Švýcarsko - léto pod Matterhornem

Celkové hodnocení zájezdu:
3.4 / 5 (3 hodnocení)

Destinace:
Švýcarsko
Strava: Polopenze
Doprava: Autobus

Termíny, ceny a rezervace zájezdu

Strava: Polopenze
Doprava: Autobus
Odlety: Praha
Cena zahrnuje: dopravu luxusním autobusem
průvodce
6x ubytování ve 2lůžkových pokojích s příslušenstvím v penzionu s bazénem
6x polopenzi (česká kuchyně)
zobrazit 1 termín
Červenec 2018
 

Popis zájezdu

Popis

Matterhorn je díky své nezaměnitelné siluetě nejznámější, nejobdivovanější a nejfotografovanější horou světa. Díky různým pohlednicím a reklamám ji znají lidé, kteří v horách v životě nebyli. Strávit několik dní v blízkosti této hory znamená na vlastní kůži zažít nejkrásnější horské partie Švýcarska.

Program zájezdu

1. den

Odjezd z Prahy ve večerních hodinách.

2. den

Dopoledne příjezd do Švýcarska. Zastávka ve městečku AIGLE- centru vinařské oblasti Chablis, návštěva středověkého hradu s muzeem vinařství. Odpoledne příjezd do Saaského údolí, ubytování. Pro zájemce možnost účasti na oslavách státního svátku Švýcarska, alegorický průvod, hudba aj.

3. den

ZERMATT – jedno z nejznámějších středisek švýcarských Alp. Autobusem do Täsche a vláčkem do Zermattu. Odtud pojedeme lanovkou na SCHWARZSEE do blízkosti Matterhornu. Zdatnější turisté mohou vystoupat až k chatě HÖRNLIHÜTTE, která je nástupním místem horolezců na Matterhorn. Ostatní půjdou vycházkou přes Staffel a Furi zpět do Zermattu. Doba chůze cca 3 hod.

4. den

Dopoledne výjezd lanovkou na HOCHSAAS 3100 m n.m., naučná stezka s výkladem o švýcarských čtyřtisícovkách. Poté sjezd lanovkou na KREUZBODEN a pokračování pěšky tzv. alpskou květinovou cestou přes Almagelleralp do Saas Almagell a návrat do Saas Grund místním busem. Cca 3 hod chůze. Pro méně zdatné možno sjet z Kreuzboden lanovkou přímo do Saas Grund.

5. den

K nejvyšší přehradní hrázi v Evropě. Autobusem do údolí VAL D’HÉRÉMENCE, k přehradě GRANDE DIXENCE a přehradnímu jezeru DIX. Přehradní hráz je vysoká 289 m a vede na ni lanovka. Od hráze začíná 4-hodinový okružní výlet nad přehradou s krásnými výhledy na jezero i okolní hory a možnou zastávkou na chatě PRAFLEURI k občerstvení. Na závěr výletu je možno si prohlédnout malé muzeum věnované přehradě a výrobě el. energie. K večeru návrat autobusem. 5 hod chůze.

6. den

LÖTSCHENTAL - jedno z nejkrásnějších údolí ve Wallisu s úchvatnými výhledy na ledovce v okolí Bietschhornu, oblasti, která byla zapsaná na seznam světového dědictví UNESCO. Autobusem do vesničky WILER, lanovkou na LAUCHERNALP, dál pěší vyhlídková cesta na FAFLERALP (cca 3 hod. chůze), kde bude čekat autobus. Zájemci si mohou ještě prodloužit vycházku k jezeru GRUNDSEE a na GUGGIALP (cca 2 – 3 hod. navíc).

7. den

Z ZERMATTU výjezd podzemní lanovkou na SUNEGGU, případně až na ROTHORN. Vycházka kolem ledovcových jezer, k Findelskému ledovci a zpět pěšky do Zermattu. Méně zdatní mohou projít jen menší úsek a vrátit se do Zermattu lanovkou.

8. den

Po snídani a naložení zavazadel pěší výlet do SAAS FEE - perly Alp. V Saas Fee výjezd lanovkou na HANNIG a okružní panoramatická vycházka s výhledy na ledovce. Cesta je lemována naučnými tabulemi s výkladem o přírodě. Dále možno vyjet na Felskinn a tzv. alpským metrem až do výše 3500 m n.m. Návrat do SAAS GRUND tzv. Kapličkovou cestou. V podvečer odjezd.

9. den

Příjezd do Prahy ráno.

 

→ Přejít na 1 termín dovolené Švýcarsko - léto pod Matterhornem
v cenách od 12 790 Kč