Srí Lanka - ostrov památek, čajovníkových plantáží a exotické flory i fauny

Celkové hodnocení zájezdu:
4 / 5 (1 hodnocení)

Destinace:
Srí Lanka Galle
Strava: Polopenze
Doprava: Letecky

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Polopenze
Doprava: Letecky
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: letenku na Sri Lanku a zpět vč. let. tax
dopravu mikrobusem nebo autobusem po ostrově
průvodce
7 ubytování v hotelích***
7x polopenzi
zobrazit 1 termín
Listopad 2018
 

Popis zájezdu

Popis

Zájezd nás zavede na exotickou Srí Lanku - Srí Lanka se překládá jako „Krásná země“, objevíme fantastickou rozmanitost ostrova, kulturní dědictví buddhistů i hinduistů, nádherné chrámy s bohatou výzdobou, bujné vegetace deštných pralesů, volně žijící slony, ale i čajové plantáže a překrásné pláže Indického oceánu.


K ZÁJEZDU BUDEME NA JAŘE POŘÁDAT PREZENTACI PRO ROZHODLÉ I DOSUD NEROZHODLÉ ZÁJEMCE. ZÁJEMCE O PREZENTACI PROSÍME O NAHLÁŠENÍ ZÁJMU V CK.

Program zájezdu

1. den

Odlet z Prahy.

2. den

Přílet na Srí Lanku v ranních hodinách. Prohlídka COLOMBA – největší město Srí Lanky, původně malý přístav, který se začal rozvíjet po příchodu Portugalců, zejména pak za britské éry, kdy byl hlavním městem. Stará koloniální část města, Památník nezávislost aj. Nocleh.

3. den

Přejezd do vnitrozemí . SLONÍ SIROTČINEC V PINNEWALE - místo, kde uvidíte velké množství slonů, kteří se sem dostali, když je našli v přírodě zraněné a opuštěné. Najdete tu maličká slůňátka i velmi staré slony, o které je dobře postaráno. Krmení slonů, koupání slonů v řece, prohlídka výroby papíru ze sloního trusu. Dojezd na nocleh.

4. den

Oblast tzv. “Kulturního Trojúhelníku“. SIGIRIYA (UNESCO) - velkolepá skalní hora, která byla královským městem (5. stol.). Na obrovské Lví Skále bylo město, které mělo paláce, vodní zahrady, krásné malby a odkud jsou krásné vyhlídky do okolí. Odpoledne POLONNARUWA - bývalé královské město - starověké památky, nádherné chrámy, ohromné sochy Buddhy. Návštěva bývalých královských paláců. Nocleh.

5. den

DAMBULLA (UNESCO) – jedna z nejúžasnějších památek na ostrově, izolovaný skalní masív, ve kterém jsou skalní chrámy z 1.stol. př. n. l. Úchvatná výzdoba chrámů je z 18. stol. – velké množství různobarevných nástěnných maleb a soch nejčastění ležícího, sedícího a stojícího Buddhy. Poté přejezd do horské oblasti, cestou zastávka v ajuvedské bylinkové zahradě. KANDY - prohlídka historického města, kolébky sinhálské kultury a tradic, kde se nachází další posvátné místo - Chrám Buddhova zubu, prohlídka chrámu. V podvečer možnost návštěvy divadla v Kandy, kde předvádí typické kandyjské tance a ohňovou show. Nocleh.

6. den

KANDY - prohlídka krásné botanické zahrady Paradeniya, kde lze obdivovat pavilion orchideí, zahrádku koření, Palm Avenue i největší fíkovník. Dale přejezd do krásné oblasti čajových plantáží. Po cestě návštěva čajové plantáže a fabriky. NUWARA ELIYA - nejvýše položené město na Srí Lance, založeno Brity v 19.stol., kterému se přezdívá „Malá Anglie”. Nocleh.

7. den

Pokračování cesty horskou krajinou směrem na jih a k moři. ELLA - nejkrásnější vesnice na celém ostrově zasazená v krásné krajině čajových plantáží. Zastávka u vodopádů RAWANA FALLS. Dojezd do hotelu. Odpoledne odjezd jeepy do vyhlášeného národního parku YALA (buvoli, krokodýli, sloni, gepardi, opice aj.).

8. den

Přejezd na jihozápadní pobřezí. GALLE (UNESCO) - prohlídka nejlépe zachovalého koloniálního města, ležící na břehu Indického oceánu. Původně portugalská poté holandská pevnost, obklopená opevněním (největší dochované Evropany postavené opevnění v celé Asii). Procházka úzkými uličkami plnými obchůdky, galeriemi, velký britský maják apod. Cestou zastávka u rybářů na kůlech. Odpoledne dojezd do hotelu, volno na koupání, nocleh.

9. den

Volno, odpočinek na koupání. V podvečer transfer na letiště.

10. den

Přílet do ČR.

 

→ Přejít na 1 termín dovolené Srí Lanka - ostrov památek, čajovníkových plantáží a exotické flory i fauny
v cenách od 51 990 Kč