Sardinie a Korsika - příroda, moře, památky

Celkové hodnocení zájezdu:
3 / 5 (1 hodnocení)

Destinace:
Itálie Sardinie Costa Smeralda
Strava: Polopenze
Doprava: Autobus

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Polopenze
Doprava: Autobus
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: doprava autobusem
trajekt
průvodce
6x ubytování v hotelu (2lůžk. pokoje s vl. příslušenstvím)
6x snídaně
4x večeře
Cena nezahrnuje: Zájem o dokoupení kajut nahlašte při přihlášení nejpozději do 28.2. 2018. Zájemce budeme poté kontaktovat (ne každá loď garantuje kajuty).
zobrazit 1 termín
Září 2018
 

Popis zájezdu

Popis

Tento zájezd je šitý na míru těm, kteří chtějí poznat co nejvíce z obou nádherných středomořských ostrovů - Sardinie a Korsiky a zároveň si přejí být ubytováni v hotelu. Korsika návštěvníky přitahuje svou divokou přírodou, Sardinie je naopak klidnější, obklopuje ji třeskutě čisté moře, které spíš připomíná moře u tropických ostrovů, a pyšní se luxusními rezorty a unikátními záhadnými prehistorickými stavbami - nuraghy.

Program zájezdu

1. den

Odjezd z Prahy, tranzit na trajekt. Trajekt na Korsiku.

2. den

Trajekt Livorno - Bastia. Prohlídka CORTE - starobylé bývalé hlavní město ostrova s romantickými uličkami.

3. den

Krátká túra s koupáním v horách v kouzelných ANGLICKÝCH KASKÁDÁCH. Odpoledne návštěva Napoleonova rodiště AJACCIA. Mys LA PARATA, procházka kolem věže s vynikajícími výhledy ke „Krvavým ostrovům“, které byly kdysi útočištěm pirátů.

4. den

Cesta východním pobřežím Korsiky do BONIFACIA - nejkrásnější a nejpůsobivější město ostrova založené jako pevnost na vápencových skalách, které strmě ční z modrých vod Středozemního moře. Trajekt na Sardinii .

5. den

CAPO D’ORSO - krátký výstup ke skalisku ROCCIA DELL’ORSO (ohromný erozí vymodelovaný žulový blok připomínající medvěda). Odtud jsou krásné výhledy na tyrkysové moře a souostroví La Maddalena. Souostroví LA MADDALENA - pro svoji výjimečnou krásu, úžasnou přírodu a překrásné pláže se stala národním parkem. Trajektem možnost návštěvy městečka LA MADDALENA s křivolakými uličkami, působivým náměstím. Návštěva městečka SANTA TERESA DI GALLURA - příjemné letovisko s velmi krásným romantickým středem i okolím.

6. den

Výlet na severozápadní část ostrova. Cesta vnitrozemím ostrova k SANTISSIMATRINITA DI SACCARGIA - překrásný románský kostelík z poč. 12. stol. Severním pobřežím do malebného historického městečka CASTELSARDO. Městečko s hradem leží na mohutném skalisku. Z hradeb jsou krásné výhledy na městečko, přístav i moře. V příkrých středověkých uličkách nalezneme množství kostelíků, náměstíčka, restaurace. Podél pobřeží ke skále ve tvaru sloního těla ROCCIA D’ELEFANTE.

7. den

Výlet na zajímavé západní pobřeží Sardinie. ALGHERO - malebný přístav mezi piniemi a olivami s katalánskou tradicí přezdívané „malá Barcelona“. PALMAVERA - prehistorická památka. Přejezd k pobřeží, kde se útesy tyčí 300 metrů nad mořem. Mys CAPO CACCIA s Neptunovou jeskyní s bohatou krápníkovou výzdobou.

8. den

Cesta za dávnou historií Sardinie - prehistorické hrobky CODDU VECHIU a nurag ALBUCCIU u Arzacheny. Příjezd na pobřeží COSTA SMERALDA (Smaragdové pobřeží), které je považováno za nejkrásnější část pobřeží Sardinie se skalisky, malebnými plážemi, ostrůvky a tyrkysově průzračnou vodou. Návštěva městečka PORTO CERVO, které je skutečným centrem Costy Smeraldy s krásným přístavem, kde kotví množství jachet, obchůdky, restauracemi a záplavou květin, které zdobí různá zákoutí. OLBIA - přístavní město založené již v 5. století př.n.l. Kartaginci. Historické centrum s bazilikou San Simplicio postavené ze žuly. Trajekt do Itálie.

9. den

Vylodění v Itálii. Příjezd do Prahy v nočních hodinách.

 

→ Přejít na 1 termín dovolené Sardinie a Korsika - příroda, moře, památky
v cenách od 15 990 Kč