osoba ve čtyřlůžkovém pokoji se dvěma manželskými postelemi        65.600,- Kč .SLEVA FIRST MOMENT: při úhradě 50% ceny do 20. 10. 2017                  3.000,- Kčpři úhradě 50% ceny do 15. 11. 2017                  1.000,- Kč .PŘÍPLATEK:- Oddělené postele v motelu nebo hotelu            1.800,- Kč - Jednolůžkový pokoj                                      12.600,- Kč

Program zájezdu

1. den

1. DEN: 17. 8. PRAHA – LOS ANGELES Po příletu do Los Angeles transfer do hotelu. Ubytování. Odpočinek a první seznámení se s městem. Procházka po bulváru Hollywood, Čínské divadlo, chodník slávy, bývalé divadlo Kodak, dnes divadlo Dolby, kde se v současné době předávají slavní „Oscaři“…relaxace. Nocleh č. 1

2. den

2. DEN: 18. 8. LOS ANGELES                                                                                                                            Ráno okružní jízda městem. Druhé největší  město USA, město hvězd a hvězdiček, se táhne 100 km severojižním směrem, poznáme v těch nejzajímavějších místech. Vyjedeme na vyhlídku na město, kde je vidět slavný nápis Hollywood,  projdeme se po proslulé Rodeo drive v Beverly Hills, projedeme kolem domu několika hvězd v Bell Air a krátce zastavíme na pobřeží Pacifiku v  Santa Monice. Okružní jízdu ukončíme ve 14.00 hod. Odpoledne osobní volno a relaxace. Fakultativně: místo okružní jízdy možnýá celodenní vstup do Universal Hollywood Studios. Nocleh č. 2.

3. den

3. DEN: 19. 8. PALM SPRINGS - JOSHUA TREE – HAWASU CITYRáno odjezd do Palm Springs, které se nachází v suchém pouštním údolí. Je to zcela ojedinělé americké pouští město a oblíbený víkendový cíl bohatých. Asi hodinová procházka po hlavním bulváru, kde najdete rovněž chodník slávy, podobný tomu v Hollywoodu. Dále se přesuneme k národnímu parku Joshua Tree. Zastávka na oběd, poté průjezd národním parkem Joshua Tree se zastávkami a vyhlídkami. Odjezd Mohavskou pouští do Blythe. Nocleh č. 3.

4. den

4. DEN: 20. 8. HAWASU CITY – ROUTE 66 -  WILLIAMS Po snídani se vydáme  k řece Colorado, na které stojí přehrada Parker Dam. Krátká zastávka v Hawasu City u Londýnského mostu. Poté najedeme na historickou legendární cestu Route 66, která vznikla podél Jihozápadní železnice, která nás zavede do Williamsu, výchozího místa do NP Grand Canyon. Přesto, že nás čeká poměrně dlouhý přejezd, i tento den bude zajímavý. Na několika zastávkách se seznámíte právě s historií Route 66 a s osídlováním této části Ameriky. Nejzajímavější bude zastávka ve zlatokopeckém městečku, kde si budete moci prohlédnou autentické pozůstatky po zlaté horečce.  Rovněž ve Williamsu vychutnáme atmosféru Divokého západu. Nocleh č. 4.

5. den

5. DEN: 21. 8. WILLIAMS  – GRAND CANYON - LAKE POWELL Po příjezdu ke Grand Canyonu let letadlem nebo helikoptérou nad touto úchvatnou přírodní podívanou (fakultativně – nutno objednat předem). Poté možnost shlédnout film o historii Grand Canyonu IMEX (fakultativně). Zastávka na vyhlídkách nad Grand Canyonem. Kaňon, který tok řeky Colorado modeloval milióny let, je téměř 446 km dlouhý, se šířkou od 500 m do 29 km. Největší hloubka je okolo 1 600 m. Řeka Colorado a její přítoky se téměř dva milióny let zařezávají vrstvu po vrstvě sedimenty coloradské plošiny. Podívaná, která vás určitě uchvátí. Poté odjezd k jezeru Lake Powell do Page. Nocleh č. 5.

6. den

6. DEN: 22. 8. LAKE POWELL - MONUMENT VALLEY – LAKE POWELLOdjezd do Monument Valley, známého jako kulisa mnoha westernů. Jde o rezervaci indiánů kmene Navaho, kde nás skutečně nádherné scenérie divokého západu, vyhlídky na krásné skalní masívy jako jsou známé „Rukavice“, 3 sestry, Elefant a další. Můžete se vyfotit na koni nad skalním útesem v místech proslulých westerny s Johnem Waynem. Poté návrat zpět na ubytování. Nocleh č. 6.

7. den

7. DEN: 23. 8. NP BRYCE CANYON – NP ZION Ráno odjezd do národního parku Bryce Canyon, který patří mezi malé národní parky. Najdete jej na jihu Utahu v blízkosti národního parku Zion. Bryce Canyon se řadí mezi nejoblíbenější národní parky Utahu, takže ani na naší cestě jeho návštěva nebude chybět. Odpoledne přesun do NP Zion, kde můžeme obdivovat bizarní a neobyčejné kamenné formace. V podvečer odjezd na ubytování. Nocleh č. 7.

8. den

8. DEN: 24. 8. ZION NP– LAS VEGAS Po snídani nás čeká cesta do město hazardu Las Vegas uprostřed nevadské pouště.  I vy můžete zkusit svoje štěstí ve hře. Ubytování v hotelu, odpolední relaxace. V podvečer se vydáte objevovat noční život Las Vegas. Nocleh č. 8.

9. den

9. DEN: 25. 8. LAS VEGAS – BEAKERSFIELD (nebo delší cesta přes Death Valley)Dopolední pobyt v Las Vegas, odpočinek po noční procházce nebo pokračování prohlídky Las Vegas a jeho kasin,  případně výjezd na vyhlídku Stratosphare s jejími atrakcemi, jako je kolotoč, horská dráha, atd. na vyhlídkové věži. (v případě druhé varianty odjezd hned ráno). Odpoledne přejezd do Beakersfieldu. Nocleh č. 9.

10. den

10. DEN: 26. 8. BEAKERSFIELD – SEQUIOA  NP - FRESNOPo snídani se vydáme do posledního národního parku na naší cestě - NP Sequoia. Na poměrně malém území, na západních svazích Sierra Nevady zde rostou tisíce let gigantické sekvoje, v nadmořské výšce přes 2000 m nad mořem. Během dne absolvujete několik malých vycházek v nejzajímavějších partiích parku, poznáte historii a s trochou štěstí potkáte typického obyvatele hor Sierry Nevady – černého medvěda baribala. Nocleh č. 10.

11. den

11. DEN: 27. 8. FRESNO - SAN FRANCISCO Po snídani dopolední přejezd do San Francisca. Okruh městem zahrnující největší atrakce a jedinečné vyhlídky na město – Golden Gate, Twin Peaks, Coit Tower, China Town, Lombard Street. Poté vás pozveme na projížďku lodí po zálivu pod slavný Golden Gate a kolem ostrova Alcatraz. Do večerních hodin pak budete mít volno k prohlídce Fisherman’s Wharf – nejživějšího turistického místa San Francisca.  Nocleh č. 11.

12. den

12. DEN: 28. 8. SAN FRANCISCO – NEW YORKPo snídani návštěva Pearu 39 a okolí, volno na osobní nákupy či program.  V poledne odjezd na letiště, odlet do New Yorku. Nocleh č. 12.

13. den

13. DEN: 29. 8.  NEW YORK                                                                                                                      Celodenní pěší prohlídku New Yorku zahájíme v dolní části Manhattanu. Uvidíme výhled na Liberty Island se světoznámou sochou Svobody a také ostrov Ellis Island s muzeem emigrace, jenž se stal symbolickým milníkem pro miliony přistěhovalců, kteří zde často marně čekali na povolení ke vstupu do Nového světa. Poté se vydáme po  jižním Manhattanu a jeho nejznámějších místech jako kupříkladu finanční čtvrť Wall Street s vlivnou burzou cenných papírů, překrásný novogotický kostel Trinity Church obklopený hradbou výškových budov. Nesmí chybě návštěva „Grand Zero“, památník obětem 11. Září 2001, nebude chybět ani procházka po Brooklynském mostě. Poté se vydáme rušnou Čínskou a také Italskou čtvrtí do čtvrti módních trendů Soho či noblesní TriBeCa, která povstala z původně industriální zóny plné skladišť, manufaktur a továren... Nocleh č. 13.

14. den

14. DEN: 30. 8.  NEW YORK                                                                                                                            Dnes ráno nás čeká dvouhodinová plavba kolem ostrova Manhattan a to v jeho jižní části. Po plavbě, při které se dostanete pod Brooklynský most a do blízkosti sochy Svobody,  pokračujeme prohlídkou oblastí v okolí Central Parku, Páté avenue a Times Square. Navštívíme a podle možností si prohlédneme prestižní sportovní arénu Madison Square Garden, Rockefellerovo centrum, divadelní čtvrť a obchody na Páté Avenue. Večer se pak na rozzářeném náměstí Times Square, všeobecně považovaném za místo, kde bije srdce New Yorku, nabízí ideální příležitost vstřebat jedinečnou atmosféru města. Z vyhlídkové terasy legendárního mrakodrapu Empire State Building si v podvečer vychutnáme zvolna se rozsvěcující město. Po ničivém útoku teroristů na “dvojčata” Světového obchodního centra v roce 2001 je Empire State Building s 381m a 102 patry opět nejvyšší budovou New Yorku. Nocleh č. 14

15. den

15. DEN: 31. 8. NEW YORK – PRAHA                                                                                                          Zakončení poznávacího zájezdu New York, volný program, případně individuální dokončení prohlídky města či návštěva ně kterého z muzeí. Odpoledne transfer na letiště a odlet do Prahy.

16. den

16. DEN: 1. 9. PRAHAPřílet do Prahy.

 

→ Přejít na 1 termín dovolené Západ USA - USA-NP Západ, New York
v cenách od 65 600 Kč do 72 900 Kč