Cesta z Porta krajem Douro po španělské Galicii

Celkové hodnocení zájezdu:
3.4 / 5 (3 hodnocení)

Destinace:
Španělsko
Ubytování: Cesta z Porta krajem Douro po španělské Galicii
Strava: Polopenze
Doprava: Letecky

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Polopenze
Doprava: Letecky
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: 5 ubytování
5 polopenzí
leteckou přepravu Praha/Porto/Praha
transfer z/na letiště
letištní taxy a poplatky
dopravu luxusním autokarem dle programu
služby českého průvodce
ochutnávka vína v Portu
vybavení orientačními plány navštěvovaných míst
zákonné pojištění ve znění zákona č. 159/99 Sb.
Cena nezahrnuje: vstupy, místní dopravu, pobytové taxy, fakultativní služby cca 80 EUR
zobrazit 2 termíny
Červen 2018
 

Popis zájezdu

Popis

Kouzelné Porto proslavené vínem, pradávný cíl poutníků na Svatojakubské cestě Santiago de Compostela, Galície se zálivy hluboko do vnitrozemí, nádhernými plážemi s bílým pískem a malebnými rybářskými městečky – triumvirát skvostů, který je opravdu těžko odolat...

Porto - Braga - Bom Jesús do Monte - Santiago de Compostela - A Coruňa - Pontevedra Costa - Rías Baixas

Ubytování

Ubytování je zajištěno v hotelech *** ve dvoulůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím. Možno zajistit ubytování 3.osoby na přistýlce. V případě včasného přihlášení do 2 měsíců před odjezdem se zájmem o doobsazení nebude účtován příplatek za 1/1 pokoj.

Program zájezdu

1. den

Odlet z Prahy do Porta, transfer na ubytování, večeře.

2. den

Snídaně. Porto – druhé největší město Portugalska, hlavní město provincie Douro, světově proslulé především portským vínem, které však není zcela z Porta - vinice se nacházejí v údolí řeky Douro, asi 100 km od města a víno je v sudech převážené do Vila Nova de Gaia, městečka ležícího na druhé straně řeky téměř splývajícím s Portem. Až tam dozrává ve sklípkách. Prohlédneme si katedrálu Terreido da Sé, čtvrť Barredo s domy naklánějícími se do stran, gotický kostel Sao Francisco s honosnou zlatou výzdobou. Opustíme Porto a za chvíli se ocitáme před branami středověké Bragy, zastavíme se na poutním místě Bom Jesus do Monte a den zakončíme ve vinných sklípkách cavas, kde dozrává pravé portské víno (ochutnávka). Návrat na ubytování a večeře.

3. den

Snídaně. Odjezd do Santiago de Compostela (UNESCO 1985) – pradávného cíle poutníků na Svatojakubské cestě. Prohlídka zachovalého středověkého centra města s úzkými uličkami a malebnými náměstíčky s množstvím monumentálních paláců, klášterů a kostelů. Nejvýznamnější dominantou je komplex náměstí – proslavené Praza do Obradoiro, které patří k nejkrásnějším náměstím ve Španělsku. Katedrála s bránou Portico de la Gloria představuje vrcholné dílo románského umění. Ubytování, večeře.

4. den

Snídaně. Odjezd do hlavního města španělské autonomní oblasti Galícia – A Coruňa, královského města, jehož historie sahá až do dob Římské říše. Z této doby se zde zachoval jedinečný maják – Torre de Hércules (nejstarší zachovaný v Evropě), který slouží námořní dopravě nepřetržitě už 1900 let. Tato památka, zapsaná i na seznamu historického dědictví UNESCO však není jediným lákadlem A Coruňe – zdejší pobřeží svou členitostí patří k nejzajímavějším koutům Španělska. Mezi největší atrakce města patří i staré město Ciudad Vieja s románským kostelem nebo zahrady San Carlos. Návrat na ubytování do Santiaga, večeře.

5. den

Po snídani odjezd na pobřeží Pontevedra Costa, svými zátokami připomíná norské fjordy, kraje zvaného Rías Baixas (Dolní zálivy), které před zuřivými vlnami Atlantiku chrání ostrov Národního parku Islas Atlánticas. Oblast je známá množstvím nádherných pláží a půvabných rybářských vesniček. Místo Pontevedra zaujme úžasným historickým centrem a robustními kamennými paláci a miniaturními arkádovými náměstími. Ubytování na Pontevedra Costa, večeře.

6. den

Snídaně, individuální volno, dle letového řádu transfer na letiště, odlet do ČR.

 

→ Přejít na 1 termín dovolené Cesta z Porta krajem Douro po španělské Galicii
v cenách od 21 591 Kč do 23 990 Kč