Lefkada, Kefalonie, Zakynthos

Celkové hodnocení zájezdu:
3 / 5 (1 hodnocení)

Destinace:
Řecko
Strava: Snídaně
Doprava: Autobus

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Snídaně
Doprava: Autobus
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: dopravu busem
trajekt do Řecka a zpět (polohovací sedadla)
veškeré trajekty při přejezdech
8x ubytování v hotelu **/*** - 2lůžk. pokoje s příslušenstvím (4x hotel na Lefkádě, 2x hotel na Kefalonii, 2x hotel na ostrově Zakyntos)
8x snídani
průvodce
zobrazit 2 termíny
Září 2018
 

Popis zájezdu

Popis

Zájezd propojuje volné dny u Jónského moře s poznáním krásných řeckých ostrovů. Učaruje nám zdejší pohostinnost, přírodní krása, fascinující hory a vody Jónského moře, toto vše symbolizuje Jónské souostroví, které se táhne dolů podél západního pobřeží řecké pevniny.

Program zájezdu

1. den

Odjezd v odpoledních hodinách do Itálie.

2. den

Nalodění na trajekt, plavba Středozemním mořem.

3. den

Vylodění. PARGA - romantické přímořské letovisko horského kraje Epirus s okouzlujícím výhledem na benátský hrad a pláž Valtos. Přejezd na ostrov Lefkada na ubytování.

4. den

OSTROV LEFKADA, pobyt u moře.

5. den

Okruh ostrovem LEFKADA. Benátská pevnost SANTA MAURA, poté pravoslavný KLÁŠTERFANEROMENI, odkud se naskýtá nádherný panoramatický pohled na okolní krajinu a pobřeží. Horská vesnička KARYA. Koupání na písečné PLÁŽIKATHISMA, jedna z nejkrásnějších na ostrově a VASSILIKI.

6. den

Pobyt u moře nebo fakult. lodní výlet na ostrovy Scorpios a Meganissi. Vykoupeme se v jeskyni Papanikolis, prohlédneme si OSTROV MEGANISSI a tradiční městečko SPARTOCHORI. Obeplujeme OSTROV SCORPIOS řeckého magnáta A. Onassise.

7. den

Přejezd na OSTROV KEFALONIE, odpočinek.

8. den

Výlet za poznáním ostrova KEFALONIE, KLÁŠTER SV. GERASIMA, zasvěcený svatému patronovi ostrova, návštěva vinařského závodu Robola, krápníkové jeskyně DROGARATI. Zastávka na oběd v AGIA EFIMIA, malebný přístav s jachtami, obklopený horskými svahy. Pláž Myrtos - zastávky na focení. Na závěr dne prohlídka ARGOSTOLI, velmi živé hl. město.

9. den

Trajektem přejedeme na OSTROV ZAKYNTHOS, při plavbě uvidíme MODRÉ JESKYNĚ, vyhlášenou přírodní atrakci ostrova, po připlutí transfer do hotelu a odpočinek u moře, koupání.

10. den

Okruh po ostrově ZAKYNTHOS. Návštěva stejnojmenného hl. města, náměstí Solomou, kostel sv. Dionýse (patron ostrova), tradiční uličky s podloubími, zastávka na kopci Bochali s nádherným výhledem na město. Tradiční vesnice KATASTARI. PLÁŽ NAVAGIO se ztroskotanou obchodní lodí, tuto nádhernou scenérii si prohlédneme a vyfotíme z vysokého útesu. Nedaleko se nachází nejstarší klášter ostrova ANAFONITRIA a poslední zastávkou bude vesnice EXO CHORA, kde uvidíme nejstarší olivovník na ostrově.

11. den

Přejedeme do starověké OLYMPIE (UNESCO), kde si prohlédneme posvátný okrsek náboženství a sportu, archeologický areál s olympijským stadionem, Archeologické muzeum. V podvečerních hodinách nalodění v Patrasu na trajekt do Itálie.

12. den

Plavba, poté jízda Itálií.

13. den

Návrat do ČR v časných ranních hodinách.

 

→ Přejít na 1 termín dovolené Lefkada, Kefalonie, Zakynthos
v cenách od 17 490 Kč