Třpytivé stříbrné Dolomity - bez nočních přejezdů

Celkové hodnocení zájezdu:
3.5 / 5 (2 hodnocení)

Destinace:
Itálie
Strava: Polopenze
Doprava: Autobus

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Polopenze
Doprava: Autobus
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: dopravu autobusem
průvodce
5x nocleh v hotelu*** (dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím)
5x polopenzi
zobrazit 1 termín
Červenec 2018
 

Popis zájezdu

Popis

Hory nádherného pohoří Dolomity hrají ve svítícím slunci všemi barvami. Jednou z nich je také stříbrná. Proč jsou Dolomity stříbrné? Asi hlavně proto, že jsou vápencového původu, ale mnohem romantičtější je pověst o měsíční princezně, které skřítkové rozprostřeli měsíční svit po původně tmavých horách, aby princezna mohla zde žít se svým pozemským princem a nestýskalo se jí po Měsíci. Vydejte se i Vy poznat neskonalou magickou krásu tohoto úchvatného pohoří, kam se každý turista i fotograf velice rád vrací.

Program zájezdu

1. den

Odjezd z Prahy v ranních hodinách. Příjezd do Dolomit.

2. den

Výlet do oblasti PASSO DI TRE CROCI. Možnost výjezdu lanovkou do pohoří GRUPPO DEL CRISTALLO s fascinujícími pohledy na CORTINU D´AMPEZZO a rozeklané horské skupiny, které toto středisko obklopují. Výlet na RIF. SON FORCA a přes stejnojmenné sedlo do údolí VAL GRANDE vedoucí nitrem masivu Cristallo. Podél říčky Rio Bosco k chatě OSPITALE.

3. den

Městečko SEXTEN ležící v malebné krajině pod velikány Sextenerských Dolomit. Lanovkou k chatě HELM (2041m) a odtud okružní cestou přes chatu RIF.GALLO CEDRONE na vrchol M.ELMO (2433m). Panoramatické rozhledy na Sextenerské Dolomity. Po vyhlídkové vrcholové cestě k chatě SILLIANER HÜTTE (2447m). Zpět lanovkou. Prohlídka SEXTENU. Cestou zpět zastávka u románské katedrály v městečku INNICHEN.

4. den

Lanovkou z údolí VAL AURIRA k MICHLREISERALM. Výstup na vrchol SPEIKBODEN (2517m). Panoramatické výhledy na hřeben Zillertalských Alp, tvořící hranici Itálie a Rakouska a na hřebeny hor do vnitrozemí Itálie. Možnost lehčí varianty panoramatickou cestou kolem jezírka SPEIKBODEN na MITTERBERGEN. Cestou výhledy na městečko Sand in Taufers a protilehlé vrcholy. Obě varianty sestoupí přímo do hotelu u městečka Selva dei Molini ( Mühlwald).

5. den

Výjezd mýtnou silnicí od jezera MISURINA k chatě RIF.AURONZO. Cesta pod majestátní skalní útvar DREI ZINNEN k chtě RIF.LOCATELLI. Pokračování touto úchvatnou krajinou na sedlo PASSO FISCALINO a podél jezírek LAGO GÉNGIA a LAGO DI LAVAREDO k chatě RIF.LAVAREDO a zpět k chatě Rif.Auronzo. Cestu lze zkrátit od Drei Zinnen stejnou cestou zpět.

6. den

Pohádkové jezero PRAGSER WILDSEE , které se rozkládá v romantické dolině, kde nad tyrkysovou hladinu vystupují skalní štíty okolních hor např. vrchol GR.APOSTOLO (1995m). Nádherný pěší výlet cestou podél jezera a dále do doliny GRÜNWALDTAL s potokem Finster na Grünwald Alm, který leží na malebné mýtině v centru údolí. Po poledni odjezd do Čech. Příjezd do Čech v pozdních večerních hodinách.

 

→ Přejít na 1 termín dovolené Třpytivé stříbrné Dolomity - bez nočních přejezdů
v cenách od 9 990 Kč