Itálie, Neapolský záliv II - ubytování v hotelu

Celkové hodnocení zájezdu:
4 / 5 (1 hodnocení)

Destinace:
Itálie
Strava: Polopenze
Doprava: Autobus

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Polopenze
Doprava: Autobus
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: dopravu luxusním autobusem
průvodce
6x ubytování v hotelu Giulivo**** (dvoulůžkové pokoje s vlastním příslušenstvím)
6x polopenzi v hotelu (italská kuchyně)
zobrazit 1 termín
Červen 2018
 

Popis zájezdu

Popis

Tento zájezd vychází vstříc zájemcům o kombinaci poznávání a komfortnějšího ubytování v hotelu s polopenzí na břehu Tyrrhenského moře. Výlety jsou stejné jako u původního zájezdu.

Program zájezdu

1. den

Odjezd z Prahy v dopoledních hodinách.

2. den

ŘÍM (UNESCO) – antický Řím (Koloseum, Forum Romanum, Pantheon), Piazza Navona, Fontana di Trevi, Piazza di Spagna aj.

3. den

Pobyt u moře.

4. den

Trajekt na ostrov Capri z Neapole nebo z městečka Sorrenta,které se rozkládá na tufových útesech omývaných mořem. CAPRI - jeden z nejkrásnějších ostrovů Tyrhénského moře, možnost okružní plavby kolem ostrova, návštěva městeček Capri a Anacapri, Villy San Michele, možnost prohlídky Modré jeskyně. (Lodě se platí na místě.) Zastávka v městě NEAPOL (UNESCO) - královský palác, starobylé pevnosti, výhledy na Vesuv.

5. den

Pobyt u moře. Fakultativně: (koná se od 15 osob) HERCULANEUM (UNESCO) - Pompejemi zastíněné vykopávky, které ale na menším prostoru představují jedinečný ucelený komplex římského města, které bylo při výbuchu Vesuvu v 1.stol.n.l. zalito mohutným lávovým proudem. Starořecké vykopávky CUMAE - nejstarší řecká kolonie v Itálii, uměle vybudovaný tunel ve skále. POZZUOLI - postvulkanická činnost projevující se v solfatarách.

6. den

POMPEJE (UNESCO) – unikátně dochované antické město zasypané při výbuchu Vesuvu v r. 79 n.l. VESUV – sopka s rozhledy na Neapolský záliv (bude-li zpřístupněn pro autobus. Nebude-li, bude zařazeno jako náhradní program POZZUOLI).

7. den

Klášter MONTECASSINO – nejstarší benediktýnský klášter, který byl vybombardován za 2. sv. války a následně kompletně zrekonstruován do původní podoby, honosná výzdoba, krásné výhledy do okolí. Zámek CASERTA(UNESCO) – zámek, který má nádherné zahrady s fontánami připomínajícími Versailles.

8. den

ŘÍM – VATIKÁN (UNESCO) – sídlo hlavy katolické církve, chrám Sv. Petra, Vatikánská muzea.

9. den

Příjezd do ČR.

 

→ Přejít na 1 termín dovolené Itálie, Neapolský záliv II - ubytování v hotelu
v cenách od 9 990 Kč do 11 990 Kč