Normandie a Bretaň, zahrady a středověká městečka

Celkové hodnocení zájezdu:
3.4 / 5 (3 hodnocení)

Destinace:
Francie
Ubytování: Normandie a Bretaň, zahrady a středověká městečka
Strava: Snídaně
Doprava: Autobus

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Snídaně
Doprava: Autobus
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: 4 ubytování
4 snídaně
dopravu luxusním autokarem
pobytovou taxu
služby českého průvodce
zákonné pojištění ve znění zákona č. 159/99 Sb.
Cena nezahrnuje: vstupy, místní dopravu, lodní výlety, fakultativní služby cca 80 EUR
zobrazit 1 termín
Červen 2018
 

Popis zájezdu

Popis

Senlis - Chantilly - Bois des Moutiers - Honfleur - Caen - Brécy - Granville - Mont St. Michel - Fougeres - Vitré - Josselin - Vannes

Ubytování

Ubytování je zajištěno v hotelech **/*** ve dvoulůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím. Možno zajistit ubytování 3.osoby na přistýlce bez slevy. V případě včasného přihlášení do 2 měsíců před odjezdem se zájmem o doobsazení nebude účtován příplatek za 1/1 pokoj.

Doprava

Nástupní a svozová místa v ČR zdarma Praha, Brno, Svitavy, Litomyšl, V.Mýto, Holice (Chrudim), Pardubice, Hradec Králové, Poděbrady, Plzeň.

Program zájezdu

1. den

Odjezd z ČR ve večerních hodinách.

2. den

Průjezd Francií, na hranicích Pikardie a Normandie navštívíme středověké městečko Senlis, dlážděné uličky, galorománské hradby, katedrála Notre-Dame. Odpoledne prohlídka honosného vodního zámku Chantilly, knihovna, sbírka světového malířství, nádherné zahrady s jezírky a Velkým kanálem, Královské konírny a slavné dostihové dráhy.

3. den

Ráno pokračujeme na sever Normandie k návštěvě Bois des Moutiers, nádherná anglická zahrada navržena na konci 19. stol. na rozloze 12 ha. Brány veřejnosti otevřela r. 1970 a ročně ji obdivuje na 30000 návštěvníků. Po květinovém představení přejedeme přes most Normandie do starého pitoreskního přístavního městečka Honfleur, atmosféra přístavu nás vrátí do časů, kdy odtud vyplouvali piráti i objevitelé, večerní Caen, město Viléma Dobyvatele. Ubytování.

4. den

Prohlídka zámku a zahrad Brécy. Tato vznešená francouzská zahrada s terasami, schodišti a bazénky pochází z pera slavného architekta Ludvíka XIV. J. H. Mansarda. Pokračujeme do Granville, zde navštívíme dům a zahradu Christiana Diora situovanou na útesu nad mořem a s Normandií se rozloučíme prohlídkou opatství Mont St. Michel (UNESCO), impozantním gotickým klášterem na ostrůvku, který je obklopen mořem pouze v době přílivu.

5. den

Jedinečná atmosféra opevněných měst. Fougeres s mohutným hradem z 11. stol., které dodnes spojují masivní hradby se Starým městem, gotický kostel St-Sulpice s klínovou věží, procházka městem kde se odehrávala i velká část Balzakova románu Rebelové. Opevněné Vitré se zachovalým centrem a uličkami plnými hrázděných domů, exteriér hradu z 11. stol., katedrála ve stylu plaménkové gotiky. Oblastí kolem Paimpontského lesa, plné legend o králi Artušovi, kouzelníku Merlinovi, víle Vivian dojedeme k prohlídce monumentálního hradu Josselin, rodové sídlo Rohanů, útočiště mnoha bretaňských vévodů, pohádkové věže, bohaté interiéry, krásné podhradí.

6. den

Středověké město Vannes, vstupní brána k ostrovům v Morbihanském zálivu. Projdeme se jedním z nejslavnějších vévodských měst, jež se pyšní bohatou středověkou architekturou. Staré město je nádhernou směsicí hrázděných domů a sídel obchodníků, labyrinty úzkých uliček, bretaňské kavárničky a restaurace s místními specialitami, kamenná dlažba a rytiny, městské hradby, gotická katedrála St. Pierre ze 13 st., francouzská zahrada pod hradbami u zámku Chateau Gaillard, který je dnes historickým a archeologickým muzeem. Možnost projížďky turistickým vláčkem historickým městem či lodního výletu Morbihanským zálivem k ostrůvkům Ille d Arz nebo Ille aux Moines. V odpoledních hodinách odjezd do ČR.

7. den

Příjezd do ČR v ranních hodinách.

 

→ Přejít na 1 termín dovolené Normandie a Bretaň, zahrady a středověká městečka
v cenách od 9 990 Kč