Dubrovník a Elafitské ostrovy

Celkové hodnocení zájezdu:
3.4 / 5 (3 hodnocení)

Destinace:
Chorvatsko
Strava: Polopenze
Doprava: Autobus

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Polopenze
Doprava: Autobus
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: dopravu autobusem
trajekt přes Boku Kotorskou
7x ubytování v hotelu*** (Neum) - 2lůžk. pokoje s příslušenstvím, klimatizací, sat TV a balkonem
7x polopenzi – snídaně i večeře formou bufetu
průvodce
pobytovou taxu
Cena nezahrnuje: Lodní výlet na Elafitské ostrovy - nutná rezervace předem v CK, platba na místě cca 55 Eur. Součástí výletu jsou nápoje na lodi, oběd v Šipanu u majitele lodi vč. nápojů, vstupné do rezidence.
zobrazit 1 termín
Srpen 2018
 

Popis zájezdu

Popis

Zájezd nás zavede na nejjižnější výběžek jadranského pobřeží, neopakovatelná směs historických památek ale i roztroušených ostrůvků s bujnou vegetací. Navštívíme historický Dubrovník, středověký Ston, Elafitské ostrovy - Koločep, Lopud, Šipan a Lokrum s bujnou středomořskou vegetací, krásnou přírodou a koupáním na nepřeplněných plážích. Vypravíme se na výlet do nedaleké Černé Hory za poznáním Kotoru i romantické Budvy.

Program zájezdu

1. den

Ve večerních hodinách odjezd z republiky.

2. den

MEDUGORJE - světoznámé poutní místo a vodopády Kravica na ponorné řece Trebižat - krásná přírodní scenérie, možnost koupání. Odpoledne příjezd na ubytování, pobyt u moře.

3. den

Pobyt u moře.

4. den

Fakult. lodní výlet na ELAFITSKÉ OSTROVY - oblíbená místa šlechtických rodin o čem svědčí četné vily a zahrady, architektonické památky, obranné věže z období tureckých nájezdů tzv. torety, krásná příroda, koupání. Malebný ostrov KOLOČEP, druhým z ostrovů bude ostrov ŠIPAN, který měla v oblibě i dubrovnická šlechta, přírodní scenérie ostrova, městečko Sudjuradj a prohlídka renesanční letní rezidence rodiny Stjepovič-Skočibuhové - reprezentační sály zámku, kaple, krásná zahrada. Součástí výletu je i typický dalmátský oběd. Ostrov LOPUD, oblíbené místo českého básníka a spisovatele V. Dyka. Malebné městečko LOPUD - podobná architektonická tvářnost jako Dubrovník.

5. den

Pobyt u moře.

6. den

Navštívíme kouzelné město DUBROVNÍK (UNESCO) - Pilská brána, promenáda Placa, Onofriova kašna, kostel sv. Spasitele, mramorem dlážděné ulice a barokní budovy, procházka po dubrovnických hradbách s úchvatnými pohledy na celé město, individuální volno. Fakultativně odjedeme i na nedaleký ostrov LOKRUM - zbytky benediktinského kláštera. Nyní je místo přírodní rezervací. Pro ostrov je typická bujná vegetace, lesní porost, stará botanická zahrada. Většina návštěvníků neodolá koupání v přírodním slaném jezírku nebo na několika přírodních plážích.

7. den

Výlet na pobřeží Černé Hory. Trajektem přeplujeme BOKU KOTORSKOU, připomínající norské fjordy. Městečko KOTOR (UNESCO) s masívem Lovčenu v pozadí, staré město, hradby, monumentální katedrála zasvěcená sv. Tryfonovi. BUDVA - staré město na výběžku pevniny, romantické uličky a mohutné hradby s vyhlídkou na poloostrůvek SV. STEFAN.

8. den

Pobyt u moře. Polodenní výlet do oblasti Malostonského zálivu. STON - historické centrum se středověkými stavbami, procházka po stonských hradbách ze 14. stol. Navštívíme místní saliny s možností nákupu soli. MALI STON - loviště ústřic.

9. den

Pobyt u moře a v podvečer odjezd do ČR.

10. den

Návrat v dopoledních hodinách.

 

→ Přejít na 1 termín dovolené Dubrovník a Elafitské ostrovy
v cenách od 13 690 Kč do 14 690 Kč