Lisabon - letecky

Celkové hodnocení zájezdu:
4 / 5 (1 hodnocení)

Destinace:
Portugalsko
Strava: Snídaně
Doprava: Letecky

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Snídaně
Doprava: Letecky
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: letenku Praha–Lisabon-Praha vč. letištních tax
transfer z/na letiště místní dopravou
5x ubytování v hotelu
5x snídani
průvodce
zobrazit 1 termín
Červen 2018
zobrazit 1 termín
Červenec 2018
 

Popis zájezdu

Popis

Zažijte v Lisabonu slávu portugalských mořeplavců, poznejte nádherné kostely, kláštery i paláce, ale i romantické skalnaté pobřeží a přímořská rybářská městečka s plážemi. Ochutnejte výborná portugalská vína, tradiční jídla, poslechněte slavné fado. Barevná čtvť Alfama, historické tramvaje v neuvěřitelně úzkých uličkách, čtvrť Chiada a Bairro Alto, místní bary, věž Belém, která vítala mořeplavce ze zámořských cest, a klášter Mosteiro dos Jerónimos i krásné pláže Atlantiku vás okouzlí.

Program zájezdu

1. den

Odlet z Prahy do Lisabonu. Ubytování v centru Lisabonu.

2. den

LISABON - Praça do Commercio, historickou tramvají, Alfama, úzké křivolaké uličky, kostel s klášterem Sv. Vincent, Largo das Portas s kavárnami, Castelo de S. Jorge, sídlo portugalských králů, vyhlídkové terasy, dům patrona města svatého Antonína, katedrála Sé ze 12. stol. na místě mešity, výtahem, který obdivoval i Eiffel (Elevador de Sta. Justa), Igreja do Carmo, ruina karmelitského kostela, Bairo Alto, večerní Baixa, slavnostní ulice plné portugalských restaurací.

3. den

Čtvrť Belém, jízda vyhlídkovým busem, Mosteiro dos Jerónimos (UNESCO), hrob Vasco de Gama, Padrão dos Descobrimentos, památník portugalským mořeplavcům, Torre de Belém, fakultativně projížďka lodí do čtvrti Belém, pohodlně s krásnými výhledy na Castelo de S. Jorge, katedrálu a hist. centrum, Cristo Rei (socha Krista), pod mostem Ponte 25 de Abril připomínajícím slavný Golden Gate Bridge v San Francisku.

4. den

V červnu celodenní fakultativní výlet vlakem za vínem do PORTA s průvodcem (cca 60 €), druhé největší město Portugalska (UNESCO), historické město, katedrála Sé, Eiffelův most, ochutnávka slavného portského vína, návrat do hotelu v pozdních hodinách nebo individuální program v Lisabonu, návštěvy muzeí či pobyt u Atlantiku. V červenci pak Lisabon - ranní zastávka v tržnici a dále fakultativní výlet na pobřeží Atlantiku: ESTORIL, přímořské letovisko ve stylu Francouzské riviéry využívané filmaři např. James Bond (Casino Royal), krátká zastávka, CASCAIS, historické centrum, barevné uličky, rybářský přístav, pevnost, nádherná vila hraběte Castro Guimãres, fakultat. grilované čerstvé ryby, možnost koupání na několika písečných plážích mezi útesy, skalní útvary Boca do Inferno („ústa pekla“), na skalnatém pobřeží, kde divoké vlny bičují pobřeží, přístav plachetnic a jachet. Variantně indiv. LISABON muzejní a moderní.

5. den

Fakultativní výlet do pohoří Serra de Sintra: Palácio de Queluz, královský palác s nádhernými zahradami, SINTRA, Palácio Nacional de Sintra, královská rezidence až do roku 1880, COLARES, půvabná vesnička plná květin na svazích Serry de Sintra, obklopená vinicemi, colarské silné sametové červené víno, průjezd Národním parkem Sintra - Cascais až na Cabo da Roca na nejzápadnější bod kontinentální Evropy (získáte i certifikát), zastávka na surfařské pláži Guincho, variantně individuálně atmosféra LISABONU a návštěva muzeí nebo v červenci celodenní relax na plážích Atlantiku, vláčkem na pláže Cascais. Večerní čtvrť Chiado s "fadem", fakultativně jedinečný zážitek - večeře s vínem a kulturním programem. V červnu večerní slavnost sv. Antonína, největší v Portugalsku…

6. den

LISABON, dopoledne volno k nákupům, ev. prohlídce dle času odletu, odpoledne odlet do Prahy, návrat v podvečer.

 

→ Přejít na 2 termíny dovolené Lisabon - letecky
v cenách od 17 690 Kč do 18 990 Kč