Petrohrad - klenot na Něvě letecky + Petrodvorce a Carskoje Selo

Celkové hodnocení zájezdu:
4 / 5 (1 hodnocení)

Destinace:
Rusko Severozápadní Rusko Petrohrad
Strava: Snídaně
Doprava: Letecky

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Snídaně
Doprava: Letecky
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: pojištění léčebných výloh a storna
leteckou dopravu Praha - Petrohrad - Praha
letištní taxy
transfery z / na letiště
dopravu autokarem na výlety - Petrodvorce, Puškin
5x ubytování v hotelu (2lůžkové pokoje s příslušenstvím)
5x snídani
průvodce
zobrazit 2 termíny
Červenec 2018
zobrazit 2 termíny
Srpen 2018
 

Popis zájezdu

Popis

+ Briliantová a Zlatá klenotnice

Jedinečný zájezd do Petrohradu, v jehož průběhu poznáme nejen světoznámé památky a přepychové paláce, ale budeme mít i exkluzivní možnost navštívit Briliantovou a Zlatou klenotnici. Poznejte s námi bílé noci, otevírání mostů na Něvě, Petrodvorce, Jantarovou komnatu, velkolepé město odrážející majestátnost ruského impéria.

Program zájezdu

1. den

Odlet z Prahy s českým průvodcem do PETROHRADU , transfer do hotelu. Večer fakult. „otevírání mostů“ na Něvě, autobus nás odveze na náměstí Děkabristů, projížďka nočním osvíceným městem, chrám sv. Mikuláše na břehu kanálů – Petrohradské Benátky, otevírání mostů na Něvě. Návrat na hotel kolem 02:00 hod.

2. den

Prohlídka nejvýznamnějších pamětihodností PETROHRADU, města založeného r. 1703 Petrem Velikým. Navštívíme Zaječí ostrov - historicky první osídlený ostrov Petrohradu s impozantní Petropavlovskou pevností a katedrálou sv. Petra a Pavla - hrobkou P. Velikého a dalších ruských carů, vězení Trubeckého bastionu. Světoznámá Ermitáž v Zimním paláci. Bezkonkurenční expozice a sbírky uměleckých předmětů, carských interiérů, exkluzivní možnost navštívit BRILIANTOVOU a ZLATOU KLENOTNICI a protilehlou budovu Generálního štábu. Večer fakult. projížďka lodí po vodních kanálech Petrohradu, okolo slavných rezidencí, paláců a mostů.

3. den

Půldenní výlet do městečka PUŠKIN (Carskoje selo), jehož parky a paláce byly budovány v době největšího rozkvětu ruské říše. Navštívíme obrovský Kateřinský palác, nevynecháme ani legendární Jantarovou komnatu. Krátká zastávka u carského sídla v GATČINĚ. Vesnici darovala r. 1765 Kateřina II. svému milenci knížeti Grigoriji Orlovovi. Po návratu do Petrohradu Jusupovský palác, jeden z nejkrásnějších paláců Petrohradu, kde údajně přišel o svůj život zhýralý G. Rasputin.

4. den

Ráno křižník Aurora, který spustil jednu z nejzásadnějších událostí světových dějin a je opět k vidění po dvouleté generální opravě, navštívíme slavné muzeum ve velkoknížecím Michajlovském paláci, jedna z nejkrásnějších ukázek klasicistních paláců ve městě (unikátní sbírka ikon, slavné obrazy I. Repina - Záporožci píší dopis tureckému sultánu, Burlaci na Volze, Sadko ve vodním království, skvělá sbírka umění ruské avantgardy aj.).

5. den

Grandiózní park PETRODVORCE (Petěrhof), letní rezidence Petra Velikého, jehož srdcem je Velká kaskádová fontána, nejimpozantnější soustava vodotrysků na světě (37 zlacených soch, 64 fontán a 142 vodotrysků). Návrat do Petrohradu, pokračování v prohlídce města vč. Senátního náměstí se slavnou sochou Měděného jezdce, kolosálního chrámu sv. Izáka, z jehož kopule otevře panoramatický výhled na město s Admiralitou a Ermitáží. Něvský prospekt - nejslavnější ulice Petrohradu i Ruska, individuální volno. Skuteční fajnšmekři si přijdou na své v největším světovém muzeu antropologie a etnografie Kunstkamera, naproti Zimnímu paláci.

6. den

Transfer na letiště a odlet do Prahy.

 

→ Přejít na 1 termín dovolené Petrohrad - klenot na Něvě letecky + Petrodvorce a Carskoje Selo
v cenách od 21 990 Kč do 22 990 Kč