Gaskoňsko a zelené srdce Francie, kanál du Midi

Celkové hodnocení zájezdu:
3 / 5 (1 hodnocení)

Destinace:
Francie Languedoc-Roussillon Carcassone
Strava: Bez jídla
Doprava: Autobus

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Bez jídla
Doprava: Autobus
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: doprava autobusem
6x ubytování v hotelu
průvodce
zobrazit 1 termín
Srpen 2018
 

Popis zájezdu

Popis

Jihozápadní Francie, kolébka nejstarší evropské kultury, ráj statečných Gaskoňců, opevněných středověkých vesnic „bastid“ a klášterů, významných památek UNESCO, půvabné krajiny podél kanálu du Midi. Milovníci zahrad, historie, architektury, umění i gastronomie budou nadšeni. Pilní čtenáři Tří mušketýrů i ctitelé Cyrana a malíře Lautreca také.

Program zájezdu

1. den

Odjezd z Prahy ve večerních hod.

2. den

Cesta Francií, zastávka v PARAY LE MONIAL, středověké opatství na Svatojakubské cestě (UNESCO), kouzelnou krajinou kraje Quercy.

3. den

Zeleným srdcem kraje Dordogne, středověké kamenné město SARLAT-LA-CANEDA, město vyhlášených trhů, středověké a renesanční fasády domů a paláců MARQUEYSSACjedinečné francouzské zahrady a turistická procházka v přírodním parku s úžasnými výhledy na meandry řeky Dordogne, údolí řeky Vezére (UNESCO), vesnice na nedobytné skále s hradem BEYNAC ET CAZENNAC, variant. koupání v řece, přes CROMAGNON, oblast osídlení člověka cromagnonského, replika světoznámé jeskyně s pravěkými malbami Lascaux(UNESCO), pravěké sídliště pod skalními převisy.

4. den

PÉRIGUEUX - stará čtvrť La Cité (kdysi galořímská osada Vesunna), kostel St. Étienne na Svatojakubské cestě, impozantní románská katedrála (UNESCO), trhy města lanýžů, BERGERAC, město d’Artagnana a Cyrana, náměstí Place Pélicier, kostel Saint Jacques založený benediktiny ve 12. stol., muzeum vína s ochutnávkou, historie pěstování tabáku, palác Peyrarède ze 17. st., jedna z nejkrásnějších vesnic Francie – opevněná „bastide“ MONPAZIER se středověkým náměstím.

5. den

CONDOM, město proslavené obchodem s armagnacem, gotická katedrála, staré ulice, ochutnávka likéru armagnacu v letním sídle biskupů s daňčí oborou, nejmenší opevněná vesnice Francie LARRESSINGLE s hradem, event. opatství Flaran, AUCH (UNESCO), staré město na skalnatém výběžku, Tour d’Armagnac, monumentální schodiště k řece s 234 schody, katedrála s úžasně vyřezávanými lavicemi v chóru a vitrážemi ze 16. st., muzeum indiánského umění z předkolumbovské doby v bývalém Couvent des Jacobins, AGEN (UNESCO), město proslulé vynikajícími švestkami, Place Goya, boulevardy, kostel Notre Dame, rekonstruované středověké domy v Rue Voltaire, ochutnávka specialit ze švestek, pozdní návrat na ubytování.

6. den

AUVILLAR, jedna z nejkrásnějších vesnice Francie, Place de Halle s malebnými starými domy, kostel St. Pierre, MOISSAC (UNESCO), skvostné opatství St. Pierre mezi vinicemi, románská křížová chodba a nádherný portál, perly románského sochařského umění, opevněný MONTAUBAN, Place Nationale s podloubím, Place du Coq, TOULOUSE , pozoruhodné historické centrum, kostely St. Sernin (UNESCO), největší románská bazilika ve Francii, Les Jacobins s vějířovitou klenbou, připomínající pevnost.

7. den

CORDÉS, gotické městečko „na nebi“ v ranním oparu, zachovalé středověké fasády, „červené“ univerzitní město ALBI (UNESCO), unikátní katedrála Ste-Cecile s pozoruhodným oltářem, Toulouse-Lautrecovo muzeum, přírodním parkem Horní Languedoc, ubytování v hotelu u Carcassonne, indiv. možnost procházky do centra s pohledy na osvětlené staré město.

8. den

Technická památka KANÁL DU MIDI (UNESCO), La Cité CARCASSONNE návštěva hradu, unikátní katedrála, fakult. oběd ve stylové restauraci, fakult. cesta lodí po kanále du Midi, zdymadla a scenérie nábřeží, odjezd večer.

9. den

Návrat do Prahy odpoledne.

 

→ Přejít na 1 termín dovolené Gaskoňsko a zelené srdce Francie, kanál du Midi
v cenách od 13 990 Kč