Bodamské jezero, květinový ostrov Mainau + švýcarské perly

Celkové hodnocení zájezdu:
3.5 / 5 (2 hodnocení)

Destinace:
Švýcarsko
Strava: Polopenze
Doprava: Autobus

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Polopenze
Doprava: Autobus
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: dopravu autobusem
průvodce
2x ubytování v hotelu (dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím). Ubytování je na švýcarsko-rakouské hranici, většinou v Rakousku.
2x polopenzi
zobrazit 1 termín
Červen 2018
 

Popis zájezdu

Popis

Tento krátkodobý poznávací zájezd vás zavede k Bodamskému jezeru, botanické zahradě na ostrově Mainau a k největším vodopádům ve střední Evropě. Dále společně navštívíme městečko Lindau, St. Gallen, Luzern a Kostnici.

Ubytování

Ubytování je na švýcarsko-rakouské hranici, většinou v Rakousku.

Program zájezdu

1. den

Odjezd v pozdních večerních hodinách z ČR. Přejezd přes Německo.

2. den

Ráno zastávka u VODOPÁDŮ RÝNA, které jsou největší ve střední Evropě. Dále návštěva historického městečka STEIN AM RHEIN s hrázděný-mi domy. Příjezd k BODAMSKÉMU JEZERU. Květinový ostrov MAINAU s krásnou botanickou zahradou. KOSTNICE - prohlídka historické části města a památek spojených se zdejším Husovým pobytem. Dojezd na nocleh.

3. den

Návštěva horské oblasti APPENZELL zakončená výjezdem lanovkou na skalnatý vrchol SÄNTIS - nejvýznamnější dominanta a rozhledový bod východního Švýcarska. Prohlídka starého biskupského města ST. GALLEN se známou knihovnou. V podvečer návštěva romantického bavorského městečka LINDAU na poloostrově v BODAMSKÉM JEZEŘE. Návrat na nocleh.

4. den

Cesta do středního Švýcarska: kolem jezer do městečka ARTH - GOLDAU, odtud zubačkou na legendární vrchol RIGI s krásným výhledem na střední Švýcarsko. Možnost pěšího výletu po úbočí Rigi k mezistanici a návrat zubačkou. Město SCHWYZ - centrum nejstarší části Švýcarska s muzeem prvních kantonů. Dále vyhlídková cesta autobusem po nádherném břehu jezera VIERWALDSTÄTTERSEE do LUZERNU - historického města s charakteristickým vrcholem Pilatus, dvěma krytými dřevěnými mosty, zachovaným opevněním a zajímavými kostely.

5. den

Příjezd do ČR v brzkých ranních hodinách.

 

→ Přejít na 1 termín dovolené Bodamské jezero, květinový ostrov Mainau + švýcarské perly
v cenách od 6 390 Kč