Paláce, zámky, hrady a zahrady Anglie + Londýn

Celkové hodnocení zájezdu:
4 / 5 (1 hodnocení)

Destinace:
Velká Británie
Strava: Polopenze
Doprava: Autobus

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Polopenze
Doprava: Autobus
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: dopravu autobusem
přejezd přes kanál La Manche
průvodce
4x ubytování – 1x v hotelu, 3x v soukromí (dvoulůžkové pokoje)
3x polopenzi
zobrazit 1 termín
Srpen 2018
 

Popis zájezdu

Popis

Tento zájezd je určen i pro ty z Vás, kteří již Londýn navštívili a chtěli by poznat další zajímavá místa jižní Anglie, zvláště majestátní honosné aristokratické a královské paláce, při kterých se nachází také velice pěkné zahrady a parky.

Program zájezdu

1. den

Odjezd z Prahy v ranních hod. Nocleh ve Francii.

2. den

Odjezd časně ráno, příjezd do Anglie. Zastávka v malebném městečku RYE – starobylé opevněné městečko s pitoreskními uličkami. Návštěva BODIAM CASTLE – pohádkový hrad ze 14. století obehnaný vodním příkopem, který se řadí k nejromantičtějším v Anglii. Poté prohlídka jedinečného města BRIGHTON oblíbeného letoviska anglických aristokratů, jehož hlavní atrakcí je výstřední „orientální“ Royal Pavilion prince regenta.

3. den

Návštěva aristokratického sídla BLENHEIM PALACE (UNESCO) – vrcholné dílo baroka v Anglii, které bylo postaveno pro vítěze bitvy u Blenheimu, J. Churchilla. Kromě paláce má toto skvostné sídlo i nádherný park a zahrady. OXFORD - staré univerzitní město s mnoha starobylými kolejemi a monumentální architekturou. Projížďka po náhorní vápencové plošině, kraji COTSWOLDS, který oplývá rozkošnými středověkými domy z místního vápence.

4. den

WINDSOR - zámek, který již téměř tisíc let slouží jako sídlo britských králů a královen. Následuje prohlídka západního okraje LONDÝNA, kde navštívíme HAMPTON COURT – jeden z nejvýznamnějších paláců Anglie, jehož exteriér představuje směsici tudorovského a anglického baroka. Pýchou paláce jsou též pečlivě obnovené barokní zahrady se vzácnými rostlinami a geometricky řešenými záhony. Dále Královské botanické zahrady KEW GARDENS (UNESCO) s nejucelenější botanickou sbírkou na světě - tisíce druhů vzácných a exotických rostlin, Palmový skleník, skleník princezny z Walesu, vyhlídková věž, herbáře, čínská pagoda....

5. den

LONDÝN – devítihodinová prohlídka metropole, možnost navštívit mnohá atraktivní místa, jakými jsou budovy Parlamentu s legendárním Big Benem, Westminsterské opatství (UNESCO), Hyde Park s proslulým řečnickým koutkem, centrum City s katedrálou sv. Pavla, Tower aj. Večerní přejezd kanálu La Manche.

6. den

Návrat do ČR v podvečerních hodinách.

 

→ Přejít na 1 termín dovolené Paláce, zámky, hrady a zahrady Anglie + Londýn
v cenách od 9 590 Kč do 9 990 Kč