Jižní Čína - velký okruh + fakult. prodl. o Hongkong a Macao

Celkové hodnocení zájezdu:
4 / 5 (3 hodnocení)

Destinace:
Čína Jihozápadní Čína Tibet
Strava: Polopenze
Doprava: Letecky

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Polopenze
Doprava: Letecky
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: 11x ubytování
12x snídaně
12x čínský oběd
noční lehátkový vlak Ta-li - Kunming (4 lůžk. kupé)
rychlovlak Kunming - Kanton (2. třída)
doprava autobusem nebo minibusem
místní a český průvodce
vstupy dle programu (kromě lanovky v Západních horách)
Cena nezahrnuje: nápoje, večeře, spropitné, lanovka v Západních horách, čínské vízum (cena bude upřesněna cca 2 měsíce před zájezdem)
zobrazit 1 termín
Říjen 2018
 

Popis zájezdu

Popis

Pro ty, kteří již navštívili nejznámější místa v Číně (Peking, Šanghaj, apod.) jsme připravili novou, jedinečnou cestu do provincií S´-čchuan a Yunnan, do jihozápadní Číny s nejkrásnější přírodou, do domoviny velké pandy, do nejhlubších soutěsek na světě. Uvidíme nádherná jezera i zaledněné vrcholy hor, Kamenný les i jihočínský Kanton proslulý svou kuchyní, největší sochu Buddhy na světě i posvátnou horu Emei vysokou přes 3 000 metrů. Zájemci si zájezd mohou prodloužit o pobyt v Hongkongu a Macau, kde během 3,5 dne poznáte nejzajímavější místa těchto dvou bývalých kolonií – britské a portugalské.

Program zájezdu

1. den

Let Praha - ČCHENG-DU (hlavní město nejlidnatější čínské provincie S´-čchuan).

2. den

Přílet do ČCHENG-DU , odpoledne buddhistický klášter Wuhou, případně dle času příletu prohlídka centra města.

3. den

Unikátní CHOVNÁ STANICE PANDY VELKÉ – seznámíte se s tímto jedinečným a pro Čínu symbolickým zvířetem, v Panda Base se chová více jak 200 pand. Panda velká obývá pouze jižní část střední Číny, v S´čchuanu žije 75% populace velkých pand. Přejezd pod horu Emei.

4. den

EMEISHAN (UNESCO) - výjezd lanovkou na POSVÁTNOU HORU EMEI (3 099 mnm.), jednu ze čtyř posvátných buddhistických hor, prohlídka klášterů. Nocleh na vrcholu hory.

5. den

Pozorování nezapomenutelného východu slunce (nebo moře mraků – dle počasí) na posvátné hoře Emei. Sjezd lanovkou a přejezd do LESHANU - rozsáhlý AREÁL VELKÉHO BUDDHY (UNESCO) s největším zpodobněním Buddhy na světě, délka sochy je 71 metrů, prohlídka přilehlých svatyní a klášterů.

6. den

Přejezd do QIANWEI, hodinová jízda HISTORICKÝM ÚZKOROZCHODNÝM PARNÍM VLAKEM vesničkami sečuánského venkova do bývalého hornického městečka, návštěva Důlního muzea a návrat do Čcheng-tu. Odpoledne vnitrostátní let do Li-ťangu.

7. den

LI-ŤANG (UNESCO) - 600 let staré městečko s atmosférou středověké Číny ležící v nadm. výšce 2 400 metrů pod 5 596 metrů vysokou horou Nefritového draka, které obývá zajímavá národnostní menšina Na-si, 500 let starý palác rodiny Mu, malebné uličky, obrovské živé potravinové tržiště. Park Tůně černého draka s výhledem na Sněžnou horu Nefritového draka. VESNICE BAISHA s pozůstatky dvou velkolepých chrámů s freskami z doby dynastie Ming.

8. den

Celodenní výlet k řece Jang-c´. Vycházka téměř 4 km hlubokou SOUTĚSKOU TYGŘÍHO SKOKU (UNESCO) pod 5 596 metrů vysokou Sněžnou horou Nefritového draka. Řeka Jang-c´ zde vytváří jen 30 metrů širokou soutěsku. Dvě vycházky (1 hod. a 2 hod.), cestou výhledy na Sněžnou horu Nefritového draka i na jedinečnou soutěsku. Návrat do Li-ťangu.

9. den

Přejezd krásnou krajinou do ŠA-SI - bývalá významná zastávka na cestě čaje a koní z Yunnanu do Tibetu . Cestou zastávkav HORÁCH Š´-PAO s více než 1 300 let starými buddhistickými jeskyněmi, připomínajícími šíření buddhismu z Tibetu do tohoto regionu. 1,5-2 hod. vycházka podél cesty čaje a koní do Ša-si, prohlídka vesnice. Odpoledne přejezd do Ta-li.

10. den

Dopoledne prohlídka starobylého města Ta-li - hradbami obehnané město, areál Tří pagod z 9.st. Výjezd lanovkou ke klášteru Zhonghe pod vrcholem Cchang-šan. Odtud cca 11 km pěší cesta „Nefritového pásu“ s nádhernými výhledy do údolí Ta-li a na jezero Er-chaj. Shora návrat lanovkou. Návrat do Ta-li a přejezd nočním lehátkovým vlakem do Kunmingu.

11. den

Ráno příjezd do KUNMINGU . Návštěva Parku Zeleného jezera, chrámu Yantong, největšího a nejvýznamnějšího buddhistického chrámu v Kunmingu. Přejezd do ZÁPADNÍCH HOR, krátká vycházka s výhledy na město a jezero Dianchi. Výstup k Dračí bráně.

12. den

Přírodně zajímavý úkaz KAMENNÝ LES (UNESCO) s až 30 metrů vysokými vápencovými skalními věžemi, procházky parkem, krásná příroda. Odpoledne přejezd rychlovlakem do Kantonu (2. třída, cca 6,5 hod. jízdy).

13. den

KAIPING – celodenní výlet do OBLASTI TIAO-LOU (UNESCO) s opevněnými mnohapatrovými věžemi, kterých se zde nachází asi 1 800, zastávky v nejkrásnějších vesničkách.

14. den

KANTON – metropole jižní Číny a vyhlášené kantonské kuchyně, 57 metrů vysoká Květinová pagoda, Chrám šesti banyánů, Kantonská věž, pamětní síň prvního prezidenta Sunjatsena. Pozdě večer odlet z Kantonu do ČR.

15. den

Přílet do Prahy.

 

→ Přejít na 1 termín dovolené Jižní Čína - velký okruh + fakult. prodl. o Hongkong a Macao
v cenách od 67 990 Kč