Skvosty Štýrska a Burgenlandska + termální lázně Bük

Celkové hodnocení zájezdu:
3 / 5 (3 hodnocení)

Destinace:
Rakousko
Strava: Polopenze
Doprava: Autobus

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Polopenze
Doprava: Autobus
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: Prohlídka lázní Bad Blumau není garantována, závisí na jejím potvrzení vedením lázní v daném dni.
dopravu autobusem
průvodce
4x ubytování v hotelu (dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím)
4x snídani
3x večeři
zobrazit 1 termín
Červenec 2018
 

Popis zájezdu

Popis

Náš nový poznávací zájezd do Rakouska a Maďarska je nabitý mnoha zajímavými památkami i přírodními zajímavostmi. Budete se také moci projet želeniční dráhou Semmerign, která byla zapsána na seznam UNESCO. Nevynecháme ani koupání v termálních lázních Bük a přilehlá zajímavá místa.

Program zájezdu

1. den

Odjezd z Prahy ve večerních hodinách.

2. den

Ráno prohlídka rakouského města GRAZ (Štýrský Hradec) - metropole Štýrska, která byla mezi hlavními centry vlády Habsburků. Půvabné historické jádro Alstadt je zapsáno na seznamu kulturního dědictví UNESCO a nyní je přeměněno v malebnou pěší zónu. Můžete obdivovat harmonické prolínání gotiky, renesance, baroka a moderní architektury při pěší prohlídce i užít si výhledy z vrcholku Schlossberg. Průjezd typickou malebnou štýrskou krajinou k HRADU RIEGERSBURG. Prohlídka exteriéru hradu, z jehož nádvoří je nádherný výhled do okolní krajiny. Zastávka u lázní BAD BLUMAU, které jsou mistrovským dílem FriedensreichaHundertwassera. Přejezd na ubytování do maďarských LÁZNÍ BÜK.

3. den

Ráno navštívíme mohutný středověký HRAD FORCHTENSTEIN tvořící dominantu kraje, který získal v 17. století mocný rod Esterhazy od habsburského císaře. Esterhazyové nechali hrad přestavit a jsou dodnes jeho majiteli. Odpoledne ŽELEZNIČNÍ DRÁHA SEMMERING - první skutečná horská dráha na světě vedoucí dramatickou krajinou, několika tunely a přes řadu odvážných viaduktů průsmykem SEMMERING ve výšce 897 m. Jako významná technická památka byla trať zapsána do seznamu UNESCO. Návštěva stejnojmenných klimatických lázní, vycházka na vyhlídku Doppelreiterwarte, odkud se naskýtá pohled na část trati a některé z viaduktů, cesta vlakem.

4. den

Výlet k NEZIDERSKÉMU JEZERU, jehož značná část je národním parkem s pěknou přírodou plnou ojedinělých druhů rostlin a více než 300 druhů ptactva, prohlídka romantických městeček blízko jezera. Prohlídka MORBISCH AM SEE – malebná vesnička, ve které se vyrábí výtečné bílé víno. Úzké uličky s bílými domečky, které jsou ověšené květinami, tvoří romantická zákoutí. RUST – půvabné město se zachovalým historickým jádrem s řadou renesančních a barokních budov. Návštěva rakouského města EISENSTADT, které je metropolí Burgenlandska a nachází se zde dům J. Haydna a ZÁMEK ESTERHÁZY – jeden z nejkrásnějších barokních zámků v Rakousku (Zrcadlová síň, Malý čínský salón, koncertní Haydnův sál aj.)

5. den

Pobyt v TERMÁLNÍCH LÁZNÍCH BÜK nebo fakultativní výlet – KLÁŠTER PANNONHALMA – jeden z největších kulturních skvostů Maďarska, zapsaný na seznam světového kulturního dědictví UNESCO. Toto benediktinské opatství se pyšní skvostnými interiéry. Cestou zpět zastávka v městečku GYÖR.

6. den

Přejezd do rakouských Alp – rakouského národního parku ÖTSCHER-TORMÄUER. Pěší vycházka divokou alpskou krajinou soutěsek („OTCOVY PŘÍKOPY“), peřejí a vodopádů (vodopád LASSINGFALL). Návštěva poutního místa MARIAZELL. Příjezd do Prahy v pozdních večerních hodinách.

 

→ Přejít na 1 termín dovolené Skvosty Štýrska a Burgenlandska + termální lázně Bük
v cenách od 6 990 Kč