Gaskoňsko a kanál du Midi

Celkové hodnocení zájezdu:
3.7 / 5 (3 hodnocení)

Destinace:
Francie
Ubytování: Gaskoňsko a kanál du Midi
Strava: Bez jídla
Doprava: Autobus

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Bez jídla
Doprava: Autobus
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: 6 ubytování
doprava standardním autokarem
služby českého průvodce
zákonné pojištění ve znění zákona č. 159/99 Sb.
Cena nezahrnuje: vstupy, místní dopravu, pobytové taxy, fakultativní služby cca 85 EUR
zobrazit 1 termín
Srpen 2018
 

Popis zájezdu

Popis

Jihozápadní Francie, kolébka nejstarší evropské kultury, ráj statečných Gaskoňců, opevněných středověkých vesnic „bastid“ a klášterů, významných památek UNESCO, půvabné krajiny podél kanálu du Midi. Dorazíme až do centra středověké Okcitánie a oblasti katarského hnutí. Řinčení mečů, třeskot mušket a vítr z časů dávno minulých jakoby dodnes dozníval v sluncem prosvícených uličkách a na omšelých hradbách nad údolími plnými vinic. Milovníci zahrad, historie, architektury, umění i gastronomie budou nadšeni.

Paray le Monial - Sarlat La Caneda – Perigueux – Bergerac – Monpazier – Condom – Larressingle – Auch – Agen – Auvillar – Moissac – Toulouse – Cordés – Albi – Carcassonne - kanál du Midi

Ubytování

Ubytování je zajištěno v hotelech typu Premiere Classe ve dvoulůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím. Možno zajistit ubytování 3.osoby na přistýlce bez slevy.

Doprava

Nástupní a svozová místa v ČR zdarma Praha, Plzeň

Program zájezdu

1. den

Odjezd z ČR ve večerních hodinách, transfer přes SRN.

2. den

Cestou Paray le Monial, středověké opatství na Svatojakubské cestě (UNESCO), kouzelnou krajinou kraje Quercy, dojezd na ubytování.

3. den

Zeleným srdcem kraje Dordogne, středověké kamenné město Sarlat La Caneda s vyhlášenýmy trhy (kozí sýry, husí játra a víno) nejvíce středověkých a renesančních fasád domů a paláců v celé Francii, údolí řeky Dordogne, Marqueyssac jedinečné francouzské zahrady a turistická procházka v přírodním parku s úžasnými výhledy na meandry řeky Dordogne, možnost oběda, údolí řeky Vezére (UNESCO), jedna z nejhezčích vesnic na nedobytné skále s hradem Beynac et Cazennac, procházka městem k hradu, variantně koupání v řece, přes Cromagnon, oblast osídlení člověka cromagnonského, replika světoznámé jeskyně s pravěkými malbami Lascaux (UNESCO), pravěké a středověké sídliště pod skalními převisy St-Christophe, návrat na ubytování.

4. den

Perigueux, historické centrum kraje Périgord, stará čtvrť La Cité (kdysi galořímská osada Vesunna), kostel St. Étienne na Svatojakubské cestě, impozantní románská katedrála, trhy města lanýžů. Bergerac, město d’Artagnana a Cyrana, náměstí Place Pélicier, kostel Saint Jacques založený benediktiny ve 12. stol., ulice s hrázděnými domy, renesanční měšťanské domy, muzeum vína s ochutnávkou, historie pěstování tabáku, palác Peyrarede ze 17. stol., jedna z nejkrásnějších vesnic Francie – opevněná „bastides“Monpazier se středověkým náměstím s podloubími a prádelnou, cesta krajem tabáku. Odjezd na ubytování.

5. den

Condom, město proslavené obchodem s armagnacem, gotická katedrála, staré ulice, ochutnávka likéru armagnacu a flocu v letním sídle biskupů s daňčí oborou, cesta gaskoňskou krajinou, nejmenší opevněná vesnice Francie Larressingle s hradem, donjonem a stylovou hospůdkou, event. opatství Flaran, Auch (UNESCO), staré město na skalnatém výběžku nad řekou Gers, Tour d’Armagnac, monumentální schodiště k řece s 234 schody, zbytky středověkého schodiště pousteris, ulice Dessoles s pozoruhodnými domy, katedrála s úžasně vyřezávanými lavicemi v chóru a vitrážemi ze 16. st., muzeum indiánského umění z předkolumbovské doby v bývalém Couvent des Jacobins, můžete ochutnat typická vína kraje a zavzpomínat na slavného Gaskoňce D´Artagnana u jeho sochy, Agen (UNESCO), město proslulé vynikajícími švestkami a Mekka francouzského ragby, Place Goya, boulevardy, kostel Notre Dame, rekonstruované středověké domy v Rue Voltaire, Maison du Sénéchal s otevřenou lodžií, ochutnávka specialit ze švestek, krajina se švestkovými sady, pozdní návrat na ubytování.

6. den

Auvillar, jedna z nejkrásnějších vesnic Francie, Place de Halle s malebnými starými domy, kruhová tržnice na toskánských sloupech, kostel St. Pierre, La tour d’Horloge, Moissac (UNESCO), skvostné opatství St. Pierre mezi vinicemi, románská křížová chodba a nádherný portál, perly románského sochařského umění, opevněný Montauban, Place Nationale s podloubím, Place du Coq, Toulouse, současné centrum obchodu, leteckého průmyslu a univerzity, pozoruhodné historické centrum, kostely St. Sernin (UNESCO), největší románská bazilika ve Francii, Les Jacobins s vějířovitou klenbou, připomínající pevnost, renesanční dům Hotel de Bernuy s podloubím, večerní atmosféra města plného mladých lidí.

7. den

Cordés, gotické městečko „na nebi“ v ranním oparu, zachovalé středověké fasády, „červené“ univerzitní město Albi (UNESCO), unikátní katedrála Ste-Cecile s pozoruhodným oltářem s apokalyptickou freskou Posledního soudu, Toulouse- Lautrecovo muzeum, přírodním parkem Horní Languedoc, ubytování v hotelu u Carcassonne, individuálně možnost do centra s pohledy na osvětlené staré město.

8. den

Technická památka kanál du Midi (UNESCO), La Cité Carcassonne, cesta do středověkého opevněného města Carcassonne (UNESCO), návštěva hradu, unikátní katedrála, fakultativně oběd ve stylové restauraci za příplatek, fakult. cesta lodí po kanále du Midi, zdymadla a scenérie nábřeží. Odjezd do ČR ve večerních hodinách.

9. den

Návrat do ČR v odpoledních hodinách.

 

→ Přejít na 1 termín dovolené Gaskoňsko a kanál du Midi
v cenách od 13 990 Kč