Rhodos, Kos, Symi, Kalymnos

Celkové hodnocení zájezdu:
3 / 5 (1 hodnocení)

Destinace:
Řecko
Strava: Snídaně
Doprava: Letecky

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Snídaně
Doprava: Letecky
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: leteckou přepravu Praha – Rhodos a Kos – Praha včetně letištních tax
transfery z/na letiště
trajekt Rhodos – Kos
dopravu autokarem na výlety po ostrově Rhodos a Kos dle programu
9x ubytování v hotelu*** - 2lůžk. pokoje s příslušenstvím (5x Rhodos, 4x Kos)
9x snídani
průvodce
zobrazit 1 termín
Září 2018
 

Popis zájezdu

Popis

Vydejte se s námi poznat krásu Dodekanéských ostrovů roztroušených v Egejském moři, které tvoří nejjižnější skupinu řeckých ostrovů a nabízejí snad vše, co od dovolené očekáváme. Teplé počasí od května do října, vyhlášené pláže, čisté moře, pestrou krajinu a historické památky. Navštívíme oblíbené ostrovy Rhodos i Kos a podnikneme i výlety za poznáním okolních Dodekanéských ostrovů - Symi, Kalimnos a Nisiros.

Program zájezdu

1. den

Přílet na OSTROV RHODOS, ubytování.

2. den

Archeologická lokalita KAMEIROS, jedno ze tří hlavních rhodoských starověkých měst. Poté oblast PETALOUDES - Údolí motýlů, tiché romantické údolí, kde se v létě slétají houfy motýlů přástevníka kostivalového, kostelík Moní Panagías Kalopetras. Hora FILERIMOS, akropole antického města. Po křížové cestě dojdeme až k jedinečné vyhlídce na město a západní pobřeží ostrova. Hlavní město RHODOS (UNESCO), podvečerní procházka historickým centrem, přístav Mandraki, kde prý stál jeden z divů světa Rhódský kolos, středověká ulička Johanitských rytířů, Palác velmistrů aj.

3. den

Půldenní výlet do městečka LINDOS (UNESCO), které si uchovává své původní kouzlo. Bílé městečko s romantickými uličkami, nad kterým ční mohutná akropole s pevností, výhledy na moře a Lindos. Cestou zpět kostelíček patronky celého ostrova TSAMBIKY. Odpoledne pobyt u moře.

4. den

Pobyt u moře, doporučujeme návštěvu vyhlášené písečné pláže FALIRÁKI.

5. den

Pobyt u moře nebo fakultativně celodenní lodní výlet na skalnatý OSTROV SÝMI, krásné hlavní město SÝMI s klasicistními domy a zdobenými kostely. Oběd v jedné z místních rybích restaurací. Na závěr pravoslavný klášter archanděla Michaela v zálivu Ponormítis.

6. den

Přejezd trajektem na OSTROV KOS, oplývající archeologickými památkami. Procházka střediskem, kde budeme ubytováni, individuální volno na pláži, koupání.

7. den

Celodenní výlet po ostrově KOS. Typická řecká vesnička ZIA, ležící na úpatí nejvyšší hory ostrova, archeologické naleziště ASKLIPIO, s bílými mramorovými terasami, Chrámem Boha zdraví. Hlavní město KOS - Hippokratův platan, největší antická památka města starověká agora s několika chrámy, podlahovými mozaikami a místním tržištěm.

8. den

Pobyt u moře nebo lodní výlet na OSTROV NISYROS (cca 40 Eur), ostrov sopečného původu, jedná se v podstatě o kráter spící sopky. Můžeme se projít v srdci hlavního kráteru, který je doslova měsíční krajinou a z puklin v zemi vystupují páry a sirné krystaly.

9. den

Pobyt u moře nebo lodní výlet na OSTROV KALYMNOS (cca 20Eur), čtvrtý největší ostrov v Dodekanéském souostroví, ostrov nabízí barevný podmořský svět, bělostné domečky, romantické zátoky a pláže a je označován za nejpůvabnější z celého souostroví. Procházka po hlavním městě ostrova POTHIA. Poté připlujeme k malému ostrůvku PSERIMOS, který je označován za “ráj na zemi“ a v klidném zálivu bude čas na koupání a odpočinek na bílé písčité pláži.

10. den

Odlet do Prahy v ranních hodinách.

 

→ Přejít na 1 termín dovolené Rhodos, Kos, Symi, Kalymnos
v cenách od 25 890 Kč