Normandie a výlet na ostrov Jersey

Celkové hodnocení zájezdu:
3.7 / 5 (3 hodnocení)

Destinace:
Francie Horní Normandie Giverny
Ubytování: Normandie a výlet na ostrov Jersey
Strava: Snídaně
Doprava: Autobus

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Snídaně
Doprava: Autobus
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: 5 ubytování se snídaní
dopravu luxusním autokarem
pobytovou taxu
služby českého průvodce
zákonné pojištění ve znění zákona č. 159/99 Sb.
Cena nezahrnuje: vstupy, místní dopravu, ochutnávky, fakultativní služby cca 80 EUR
zobrazit 1 termín
Červenec 2018
 

Popis zájezdu

Popis

Navštívíme turisticky nejatraktivnější místa Normandie, zemi, jejíž kulturní bohatství je výjimečné a o tom nás přesvědčí města jako Rouen, Caen. Čeká nás pestrá krajina Alabastrového pobřeží s útesy a malebnými přístavy. Budeme ohromeni kouzlem Mont-Saint-Michel. Největší události světové historie z 6. června 1944 si připomeneme na plážích Normandie. I pro milovníky dobrého jídla je Normandie správnou gurmánskou destinací, ochutnáme místní speciality i ústřice v Cancale.

Giverny – Rouen – Fécamp – Étretat – Falaise d’Aval - Honfleur – Caen – Arromanches – Colleville-Sur-Mer – Omaha Beach – Mont St. Michel – Cancale – St. Malo – ostrov Jersey - Paříž

Ubytování

Ubytování je zajištěno v hotelech**/*** 2lůžkové pokoje s vlastním příslušenstvím. Možnost ubytování 3. osoby na přistýlce bez slevy. V případě včasného přihlášení do 2 měsíců před odjezdem se zájmem o doobsazení nebude účtován příplatek za 1/1 pokoj.

Doprava

Nástupní a svozová místa v ČR zdarma Praha, Plzeň, Brno, Svitavy, Litomyšl, V.Mýto, Holice (Chrudim), Pardubice, Hradec Králové, Poděbrady, Plzeň.

Program zájezdu

1. den

Odjezd z ČR v podvečerních hodinách.

2. den

Ráno příjezd na sever Francie do Giverny , prohlídka domu a zahrady Clauda Moneta, nám známé především její japonskou částí s leknínovým jezírkem. Zde Monet maloval svou sérii Lekníny nebo Japonský most. Sérii Leknínů dnes můžeme vidět v pařížském muzeu Orangerie. Starobylý Rouen, historický střed města s hrázděnými domy, Vieux Marché (místo upálení Johanky z Arku), katedrála Notre Dame, zachycena na mnoha Monetových obrazech, justiční palác, orloj. Ubytování ve městě, individuální volno, večerní město.

3. den

Oblast Horní Normandie – Alabastrové pobřeží. Přímořské městečko Fécamp , jehož kořeny sahají až do římské doby, destilační závod a muzeum „benediktinky", gotický kostel sv. Štěpána. Skalní oblouky a městečko Étretat, procházka na Falaise d’Aval, bílé útesy nad mořem vysoké až 70 m. Přes futuristicky řešený most Pont de Normandie, dojedeme do Honfleuru, jedno z nejstarších a nejzachovalejších měst Normandie, oblíbené místo umělců, hrázděné domy, historický přístav. Večerní Caen, město Viléma Dobyvatele, ubytování.

4. den

Ráno historické centrum Caen s hrázděnými domy, Mužský a ženský klášter, hrad nad řekou Orne. Pokračujeme k břehům Atlantiku do Arromanches, pláže vylodění, bitva o Normandii za 2. svět. války, pozůstatky přístavu Mulberry, návštěva Muzea vylodění. Zastávka u německé dělostřelecké baterie u města Longues-Sur-Mer, která byla součástí opevnění Atlantického valu, americký hřbitov v Colleville-Sur-Mer a nejznámější pláž vylodění Omaha Beach.

5. den

Gotický klenot Francie klášter Mont St Michel (UNESCO), staré opatství „na ostrově“ ve stejnojmenném zálivu. Návštěva rybářského městečka Cancale, právě v tomto přístavu můžeme ochutnat ploché ústřice, nejproslavenější ve Francii. Ubytování v opevněném městě St Malo, prohlídka Starého města, hradby zbudované vojenským architektem Vaubanem, katedrála St. Vincent.

6. den

Fakultativní lodní výlet na britský ostrov Jersey (odjezd cca v 9.hodin),největší z Normanských ostrovů, nedotčená krajina a nevšední historie. Vylodění v St. Helier, hlavní město s viktoriánským koloritem, městská tržnice, historická i moderní architektura, jachetní přístav, náměstí Royal Square, hrad Elizabeth Castle na skalnatém ostrůvku, ale i příležitost k levnému a bezstarostnému nakupování nebo možnost celodenního autobusového výletu kolem ostrova se zastávkami podél pobřeží (cca 20 EUR), variantně individuální volno v St. Malo, koupání, prohlídka města. Návrat na ubytování v pozdních večerních hodinách do St. Malo.

7. den

Ráno odjezd do Paříže , prohlídka města - Latinská čtvrť, La Cité, katedrála Notre Dame, Eiffelova věž aj. variantně možnost návštěvy muzeí (Louvre, Orsay...), fakultativně večerní projížďka lodí po Seině s úžasným pohledem na pařížské památky, večerní město. Odjezd do ČR v pozdních hodinách.

8. den

Příjezd do ČR v odpoledních hodinách.

 

→ Přejít na 1 termín dovolené Normandie a výlet na ostrov Jersey
v cenách od 10 990 Kč