Francouzská Riviéra, pobyt v Zátoce Andělů

Celkové hodnocení zájezdu:
4 / 5 (2 hodnocení)

Destinace:
Francie Francouzská riviéra
Ubytování: Francouzská Riviéra, pobyt v Zátoce Andělů
Strava: Snídaně
Doprava: Letecky

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Snídaně
Doprava: Letecky
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: 6 ubytování
6 snídaní
leteckou přepravu – Praha/ Nice /Praha
letištní taxy a poplatky
transfer do/z hotelu
kabinové zavazadlo dle podmínek letecké společnosti
dopravu autokarem během programu
služby českého průvodce
zákonné pojištění ve znění zákona č. 159/99 Sb.
Cena nezahrnuje: vstupy, místní dopravu, pobytové taxy, fakultativní služby cca 100 EUR
Marineland (nutná rezervace nejpozději měsíc před odjezdem) cca 30 EUR
zobrazit 1 termín
Srpen 2018
 

Popis zájezdu

Popis

Antibes – Villeneuve Loubet - Grasse - kaňon Verdon - Ramatuelle - St. Tropez - Port Grimaud - Cannes – Villefranche sur Mer – Éze – St Paul de Vence - Nice - Monaco - Monte Carlo

Seznámíme se s kouzelným krajem Azurového pobřeží. Ubytováni budeme v městečku Villeneuve-Loubet, kterému dominuje středověký hrad a krásný záliv Andělů (Baie des Anges). Zájezd spojuje pobyt u moře s prohlídkou měst a dalších turistických magnetů oblasti. Navštívíme festivalové Cannes, projedeme se kaňonem řeky Verdon, prohlédneme si hlavní město Azurového pobřeží Nice, středomořské Antibes, francouzské „Benátky“ Port Grimaud, městečka na kopcích. Zábavu si užijeme v místním vyhlášeném Marinelandu nebo aquaparku, vykoupeme se na světoznámých plážích a závěr našeho pobytu bude patřit Monacu a Monte Carlu. Užijte si dovolenou na Francouzské Riviéře!

Stravování

Snídaně formou bufetu

Ubytování

Ubytování je zajištěno v Villeneuve Loubet v hotelu ve 2lůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím. Možno zajistit ubytování 3.osoby na přistýlce bez slevy.

Program zájezdu

1. den

Odlet z Prahy, přílet do Nice , transfer z letiště, okružní jízda a prohlídka Nice, procházka městem po Anglické promenádě, exkluzivní čtvrt Cimiez s výhledy, úzké klikaté uličky čtvrti Vieux Nice (stará Nice) s place Garibaldi, zámecký vrch. Odjezd na ubytování.

2. den

Snídaně. Výlet za turistickými magnety Francouzské Riviéry . Návštěva městečka parfémů Grasse, které je již od 18. stol. centrem světové kosmetiky. Návštěva historické výrobny parfémů a mýdel Fragonard s možností nákupu. Grasse patří už po staletí spolu s Paříží a Montpellierem k nejdůležitějším střediskům parfémového průmyslu. V oblasti se ve velkém pěstuje růže, levandule, jasmín, mimóza, citroník, právě pro jeho zásobování. Následuje největší evropský kaňon Gorges du Verdon, stejnojmenné smaragdově zelené řeky, která si razí cestu vápencovou plošinou Haute-Provence. Pokračujeme až k jižnímu okraji kaňonu k vyhlídce Mescla, poznáme nejkrásnější místa regionu a vykoupeme se v jezeře St. Croix, kam se řeka Verdon vlévá.

3. den

Snídaně. Ranní výlet do nedalekého Antibes staré město, bludiště úzkých ulic s jedním z nejlepších trhů regionu, Chateau Grimaldi z 16. stol. Zde po 2. svět. válce získal Picasso ateliér a z vděčnosti daroval městu své malby, kresby a keramiku z této doby. V zámku dnes sídlí Musée Picasso, variantně možnost návštěvy vyhlášeného Marinelandu (nutná rezervace nejpozději měsíc před odjezdem, platba na místě cca 30 EUR). Po prohlídce návrat na ubytování, pobyt u moře.

4. den

Snídaně. Návštěva poloostrova St. Tropez s rozlehlými vinicemi. Okouzlující vesnice Ramatuelle s labyrintem úzkých uliček obehnaných zdí a hrobem Gérarda Philipa, ochutnávka místních vín Cotes de Provence. Koupání na krásných písečných plážích u St. Tropez a prohlídka starosvětsky krásného města St.Tropez naproti pahorkům Massif des Maures, staré město - Vieux Port, četnická stanice a výhledy od pevnosti na celý záliv. Lodí přejedeme ze St. Tropez (nejkrásnější pohledy na město) do francouzských „Benátek“, městečka Port Grimaud , vystavěného na kanálech - kotvící jachty, půvabné osobité domky. Večerní Cannes, elegantní a nonšalantní, luxusní restaurace, jachty o rozměrech zaoceánských plavidel, procházka po světovém letovisku, boulevard Croisette, filmový palác.

5. den

Snídaně. Výlet do nejúchvatnějších městeček na kopcích. Přes krásně položené Villefranche Sur Mer, krátká prohlídka, barvité a živé nábřeží, idylický přístav, kaple sv. Petra dojedeme do prvního městečka na kopci, romantického Éze vysoko nad Středozemním mořem, prohlídka, úzké uličky, květinami obsypané domy, zříceniny hradu, botanická zahrada Jardin Exotique se strhujícím výhledem. Pokračujeme do vnitrozemí k prohlídce druhého městečka na kopci, slavného St. Paul de Vence, bývalá francouzská pevnost u hranic se Savojskem, výhledy z hradeb, původní uličky, středověké budovy, památky historického jádra. Návrat na ubytování, pobyt u moře.

6. den

Snídaně, pobyt u moře, individuální volno.

7. den

Snídaně, dle letového řádu transfer na letiště a odlet do ČR.

 

→ Přejít na 1 termín dovolené Francouzská Riviéra, pobyt v Zátoce Andělů
v cenách od 19 990 Kč